عکس پرچم جدید نیوزیلند

مجله عالی ها

عکس پرچم جدید نیوزیلند

عکس پرچم جدید نیوزیلند ۲۱ آذر ۱۳۹۴

نیوزیلندی ها با شرکت در انتخابات، پرچمی با نشان سرخس به همراه چهار ستاره و با زمینه آبی و مشکی را برگزدیدند تا نشان استعمار انگلستان را از پرچم خود حذف کنند.

به گزارش ایرنا، نیوزیلندی ها ۲۸ آبان ماه به منظور انتخاب جایگزین پرچم فعلی این کشور که دارای نشان استعمار انگلستان است وارد همه پرسی شدند که ‘جان کی’ نخست وزیر وعده آن را در هنگام تبلیغات انتخاباتی حزبش داده بود.
نتایج اولیه این انتخابات روز شنبه مشخص شد و تارنمای رادیو نیوزیلند اعلام کرد ۵۰٫۵۳ درصد رای دهندگان از میان پنج طرح ، پرچمی را برگزدیدند که نشان سرخس به عنوان نماد ملی نیوزیلند را دارد و چهار ستاره در زمینه آبی و مشکی آن قرار گرفته است.
534973 878 عکس پرچم جدید نیوزیلند
طرح دوم نیز تاکنون ۴۹٫۴۷ درصد آرا را کسب کرده، اما قرار است نتیجه نهایی سه شنبه شب مشخص شود.
در این رفراندوم پنج گزینه به صورت پستی در اختیار شهروندان نیوزیلندی قرار گرفت و در نهایت یکی از این گزینه ها به عنوان گزینه نهایی انتخاب می شود.
این رفراندوم از ۲۸ آبان آغاز و تا روز گذشته ادامه داشت.
طرح انتخابی مردم نیوزیلند قرار است در رفراندوم دیگری که ماه مارس سال آینده برگزار می شود با پرچم فعلی برای بار دیگر مورد رای و نظرسنجی مردم قرار گیرد.
در چهار طرح از پنج طرح پینشهاد شده، سرخس به عنوان نماد ملی نیوزیلند قرار داده شده است و در طرح دیگر نیز یک مثلت قرمز، به همراه دو مثلث مشکی و آبی در بالای آن که توسط یک فاصله سفید رنگ از هم جدا شده اند، وجود دارد.
نظرسنجی های اولیه نشان می داد پرچمی که در آن یک سرخس سفید با زمینه قرمز و آبی وجود دارد، رای می آورد.
‘جان کی’ نخست وزیر نیوزیلند پس از اینکه برای سومین دوره به عنوان نخست وزیر این کشور برگزیده شد، از عزم جدی خود برای برگزاری رفراندوم با هدف حذف نشان استعمار انگلستان از پرچم کشورش خبر داد و اعلام کرد که باید نقش پرچم انگلیس موسوم به ‘یونیون جک’ از آن حذف شود.
534984 823 عکس پرچم جدید نیوزیلند
پرچم فعلی نیوزیلند در سال ۱۸۶۹ برای نخستین بار مورد استفاده و سپس در سال ۱۹۰۲ به طور رسمی مورد پذیرش قرار گرفت.
به نوشته تارنمای رادیو نیوزیلند، ‘جان کی’ روز شنبه گفت از اینکه پرچم این کشور با مشارکت مردم در همه پرسی انتخاب می شود شادمان است.
وی در گفت وگو با خبرنگاران در فرودگاه اوکلند، گفت که نگرانی در مورد اینکه نزدیک به ۱۰ درصد از آراء نامعتبر بود، ندارد.
۱۰ هزار و ۲۹۲ طرح اولیه برای پرچم نیوزیلند ارائه شد که این تعداد سپس به یک لیست ۴۰ تایی محدود و در نهایت به پنج طرح برای همه پرسی رسید.
یک میلیون و ۳۷۶ هزار و ۵۴۴ نیوزیلندی در این همه پرسی شرکت کردند .

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.