قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی

مجله عالی ها

قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی

قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی ۱۶ دی ۱۳۹۳

قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۱۲ / ۱۰ / ۱۳۹۳ را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ دو گروه کالایی افزایش و ۵ گروه کالایی کاهش یافته و نرخ ۴ گروه مواد غذایی ثابت مانده است.

khorde forosh gheimat قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام نسبت به هفته قبل بدون تغیییر بود. بهای تخم مرغ معادل ۰٫۷ درصد کاهش یافت و شانه ای ۸۵۰۰۰ الی ۱۰۷۰۰۰ ریال فروش می رفت.

در این هفته در گروه برنج، قیمت تمام اقلام این گروه ثابت بود. در گروه حبوب بهای تمام اقلام بین ۰٫۱ درصد تا ۱٫۲ درصد افزایش داشت.

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری هندوانه عرضه نمی شد و انگور عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید. میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه قیمت سیب قرمز و زرد تخم لبنان هر یک معادل ۰٫۷ درصد و پرتقال درجه یک ۴٫۶ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰٫۵ درصد تا ۱۹٫۵ درصد افزایش یافت. در گروه سبزی های تازه قیمت سبزی های برگی بدون تغییر بود. بهای سایر اقلام این گروه بین ۰٫۶ درصد تا ۵٫۲ درصد کاهش داشت.

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند معادل ۰٫۱ درصد، گوشت تازه گاو و گوساله ۰٫۲ درصد و گوشت مرغ ۱٫۹ درصد کاهش یافت.

در این هفته بهای قند، شکر و روغن نباتین مایع ثابت بود. قیمت چای خارجی معادل ۰٫۴ درصد و روغن نباتی جامد ۰٫۱ درصد کاهش داشت.

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.