نقد و برسی بازی Transformers: Rise of the Dark Spark

مجله عالی ها

نقد و برسی بازی Transformers: Rise of the Dark Spark

نقد و برسی بازی Transformers: Rise of the Dark Spark ۱۲ شهریور ۱۳۹۳

نقد و برسی بازی Transformers: Rise of the Dark Spark

ناشر این بازی یعنی کمپانی اکتیویژن قبل از این شماره وظیفه ساخت بازی بر اساس لایسنس ترنسفورمر را به استودیو High moon محول کرده بود که نتیجه ی آن دو بازی خوب Transformers: War for CybertronوTransformers: Fall of Cybertron بود.

این دو بازی در واقع ترکیبی بود از تمام مواردی که میتوانست سری بازی های ترنسفورمر را تبدیل به یک بازی هیجان انگیز و خوب بکند . از جنگ های تن به تن تا سلاح های مختلف و تغییر شکل شخصیت ها بین دو حالت وسیله نقلیه و حالت روبوتیک و همچنین قرار دادن بازیکن در نقش شخصیت های مختلف ترنسفورمر از شخصیت های منفی گرفته تا شخصیت مثبت و اینها در کنار هم دو بازی از نظر من که طرفدار ترنسفورمر هستم بسیار خوب بود .

اما به نظر میرسد نسخه جدید این بازی همزمان با اکران فیلم جدید این مجموعه یعنی Transformers: Age of Extinction منتشر شده و اینبار توسط استودیو دیگری به اسم Edge of Reality ساخته شده است.اما به نظر میرسد که اکتیوژن میراث استودیو High moon را نتنها حفظ نکرده بلکه این بازی را به دست سازنده ای داده که بازی را تبدیل به یک آش شله قلم کاری از مراحل خسته کننده ،چک پوینت های اعصاب خرد کن و لحظاتی مسخره و خنده دار دار کرده است.

بنا به دلایل نا مشخص Transformers: Rise of the Dark Spark سعی میکنه تمام دنیایی که در دو سری قبلی دیدیم را دور ریخته و خود را بیشتر به دنیای فیلم تازه اکران شده وصل کند چیزی که در سری قبل بر عکس بود و دو بازی قبل بیشتر بر اساس دنیای کتاب های کامیک این مجموعه طراحی شده بود .داستان این بار در زمان حال و در دنیایی که در فیلم Michael bay دیدیم رخ میدهد و شما در نقش گروه Lockdown به دنبال شبکه ای به نام Dark sparkهستید .این شبکه میتونه ذهن دیگر ترنسفورمر ها را کنترل کند زمان را آهسته کند و در اصل کنترل کننده خود را شکست ناپذیر کند.گروه Lockdown شامل شخصیت های Optimus Prime, Bumblebee و Drift هست.همچنین در بازی شما به عقب و دورانی که سیاره Cybertron بوده رفته تا توضیحاتی در رابطه با اینکه Dark spark چیست و چرا تهدید است ، داده میشود.

اما احساسی که از انجام مراحل به خصوص این مراحل به آدم دست میدهد این است که سازندگان دنبال بهانه ای بودن که از تمام چیز های که در دو شماره قبل استفاده شده بدون کوچکترین تغییری استفاده کنند طوری که فکر کنم در هیچ بازی دیگری این سطح از استفاده از محتوای تولید شده در سری های قبلی یک عنوان را ندیده باشم.دیالوگ هایی که در حین بازی گفته میشود ،اینترفیس بازی ،آیکون لوددینگ بازی و حتی مراحل بازی همگی بدون کوچکترین توضیح یا دلیلی منتقل شدن به این بازی جدید البته اگر واقعا توضیحی وجود داشته باشد

Transformers Dark Of Moon Official Posters transformers dark of the moon 22395687 720 526 نقد و برسی بازی Transformers: Rise of the Dark Spark

مد Escalation

یکی از نکات بازی که میتواند اسم مثبت و سرگرم کننده را بر آن گذاشت مد Escalation است که طی آن شما همراه با ۳ دوست خود میتوانید در برای بر گروه ها و به اصطلاح Wave های مختلف دشمن ایستادگی کنید و با پولی که بدست می آورید تجهیزات جدید خریده یا آن ها را ارتقا دهید .البته اینجا هم نکات منفی داریم از جمله هوش مصنوعی که دقیقا همان چیزیست که در بخش تک نفره دیدیم هویج هایی که تفنگ در دست گرفته اند !!

چیزی که ما در ساخته High Moon دیدیم مراحل بزرگ بود که شما میتواستید با تغییر شکل بین حالت روبوتیک و سواره طی کرده و مبارزاتی در این بین داشته باشید اما در Dark Spark شما در اصل در حال خزیدن در مراحل کسل کننده و تکراری این بازی هستید.بیشتر زمان صرف شده من در این بازی شامل دویدن غلت زدن برای ۱۰ تا ۳۰ ثانیه و رسیدن به یک در و صبر کردن و کشته شدن توسط دشمنان احمق البته مرگ بار بازی طی شد.

War For Cybertron و Fall of Cybertronهم چنین لحظاتی داشت ولی در Dark spark کلا بازی همین هست و بس، البته یادم نرود که مردن همانا چک پوینت مسخره بازی هم همانا.
داستان بازی بدون هیچ ظرافتی از بخشی به بخش دیگر منتقل میشود.مثلا فصلی از بازی که با سوار شدن اوتوبات ها بر یک قطار پایان میابد و چپتر بعدی ب دیدن لاشه ی داغون همون قطار شروع میشود .دیالوگ ها به طرز احمقانه ای ضعیف است و دوباره تلاش شده که با تقلید از سری قبلی نبرد را از دید “اوتوبات ها” و “دسپتیکان ها ” نشان دهد که اینجا هم نتیجه ای جز بدتر شدن اوضاع نداشته است.

Transfromersgame نقد و برسی بازی Transformers: Rise of the Dark Spark

نتیجه گیری:

Rise of the Dark Spark بدون شک یک شکست بزرگ است.
بازی در اصل یک جور سر هم بندی عناوین قبلی اونم با استفاده از کلید Copy past است که من واقعا نمی دونم علتش چی بوده؟ البته نزدیکترین حدس من کمبود زمان ساخت است.جدا از بدی این بازی موضوعی که در ذهن من میاد خوب بودن دو بازی قبلی هست.این بازی برای پلتفرم های PS4, PS3, 360, Xbox One, Wii U, 3DS, Win منتشر شده که این نقد بر اساس نسخه Xbox one بود.

امتیاز نهایی: ۴٫۵

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.