روس ها یک شهر اوکراین را تصرف کردند

مجله عالی ها

روس ها یک شهر اوکراین را تصرف کردند

روس ها یک شهر اوکراین را تصرف کردند ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

روس ها یک شهر اوکراین را تصرف کردند

n00039866 b روس ها یک شهر اوکراین را تصرف کردند
جدایی‌طلبان مسلح طرفدار روسیه با حمله به شهرداری این شهر ساختمان شهرداری را اشغال و در آن سنگربندی کرده‌اند. حدود ۲۰ مرد مسلح به کلاشنیکوف با یونیفورم نظامی که علامتی روی آن‌ها به چشم نمی‌خورد، پرچم «جمهوری دونتسک» را در ساختمان شهرداری کوستیانتینیفکا نصب کرده‌اند. کوستیانتینیفکا با ۸۰ هزار نفر جمعیت، در میان راه دونتسک و اسلاویانسک، دو شهر دیگر شرق اوکراین قرار دارد که هر دو پیش از این به کنترل شورشیان مسلح و جدایی‌طلب هوادار روسیه در آمده‌اند. جدایی‌طلبان طرفدار روسیه، از‌‌ همان سلاح‌ها و روش‌هایی برای اشغال شهر کوستیانتینیفکا استفاده کرده‌اند که پیش از این برای اشغال منطقه خودمختار کریمه با هدف الحاق آن به روسیه استفاده شده بود.

خبرگزاری اینترفکس هم به نقل از یگان ضدتروریستی سازمان امنیتی اوکراین گزارش داده که نیروهای این یگان در نزدیکی شهر اسلاویانسک تقویت شده و چهار ایستگاه بازرسی ایجاد کرده‌اند. دولت هوادار غرب در اوکراین، روسیه را متهم کرده که به بهانه دفاع از حقوق روس‌تبارهای شرق اوکراین، قصد حمله نظامی به این مناطق را دارد.

روسیه هم‌اکنون به عنوان انجام رزمایش، شمار زیادی از یگان‌های نظامی خود را در مرزهای غربی خود با اوکراین مستقر کرده است. یک روز پیش از حمله نیروهای مسلح هوادار روسیه به ساختمان‌های دولتی شهر کوستیانتینیفکا، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، از روسیه خواست تا به تحریکات خود در شرق اوکراین خاتمه دهد.

ایالات متحده آمریکا هم‌چنین کرملین را متهم به پایبند نبودن به توافق چهارجانبه ژنو کرده است؛ توافقی که در فروردین ماه میان اوکراین، روسیه، آمریکا و اتحادیه اروپا شکل گرفت و در آن از جمله قرار شده بود گروه‌های غیرقانونی مسلح خلع سلاح شده و ساختمان‌های دولتی اشغال شده، بازگردانده شوند. مسکو اتهام‌هایی که به آن وارد شده را رد کرده و در مقابل از آمریکا خواسته از نفوذ خود بر دولت اوکراین استفاده کرده و جلوی اقدام نظامی علیه شبه‌نظامیان را بگیرد.

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.