حذف کنکور در سال 1397 / قبولی داوطلبان براساس سوابق تحصیلی

مجله عالی ها

حذف کنکور در سال 1397 / قبولی داوطلبان براساس سوابق تحصیلی

حذف کنکور در سال ۱۳۹۷ / قبولی داوطلبان براساس سوابق تحصیلی ۱۰ آبان ۱۳۹۳

حذف کنکور در سال ۱۳۹۷ / قبولی داوطلبان براساس سوابق تحصیلی

مشاور معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی درسال ۹۷ حذف و داوطلبان براساس سوابق تحصیلی در دانشگاهها پذیرفته می‌شوند.

HazfKonkor97 حذف کنکور در سال 1397 / قبولی داوطلبان براساس سوابق تحصیلی

محسن حسینی ارسنجانی ظهر امروز در همایش مشاوره تحصیلی با حضور دانش‌آموزان استان بوشهر با بیان اینکه حذف کنکور سراسری دانشگاه‌ها نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم است اظهار کرد: حذف کنکور سراسری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نیازمند ایجاد زیر ساخت‌های لازم و مناسب طربق مصوبه کارگروه کنکور است.

وی با اشاره به حذف کنکور در سال ۱۳۹۷ تصریح کرد: براساس مصوبه کارگروه کنکور، آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید درسال ۹۷ حذف و داوطلبان براساس سوابق تحصیلی در دانشگاهها پذیرفته شوند که برای تحقق این مصوبه باید زیرساخت‌های لازم درکشور مهیا شود.

مشاور معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اجرایی شدن حذف کنکور، سبب ارتقا جایگاه آموزش و پرورش می‌شود بیان کرد: با حذف کنکور سراسری، سوابق تحصیلی دانش آموزان برای ورود آنها به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی محاسبه می‌شود که در صورت تحقق این مهم، جایگاه آموزش و پرورش ارتقا می‌یابد.

حسینی ارسنجانی با بیان اینکه رشته‌های پرطرفدارمهندسی و پزشکی مشمول حذف کنکور نیستند بیان کرد: درصورتی که مصوبه حذف کنکور محقق شود ۱۵ درصد کنکور برای رشته‌های پرطرفدارمانند مهندسی و پزشکی باقی می‌ماند.

وی با اشاره به کاهش سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری خاطرنشان کرد: سهمیه رزمندگان از ۴۰ درصد به ۲۰ درصد درکنکور امسال کاهش یافت که سهمیه ۲۰ درصد کسر شده به خانواده شهدا و سایر ایثارگران تعلق گرفته است.

مشاور معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ضریب ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی یکی دیگر از تغییرات در کنکور سراسری است گفت:استفاده از ضریب ۲۵ درصد سوابق تحصیلی سبب می‌شود دانش آموزانی که تغییر رشته می‌دهند، نتوانند از سوابق تحصیلی خود به شکل کامل استفاده کنند بنابراین دانش آموزانی موفق هستند که در یک رشته از سال اول دبیرستان تا سال‌های بعد بتوانند ادامه تحصیل دهند.

 

تسنیم

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.