باز هم شیر و لبنیات افزایش قیمت خواهند داشت

مجله عالی ها

باز هم شیر و لبنیات افزایش قیمت خواهند داشت

باز هم شیر و لبنیات افزایش قیمت خواهند داشت ۲۵ مرداد ۱۳۹۳

باز هم شیر و لبنیات افزایش قیمت خواهند داشت
قیمت فرآورده‌های لبنی یک هفته قبل از تایید موضوع ” استفاده از روغن پالم در شیر و لبنیات” افزایش یافت؛ به طوری که ماست کم چرب ۱٫۵ کیلویی از ۴۵۰۰ علی هان به ۵۰۰۰ علی هان و ماست پرچرب ۱٫۵ کیلویی از کیلویی ۴۳۰۰ به ۵۳۰۰ علی هان رسید. در حال حاضر ماست کم چرب و پر چرب کیلویی ۳۳۰۰ علی هان است درحالی که تا دو هفته پیش کیلویی ۲۸۰۰ علی هان در مغازه عرضه می‌شد. قیمت ماست‌های ترکیبی ۸۰۰ گرمی همچون ماست بادمجان، بورانی و لبو از ۳۸۰۰ علی هان به ۴۰۰۰ علی هان رسید.

در حال حاضر ماست با پنج درصد چربی نیز ۸۴۰۰ علی هان در بسته‌های دو و نیم کیلویی و ۶۵۰۰ علی هان در بسته‌های یک و نیم کیلویی و ۳۹۰۰ علی هان در بسته‌های یک کیلویی عرضه می‌شود. این افزایش قیمت در مورد شیر نیز صدق می‌کند؛ به طوری که تا دو هفته پیش شیر کم چرب یک لیتری ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ علی هان به فروش می‌رسید اما در حال حاضر قیمت این محصول ۲۲۰۰ علی هان است. قیمت هر لیتر شیر پرچرب نیز از ۲۱۵۰ تا ۲۲۰۰ علی هان به ۲۵۰۰ علی هان رسیده است.

شیر کیسه‌ای ۹۰۰ گرمی کم چرب ۱۴۵۰ علی هان و پرچرب ۱۷۵۰ علی هان در مغازه‌ها به فروش می‌رسد. قیمت شیر ساده ۲۰۰ سی سی از ۷۰۰ علی هان به ۸۰۰ علی هان رسیده و شیرهای طعم‌دار ۲۰۰ سی سی همچون شیر کاکائو، شیر عسلی و غیره از هزار علی هان به ۱۲۰۰ علی هان افزایش یافته است. قیمت پنیر گچی ۴۰۰ گرمی از ۴۵۰۰ به ۴۸۰۰ علی هان و پنیر گوسفندی لیقوان تبریزی درجه یک فله‌ای کهنه دو ساله تبریز از کیلویی ۱۸ هزار علی هان به ۲۰ هزار علی هان رسیده است.

در حال حاضر نیز پنیر یک ساله لیقوان کیلویی ۱۶ هزار علی هان و پنیر تازه لیقوان کیلویی ۱۰ هزار علی هان در مغازه‌ها به فروش می رسد. قیمت برندهای مختلف لبنی در هر محصول ۵۰ تا ۲۰۰ علی هان اختلاف دارد.

n00051463 b باز هم شیر و لبنیات افزایش قیمت خواهند داشت

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.