منهدم شدن پهباد اسرائیلی در خاک ایران

مجله عالی ها

منهدم شدن پهباد اسرائیلی در خاک ایران

منهدم شدن پهباد اسرائیلی در خاک ایران ۸ شهریور ۱۳۹۳

منهدم شدن پهباد اسرائیلی در خاک ایران

امیر سرتیپ «فرزاد اسماعیلی» عصر جمعه در برنامه گفت وگوی تلویزیونی با بیان اینکه شبکه یکپارچه پدافند هوایی از مدتها قبل بر روی پهپاد «هرمس» رژیم صهیونیستی کار کرده بود و احتمال نفوذ آن را به داخل کشور می داد، با اشاره به اجرای عملیات منسجم سیستم پدافندی نیروهای مسلح کشور گفت: این پهپاد جاسوسی در ارتفاع ۳۷۰۰ متری معادل ۱۲ هزار و ۵۰۰ پا، فقط با شلیک یک موشک از سامانه پدافندی کشور منهدم شد.

وی با اشاره به اجرای این عملیات منحصر بفرد، هماهنگی میان سیستم پدافندی، ارتش، سازمان هوا وفضای سپاه و سازمان هواپیمایی کشور را مورد ستایش قرار داد و افزود: قصد ما این بود که پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را همچون «آر کیو ۱۷۰» سالم به زمین بنشانیم، از این رو مدت ۴۱ دقیقه در حال رهگیری و رصد آن بودیم و در همان زمان و موقعیت خاص که مدنظر بود آن را با شلیک یک موشک منهدم کردیم.

امیر اسماعیلی ادامه داد: اگر این پهپاد جاسوسی را در همان دقایق اولیه مورد اصابت قرار می دادیم، امکان دستیابی به لاشه و اطلاعات دوربین آن را از دست می دادیم. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه سازمان ایکائو، فضای ایران اسلامی را یکی از امن ترین فضاهای منطقه عنوان کرده، افزود: با توجه به اینکه پروازهای کشور اکنون سه برابر گذشته شده است، انسجام و دقت عمل سیستم های پدافندی نیروهای مسلح کشور قابل قبول ارزیابی می شود.

n00052872 b منهدم شدن پهباد اسرائیلی در خاک ایران

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.