هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است / عکس

مجله عالی ها

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است / عکس

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است / عکس ۶ دی ۱۳۹۳

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است / عکس

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با آغاز هفته و افزایش تردد خودروها در شهر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

havaye tehran هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است / عکس

محمد رستگاری افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح امروز، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد .

وی اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با دو عدد افزایش، فراتر از حد مجاز بوده و بر روی عدد ۱۰۶ قرار گرفت.

رستگاری با اشاره به افزایش میزان آلاینده منواسید کربن از ۴۸ به ۴۹ گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز دراین مدت از ۵۹ به ۵۴ کاهش داشته است.

وی افزود: ایستگاه های فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰ ) با ۱۴۶، پارک قائم (منطقه ۱۸) با ۱۳۹ و دروس (منطقه ۳) با ۱۳۷به ترتیب آلوده ترین مناطق استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

رستگاری گفت: ایستگاه های پونک (منطقه ۵ ) با ۶۴، شهرداری منطقه ۱۱ با ۷۰ و شهرداری منطقه ۱۶ با ۷۱ نیز سالم ترین مناطق شهر تهران دراین مدت بودند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: سازمان هواشناسی، آسمان تهران در ساعات آینده را صاف تا کمی ابری و در پاره ای نقاط همراه با غبار محلی پیش بینی کرده و برهمین اساس انتظار می رود شاخص کیفیت هوا تا ظهر امروز همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند.

رستگاری به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.

شاخص اندازه گیری استاندارد آلودگی هوا( Pollutant Standards Index) یا (PSI) معیاری برای تعیین میزان آلودگی هوا در آن منطقه محسوب می شود که براساس محاسبه متوسط میزان غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون مورد سنجش قرار می گیرد.

میزان حد مجاز ( استاندارد ملاک عمل ) برای تمام پارامترها برحسب شاخص استاندارد آلودگی ۱۰۰= PSI تعیین شده است که بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (سیاه ) می باشد.

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8568 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.