عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق

مجله عالی ها

عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق

عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق ۷ آذر ۱۳۹۴

گاهی اوقات هنگامی که دو نفر عشق یکدیگر را در دل دارند به اعتقاد خودشان و برای دلگرمی به دلداده شان در مسیر رسیدن به این عشق، ممکن است دست به کارهایی بزنند. از شمع روشن کردن و شعر سرودن تا دخیل بستن و متعهد شدن با قفل عشق …

در اروپا سنت پرطرفداری وجود دارد که به نماد وفاداری ابدی عشاق به یکدیگر تبدیل شده است. دلدادگان قفلی به نرده حاشیه پلی معروف می‌زنند و کلید آن را به رودخانه زیر پل می‌اندازند تا به زعم خود با این کار، عشق خود را جاودانه و ماندگار کنند. بستن قفل به پل هنر پاریس از سال ۲۰۰۸ رواج پیدا کرده و این سنت در بسیاری از کشورهای جهان از جمله آلمان، چین، روسیه و ایتالیا نیز رایج است.

دخیل بستن تنها یک سنت ایرانی نیست چرا که پل مشهوری در پاریس زیر بار دخیل هایی که عشاق بر آن بسته اند خم شده است. پل مشهوری در پاریس که عشاق به نشان وفاداری به یکدیگر به آن قفل می‌آویزند، زیر بار سنگین چند تن فولاد خم به ابرو آورده است. در پاریس که به “شهر عشق” مشهور است اما از قرار معلوم بار عشق بیش از اندازه زیاد شده است. ۲ متر و ۴۰ سانتی‌متر از “پو دز آر” (Pont des Arts) زیر بار چند تنی قفل‌ها شکم داده است. این پل پیاده‌رو در قلب پایتخت فرانسه موزه نام‌آشنای لوور را به کرانه دیگر رود “سِن” متصل می‌کند. مدت‌هاست که دلدادگان به دلیل نبود جا قفل‌ها را در ردیف دوم و سوم می‌آویزند.

این تنها پلی نیست که عشاق به آن قفل می‌آویزند. در شهر کلن آلمان در کنار کلیسای جامع مشهور این شهر پلی فولادی برای عبور عابر پیاده و قطار روی رودخانه راین وجود دارد. به نرده‌های اطراف این پل هم هزاران قفل آویخته شده است. البته در برخی از شهرهای اروپایی اینکار ممنوع شده و نمی‌توان به پل‌ها قفل آویخت. بستن قفل به پل در رم پایتخت ایتالیا از ۷ سال پیش تاکنون ممنوع شده است و ۵۰ یورو جریمه نقدی دارد. شاید مسئولان “شهر عشق” هم به زودی مجبور به اتخاذ تصمیم مشابهی شوند هرچند مسئولان شهری پاریس با نصب تخته مانع نصب قفل بر بخشی از حاشیه پل پو دز آر شده‌اند.

 

01 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 02 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 03 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 04 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 05 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 06 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 07 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 08 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 09 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 101 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 11 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 12 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 13 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 14 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 15 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 16 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 17 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 18 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 19 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 20 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 21 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 22 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 23 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 24 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 25 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 26 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 27 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 28 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 29 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 30 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 31 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 32 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 33 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 34 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 35 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 36 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 37 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 38 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 39 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 40 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 41 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 42 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 43 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 44 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق 45 عکسهای زیبا از مراسم جهانی قفل عشق

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.