پیروزی شیرین تیم ملی والیبال در مقابل بلژیک

مجله عالی ها

پیروزی شیرین تیم ملی والیبال در مقابل بلژیک

پیروزی شیرین تیم ملی والیبال در مقابل بلژیک ۱۵ شهریور ۱۳۹۳

پیروزی شیرین تیم ملی والیبال در مقابل بلژیک

رقابتهای گروه D والیبال قهرمانی جهان شامگاه امروز شنبه با برگزاری دیدار تیم‌های ایران و بلژِیک در لهستان پی گرفته شد که در پایان ست نخست این بازی تیم ایران با حساب ۲۵ بر ۲۲ حریف خود را شکست داد.


تیم ایران در ابن بازی با ترکیب کامل به میدان رفت. میرزاجانپور با وجود مصدومیتی که داشت در ترکیب اصلی قرار گرفت. موسوی، غلامی، غفور، معروف، قائمی و ظریف(لیبرو) دیگر بازیکنان تیم ایران در این بازی بودند که از ابتدا در ارنج اولیه کواچ قرار گرفتند.

00991220 پیروزی شیرین تیم ملی والیبال در مقابل بلژیک


بازی بر خلاف انتظار با شروع قدرتمندانه تیم بلژیک همراه شد. این تیم در همان ابتدای کار دو امتیاز پیش افتاد و برتری ۸ بر ۷ را هم در وقت اول استراحت فنی این ست رقم زد. در ادامه کار همچنان برتری میلیمتری حریف روی تابلو ثبت شد. این تیم که در خط حمله قدرتمند ظاهر شده بود در وقت دوم استراحت فنی هم ۱۶ بر ۱۵ پیش افتاد.

با وجود تدابیری که کواچ اتخاذ کرده بود شرایط تغییری نکرد و بلژِیک حتی ۲۲ بر ۲۰ از ایران پیش افتاد اما دو امتیاز متوالی که ایران گرفت کار را برابر کرد. تلاش بازیکنان ایران در دفاع روی تور باعث شد تا در نهایت این ست را ۲۵ بر ۲۳ برنده شوند.

  ست دوم 
بازیکنان ایران با شناخت کافی از نحوه بازی حریف کار را راحت‌تر پی گرفتند و ۶ بر ۳ پیش افتادند. تک دفاع معروف برتری ۷ بر ۴ ایران را به دنبال داشت و پس از آن ایران وقت اول استراحت فنی را ۸ بر ۴ به نفع خود پایان برد. دفاع خوب تیم ایران در ادامه کار برتری ۱۶ بر ۱۱ را در وقت دوم به دنبال داشت. تیم ایران که در سرویس هم خوب کار می‌کرد در نهایت این ست را ۲۵ بر ۱۵ برنده شد.

ست سوم:
‫آرمین تشکری که از ست دوم به زمین آمده بود،در ست سوم هم بود و اولین امتیاز را گرفت.البته بلژیکی ها زود خودشان را رساندند که مجتبی میرزاجان پور امیتاز دوم را گرفت.اما باز بلژیک رسید تا نتیجه ۲-۲ شد . با این حال خودشان امتیاز سوم را با اوت کردن سرویس به ایران دادند.اما ایران دو امتیاز دیگر گرفت.امیر غفور با زدن سرویس به تور امیتاز برابر ربه بلژیک داد و خیلی زود هم جبران کرد.۵-۴ .‬
‫بلژیکی ها با استفاده از جا خالی امتیازشان را به ۶ رساندند و دفاع اسپک قائمی انها را ۷-۵ کرد.اما سید امتیاز ۶ را گرفت و اوت رفتن اسپک بلژیکی ها نتیجه را ۷-۷ برابر کرد و با خوابیدن اسپک بلژیکی ها اولین تایم اوت فنی به انها رسید.

وقتی ۸-۹ بلژیک جلو بود ، با تقاضای ویدئو چک ایران امیتاز ۹-۹ را گرفت اما بلزیکی ها زود به امیتاز ۱۰ رسیدند که بازیکنان یاران هم جبران کردند.بعد آنها بودند که زودتر امتیاز ۱۱ و ۱۲ را گرفتند تا اختلاف به دوبرسد. اما اسپک محکم امیر غفور اختلاف را به یک رساند. ۱۲-۱۱ . وقتی اسپک حریف به زمین ایران چسبید ۱۳ -۱۱ شدند و سید جبران کرد.اما پاس معروف به سید نرسید تا بلژیک به امتیاز ۱۴ برسدو این بار میرزاجان پور امتیاز را به ۱۳-۱۴ رساند اما بلژیکی با یک اسپک و پوئن سرویس و ثبت امیتاز ۱۶- ۱۳ تایم اوت دوم فنی را هم صاحب شدند.‬
‫ایرانی ها بعداز تایم اوت دوم دو امیتاز گرفتند و چهار امتیاز دادند وقتی اسکوربرد نتیجه ۱۹-۱۵ را نشان داد ، کواچ تایم گرفت تا با گوشزد نکات لازم شاگردانش در همین ست کار را تمام کنند.بلژیکی ها که نمی خواستند به راحتی بازنده باشند ف با دفاع و اسپک امتیازشان را به ۲۱ رساندند. ایران هم دو امیتزا روی امتیازاتش گذاشت.
 ‬وقتی ۸-۹ بلژیک جلو بود ، با تقاضای ویدئو چک ایران امیتاز ۹-۹ را گرفت اما بلزیکی ها زود به امیتاز ۱۰ رسیدند که بازیکنان یاران هم جبران کردند.بعد آنها بودند که زودتر امتیاز ۱۱ و ۱۲ را گرفتند تا اختلاف به دوبرسد. اما اسپک محکم امیر غفور اختلاف را به یک رساند. ۱۲-۱۱ . وقتی اسپک حریف به زمین ایران چسبید ۱۳ -۱۱ شدند و سید جبران کرد.اما پاس معروف به سید نرسید تا بلژیک به امتیاز ۱۴ برسدو این بار میرزاجان پور امتیاز را به ۱۳-۱۴ رساند اما بلژیکی با یک اسپک و پوئن سرویس و ثبت امیتاز ۱۶- ۱۳ تایم اوت دوم فنی را هم صاحب شدند.‬
‫ایرانی ها بعداز تایم اوت دوم دو امیتاز گرفتند و چهار امتیاز دادند وقتی اسکوربرد نتیجه ۱۹-۱۵ را نشان داد ، کواچ تایم گرفت تا با گوشزد نکات لازم شاگردانش در همین ست کار را تمام کنند.بلژیکی ها که نمی خواستند به راحتی بازنده باشند ف با دفاع و اسپک امتیازشان را به ۲۱ رساندند. ایران هم دو امیتزا روی امتیازاتش گذاشت.‬
‫قائمی با زدن سرویس به تور امیتاز ۲۲ را به بلژیک داد و در مقابل میرزا جان پور و دفاع سه نفره سید،غفور و سعید با دو امتیاز نتیجه را ۲۲- ۱۸ کردند.اما اسپک میرزاجان پور به دست دفاع خورد که با ویدئو چک امتیاز ۱۹ را به ایران داد. نتیجه ۲۳-۱۹ شد.سعید معروف با مهدوی جابه جا شد. بلژیک به امتیاز ۲۴ رسید و ایران ۲۱ .‬ ‫بلژیک با یک اسپک ست نفس گیر سوم را به نفع خود با نتیجه ۲۵-۲۱ تمام کرد.

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.