کوچک ترین نقاش دنیا با ۹ سال سن

مجله عالی ها

کوچک ترین نقاش دنیا با ۹ سال سن

کوچک ترین نقاش دنیا با ۹ سال سن ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

کوچک ترین نقاش دنیا با ۹ سال سن 

۳۳ تابلو نقاشی اثر کایران ویلیامسن، نقاش ۹ ساله در کمتر از ۱۱ دقیقه به فروش رفتند و ۱۰۰ هزار پوند سود برایش به همراه داشتند.
به گزارش خبرآنلاین، ویلیامسن برای فروش آثارش در نورفالک یک روز از مدرسه مرخصی گرفت اما در کمال تعجب وقت ناهار به مدرسه بازگشت چراکه خریدارانی از سراسر دنیا در ۱۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه تمامی آثار او را خریدند.

117765 کوچک ترین نقاش دنیا با ۹ سال سن

پدر این نقاش کوچک گفت: «خیلی برای جالب است که این آثار به فروش رفتند. از تمامی افرادی که از کایران حمایت کردند تشکر می‌کنم. مخصوصا در این وضعیت اقتصادی.»

کایران که به «مونه کوچک» معروف شده گفت: «فکر کنم این نقاشی‌ها بهترین کارهایم باشند.» خریداران وقتی گالری ساعت ۹ صبح درهای خود را گشود دم در صف کشیده بودند، خریدارانی که از آمریکا و یا حتی چین به نورفالک آمده بودند.

آدرین هال، مدیر گالری گفت: «وقتی درهای گالری را باز کردیم مردم هجوم آوردند. شما در آثار کایران نشانه‌های مداوم بلوغ و تکامل را می‌بینید. آثارش بطور مرتب در حال رشد و پیشرفت هستند، هرچقدر بیشتر نقاشی می‌کشد بیشتر از این هنر سردرمی‌آورد.»

آثار ویلیامسن کوچک در گالری پیکچرکرفت به نمایش درآمده‌ بودند و چهارمین نمایشگاه این نقاش بود. آثار از مناظر نورفالک و اطراف آن با آب رنگ بودند. برخی از آثار با گواش و رنگ روغن کشیده شده بودند.
 
قیمت آثار «مونه کوچک» بین ۱٫۲۵ هزار تا ۱۵٫۵ هزار پوند بودند. گرانترین نقاشی او طراحی از مسجد سلیمانیه در استانبول بود.

این درحالی است که والدین کایران از بی‌علاقگی او در روزهای اول به نقاشی گفتند. او در مسیر رفتن و بازگشت از مدرسه علاقه‌ای به نقاشی نداشت تا اینکه سال ۲۰۰۸ در جریان یک تعطیلات خانوادگی کایران از تصویر چند قایق در رودخانه خوشش آمد و طراحی از آن کشید.
 
علاقه او از آن زمان به نقاشی بیشتر شد و در سال ۲۰۰۹ موفق شد ۱۹ اثر خود را به قیمت ۱۴ هزار پوند به فروش برساند. سه ماه بعد او ۱۶ نقاشی خود را به قیمت ۱۷ هزار پوند به فروش رساند و ژوئن سال گذشته ۳۳ نقاشی خود را در ۳۰ دقیقه به فروش رساند و ۱۵۰ هزار پوند سود کرد.
 
کایران با وجود استرسی که این روزها بر او وارد شده پسری معمولی است که عاشق فوتبال است، با این حال خانه جدید خانواده ویلیامسن نشان می‌دهد که استعداد فرزند آنها به نفع‌شان بوده است. کایران این خانه ۱۵۰ هزار پوندی را خودش خریده!
 
او در ای-میل خود شش هزار طرفدار دارد و خبرنگارانی از آلمان، دانمارک و فرانسه بطور مرتب از او فیلمبرداری می‌کنند.

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.