تا سال 2030 به مریخ میرویم

مجله عالی ها

تا سال 2030 به مریخ میرویم

تا سال ۲۰۳۰ به مریخ میرویم ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

تا سال ۲۰۳۰ به مریخ میرویم

n00039893 b تا سال 2030 به مریخ میرویم

مأموریت بدون سرنشین برای آزمایش عملکرد موشک SLS و کپسول فضایی چند منظوره اوریون برای سال ۲۰۱۷ برنامه‌ریزی شده است. سفر سرنشین‌دار به سیاره سرخ وابسته به دو پروژه اوریون و نسخه پیشرفته سیستم پرتاب فضایی (SLS) است که در صورت تأیید عملکرد، این مأموریت در دهه ۲۰۳۰ انجام خواهد شد.

در گام نخست، محققان ناسا در حال طراحی سیستم پرتاب فضایی (SLS) و کپسول فضایی چند منظوره اوریون (Orion) هستند. برای اجرای این پروژه، دو نسخه از سیستم پرتاب فضایی (SLS) در حال طراحی است که موشک کوچکتر به ارتفاع ۹۷ متر و وزن ۲٫۴۹۴ میلیون کیلوگرم قادر به حمل محموله‌ای به وزن ۶۹ هزار کیلوگرم است و موشک بزرگتر به ارتفاع ۱۱۷ متر و وزن ۲٫۹۴۸ میلیون کیلوگرم، محموله‌ای به وزن ۱۳۰ هزار کیلوگرم را حمل می‌کند.

سیستم پرتاب فضایی (SLS) امکان سفر به عمق فضا از جمله سفر سرنشین‌دار به مریخ را فراهم می‌کند. گام بعدی محققان، انجام مأموریت رباتیک برای گرفتن و تغییر مسیر سیارک به سمت مدار ماه است؛ پس از تغییر مسیر سیارک در سال ۲۰۲۵، فضانوردان به وسیله کپسول فضایی اوریون راهی سیارک شده و پس از نمونه برداری به زمین باز می گردند. انجام این مأموریت در مدار پایین زمین، برای آزمایش و بررسی قابلیت‌های سیستم‌های جدید برای سفر سرنشین‌دار به مریخ در دهه ۲۰۳۰ میلادی الزامی است.

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.