قیمت پیشنهادی خرید و فروش آپارتمان در پایتخت / جدول

مجله عالی ها

قیمت پیشنهادی خرید و فروش آپارتمان در پایتخت / جدول

قیمت پیشنهادی خرید و فروش آپارتمان در پایتخت / جدول ۱۴ آبان ۱۳۹۳

قیمت پیشنهادی خرید و فروش آپارتمان در پایتخت / جدول

ماه‌های ابتدایی سال جاری دو رویداد مهم باعث شد تا عده‌ای از مشاوران املاک و همچنین برخی از فروشنده‌ها از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و دست به سوءاستفاده بزنند. اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از یک‌سو و کاهش سود بانکی از سوی دیگر عواملی بود که باعث شد تا عده‌ای در بازار مسکن اقدام به بازارگرمی کنند و سطح قیمت‌های پیشنهادی املاک خود را بیش از قیمت میانگین منطقه افزایش دهند. گذشت نیمی از سال و ورود به فصل پاییز این تصور را به وجود می‌آورد که ممکن است برخی از این مالکان از قیمت‌های پیشنهادی اولیه خود دست بکشند و نرخ پیشنهادی خود را پایین آورند. اما کمی جست‌وجو در محله‌های مختلف شهر نشان می‌دهد این دسته از مالکان تصمیمی برای کاهش قیمت پیشنهادی خود ندارند و بنا دارند آستانه قیمت ملک خود را برای فروش بالاتر از میانگین قیمتی منطقه نگه دارند.

البته برخی از مشاوران املاک معتقدند دسته‌ای از فروشندگان در بازار دلایل دیگری برای بالا نگه داشتن قیمت پیشنهادی ملک خود ارائه می‌دهند. یکی از این مشاوران به «دنیای اقتصاد» در این باره چنین توضیح می‌دهد: در برخی از محلات تهران قیمت‌های پیشنهادی خرید و فروش ملک کوچه به کوچه متفاوت است. به‌طور مثال در منطقه یوسف‌آباد نمی‌توان قیمت خانه‌های خیابان مستوفی را با خیابان جهان آرا مقایسه کرد. در این محله آپارتمانی با ۷۳ متر زیربنا، متر مربعی ۹ میلیون علی هان قیمت‌گذاری شده است. این در حالی است که میانگین قیمت خرید و فروش ملک در این محله در هر متر مربع حدود ۶ میلیون و ۹۲۰ هزار علی هان است.

به گفته او «فرهنگ منطقه» یکی از معیارهای مهم در قیمت‌گذاری مالکان آپارتمان‌های فروشی است. علاوه بر این مصالح و کیفیت ساختمان و امتیازهای رفاهی را نیز از دیگر ویژگی‌هایی دانست که در قیمت خانه‌های بزرگ متراژ تاثیر دارد.

در برخی محلات دیگر شهر نیز چنین مواردی قابل مشاهده است. به عنوان مثال در خیابان نامجو قیمت پیشنهادی یک آپارتمان ۶۷ متری، ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار علی هان در هر مترمربع تعیین شده است. این در حالی است که میانگین قیمت در این منطقه حدود سه میلیون و ۳۶۸ هزار علی هان است.

KharidForoshAparteman قیمت پیشنهادی خرید و فروش آپارتمان در پایتخت / جدول

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8568 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.