ستاره های تمام نشدنی سینمای ایران

مجله عالی ها

ستاره های تمام نشدنی سینمای ایران

ستاره های تمام نشدنی سینمای ایران ۳۰ شهریور ۱۳۹۳

ستاره های تمام نشدنی سینمای ایران

بین ستاره های سینمای ایران هم پیدا می شوند چهره هایی که بعد از یک یا چند دهه فعالیت، هنوز خوش می‌درخشند.

چرا عمر ستارگی بازیگران ما این قدر کوتاه و کم است؟ چرا سراغ کارگردانی و عکاسی و نقاشی و مجسمه سازی می روند که گاهی آن قدر از بازیگری دور می شوند که آخرین فیلم مهمشان ابداً به یاد نمی آید؟ در هر قاعده ای استثنا هم وجود دارد. بین ستاره های سینمای ایران هم پیدا می شوند چهره هایی که بعد از یک یا چند دهه فعالیت، هنوز خوش می‌درخشند و اگر چند فیلم پیاپی شان هم ناامیدمان کند، باز می شود منتظر حضور پرفروغشان ماند تا غافلگیر شویم.

 

شهاب حسینی (۴۱ساله)

از معدود ستاره های سینمای ما، که یک شبه ره صدساله نرفت و آرام آرام و ذره ذره پله های شهرت و افتخار و اعتبار را طی کرد، شاید همین هم باعث شده قدر این موقعیت را از خیلی ها بیشتر بداند و هنوز خیل مشتاقانش را منتظر بازی خوب و تازه ای از خودش نگه دارد. هرچند در این سال ها، به تئاتر هم در کنار سینما علاقه پیدا کرده و سال گذشته در مقام کارگردان پشت دوربین هم رفت.

fa6 492 ستاره های تمام نشدنی سینمای ایران

لیلا حاتمی (۴۲ساله)

اگر نقش کوتاه و نوجوانانه اش در «دلشدگان» را در نظر نگیریم، ۱۸سال از اولین بازی سینمایی اش می گذرد، و در کارنامه اش کمتر می توان فیلمی یافت که به یک بار دیدن نیرزد. گرچه به شمایل آرامش و معصومیت در سینمای ما بدل شده، اما از تجربه هایی با لحن و فضای متفاوت هم غافل نبوده. دختر لوس و غرغرو و کم اعتماد به نفس «سربه مهر» را که یادتان هست؟

fa6 494 ستاره های تمام نشدنی سینمای ایران

اکبر عبدی (۵۴ساله)

«هرگز کسی این گونه فجیع به کشتن خود برنخاست/ که من به زندگی نشستم». عبدی با ۳۰سال فعالیت سینمایی و بازی در بیش از ۷۰فیلم بلند، هنوز پدیده ای استثنایی در سینمای ماست. ققنوسی که هرچند سال یک بار، از دل خاکسترهای خودساخته اش برمی آید و با اثری مثل «خوابم میاد» غافلگیرمان می کند.

fa6 490 ستاره های تمام نشدنی سینمای ایران

رضا عطاران (۴۶ساله)

پولسازترین ستاره حال حاضر سینمای ایران، که به قول قدیمی ها اگرچه دیر آمد، اما شیر آمد، در این حد که شنیده شده یکی از تهیه کننده های سینمای کشور، به تازگی در جواب درخواست کارگردانی برای تهیه فیلمش گفته : «سناریوت رو نمی خونم. برو ببین می تونی عطاران رو برای نقش اول جور کنی، بعد بیا» .

fa6 491 ستاره های تمام نشدنی سینمای ایران

حامد بهداد (۴۱ساله)

۱۴سال جلوی دوربین های سینمایی با ۳۴فیلم آمار تقریبا زیادی است. او در پاسخ به این سوال که چرا این فیلم ها را بازی می کند گفت: «من فیلمایی بازی کردم که این قبرستان غیرانتفاعی جلوش گاد فادر دوئه!» با این حال، شاید همان پرشوری و عشق تام و تمامش به بازیگری باعث شده با این همه انتخاب های مربوط ونامربوط، هنوز سرحال و جدی در صحنه بماند.

fa6 493 ستاره های تمام نشدنی سینمای ایران

ترانه علی دوستی (۳۱ ساله)

سیمرغ در ۱۸ سالگی می توانست به آفت بزرگ فعالیت سینمایی اش بدل شود، اما هوش و دقت در انتخاب های بعدی، نجاتش داد. طی ۱۳ سالی که از فعالیتش می گذرد، تقریباً سالی یک فیلم بیشتر بازی نکرده است.

ترانه چند باری در نمایش های رحمانیان روی صحنه رفته؛ هر چند تنها ستاره فهرست ماست که هیچ وقت در سریالی تلویزیونی حاضر نشده.

fa6 495 ستاره های تمام نشدنی سینمای ایران

اخبار فرهنگی – همشهری جوان

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.