نقد و برسی بازی Sacred 3

مجله عالی ها

نقد و برسی بازی Sacred 3

نقد و برسی بازی Sacred 3 ۱۲ شهریور ۱۳۹۳

images نقد و برسی بازی Sacred 3

نقد و برسی بازی Sacred 3

اول میخوام در همین ابتدا نقد این نکته را ذکر کنم که Sacred3 نسبت به دو شماره قبلی خودش پیشرفت داشته حداقل از نظر گرافیکی و تکنیک،که شامل مشکلات در دوربین ،گرافیک نا زیبا ،منو های بهم ریخته و غیر قابل استفاده میشد که خدا رو شکر این مشکلات حل شده و بازی تا حدودی لذت بخش شده است .

اما خبر بد این هست که رسیدن به این پیشرفت ها باعث شده بازی ساده تر ،کوچکتر وکمی غیر جذاب تر نسبت به شماره های پیشین خود باشد .

داستان بازی بار دیگر در دنیای تخیلی Ancaria رخ میدهد . این بار دشمن امپراتوری Ashen است که قصد دارد شیئی باستانی به اسم Heart of Ancaria را بدست بیاورد و اینجاست که شما به تنهایی یا همراه به ۳ نفر از دوستانتان باید جلوی این اتفاق را بگیرید .

jpg 1 نقد و برسی بازی Sacred 3

گیم پلی بازی حول همان کارهایی است که به طور سنتی در اکثر نقش آفرینی ها صورت میگیرد .گشت و گذار در محیط بازی که شامل بندرگاه ها ،جنگل ها،مناطق یخ زده و نابود کردن هر چیزی که در مسیر شما قرار میگیرد با اسلحه ها و نیروی های جادویی مختلف و اگر بخواهم دقیق تر بگم این تمام کاری است که در sacred 3 شما انجام میدهید.

تقریبا میشود گفت که سازندگان برای کوچکتر کردن و کاهش دادن جزئیات بازی هیچ موقعیتی را از دست نداده اند .Sacred 2 شامل ۷ شخصیت قابل بازی بود در حالی که Sacred3 فقط ۴ شخصیت دارد که البته شخصیت پنچم به عنوان DLC ارائه شده است .در شماره قبلی شما توانایی تغییر در ظاهر شخصیت را داشتید اما اینجا شخصیت ها غیر قابل تغییر هستند .شخصیت ها از نظر توانایی خیلی با هم تفاوت چشمگیری ندارند ،بعضی در نبرد های نزدیک و بعضی در نبرد از راه دور بهتر هستند .

بازی از نظر وسعت و محتوا نیز همانند بخش قبلی عمل کرده و کوچکتر شده تا جایی که از شماره قبلی خود و حتی دیگر بازی های سبک نقش آفرینی کوچکتر است.من خودم بازی را روی درجه نرمال تنها در ۱۰ ساعت تمام کردم که حتی این زمان شامل رفتن مراحل جانبی هم بود .بار دوم که بازی را روی درجه Hard رفتم بازی را در کمتر از ۳ ساعت تمام کردم !!!
البته بار دوم مراحل جانبی را انجام ندادم که البته همین مراحل جانبی هم دو حالت بیشتر ندارد یکی حالت مبارزه با Wave های مختلف دشمنان است و دیگری قرار دادن شما در یک محیط بسته و کشتن همه ی دشمنان که فکر نکنم جز تلف کردن وقت کمک دیگری کرده باشد .

jpg 2 نقد و برسی بازی Sacred 3

بازی دارای ۱۵ مرحله داستانی است که به راحتی هرچه تمام بدون هیچ مانعی قابل رد کردن است .Sacred 3 دقیقا جایی تمام میشود که مرحله دوم Rpg های دیگر تازه شروع میشود .بازی تنها زمانی که روی درجه Deity باشد چالش بر انگیز میشود که آن هم بعد از یک بار تمام کردن داستان باز میشود .

یکی از چیزهایی که البته از نسخه های قبل حفظ شده حس شوخ طبعی احمقانه بازی است .مثلا اسم یکی از باس های بازی Karr tel ” گرفته شده از کلمه Cartel به معنای باند قاچاق مواد”یا مثلا یکی از شخصیت های بازی لهجه آفریقایی دارد .دیالوگ ها بعضا شامل کنایه های خنک و شوخی ها بی مورد است .البته این مورد خیلی من را عصبانی نکرد .

البته به نظر میرسد تنها چیزی که حفظ شده همین دیالوگ های بی مزه باشد چون بسیاری چیزیهای دیگر حذف شده است . در بازی NPC یا حتی Inventory وجود ندارد .شما نمیتوانید سوار هیچ چیزی شوید و حتی یک کمپین بیشتر در نظر گرفته نشده حال آنکه شماره قبلی بازی دارای کمپین Dark , Light بود .محیط بازی هم از حالت Open world بیشتر به حالتی خطی در امده و هر از مدتی شما به بن بستی میرسید که یک جعبه در انتهای ان است که طلای موجود در جعبه از طلایی که در مبارزات معمولی بازی بدست میاورید کمتر است .

در این بازی حتی چیزی به اسم LOOT وجود ندارد .شما در اصل در حال انجام Rpg هستید که هیچ اسلحه جدیدی در محیط بازی پیدا نخواهید کرد و حتی توانایی تعویض بین اسلحه ها را هم ندارید ،خود من دوبار بازی را تمام کردم تا دوتا تیر کمان جدید برای شخصیتم باز کنم که تازه فرق چندانی هم با یکدیگر نداشتند.نیروی های جادویی مختلفی در بازی وجود دارد که اینجا هم دست شما برای آپگرید کردن بسته هست و حتما بایستی به لول یا مرحله خاصی برسید تا آن نیرو باز شود .

jpg نقد و برسی بازی Sacred 3

البته ایده جدیدی در بازی پیاده شده به اسم Weapon Spirits که با انتخاب هر یک نیروی خاصی به شما داده میشود مثلا من Dragon spirit را برداشته بودم که این شانس را به کارکتر میداد که بعد از ضربه زدن یکShield پنج ثانیه ای به من میداد یا مثلا Vampire که شانس بدست آوردن جان بعد از هر حمله را به شما میداد که در کمال نامیدی هیچ گونه الگو خاص و روش خاصی نداشت و بیشتر به صورت تصادفی بود تا اینکه بر اثر انجام کار خاصی این جایزه به شما داده شود و در کل تاثیر زیادی در روند بازی نداشت .

نتیجه گیری :

Sacred 3 میتوانست بازی خوبی باشد اما مشکلاتی که گفتم این شانس رو از بازی گرفته است .نبود جزئیات و کوچک بودن بازی این حس که بازی برای چند سال در حال تهیه بود (Depp silver بازی را در سال ۲۰۱۰ معرفی کرد ) به آدم نمیدهد . اگر بخواهیم خیلی ارفاق کنیم میتونیم بگیم این بازی یک نا امیدی برای طرفداران این سری بوده که البته همچنان برای همین طرفداران قابل بازی و سرگرم کننده است .

امتیاز نهایی ۵/۱۰

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.