حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاین

مجله عالی ها

حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاین

حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاین ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

927139807 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاین

حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاین 

ربات ها در انجام کارهای خرده فروشی آنلاین در قسمت انبارها بسیار قوی و موثر عمل نموده اند. شما میتواند بعضی از تصویر های فعالیت آن ها را در زیر دیدن کنید. سوپرمارکت آنلاین اکادو (Ocado)، بزرگ ترین خرده فروش آنلاین مواد خوراکی در دنیا هست که به کمک انبارهای رباتیک مواد خوراکی اش در بریتانیا، سفارش‌های مشتریان را حاضر میکند. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی نزدیک‌تر به این انبارها و ربات‌های مشغول به کارشان بیندازیم.

 

کمپانی Ocado سه انبار در بریتانیا دارد که بزرگ ترین آن‌ها در خارج از لندن، هرروز بیش از ۱.۳ میلیون سفارش مواد خوراکی را به مشتریان تحویل می‌دهد. در انبارهای روباتیک مواد خوراکی این کمپانی، از ربات‌ها، تسمه نقاله‌ها، ریل‌های انتقال و جرثقیل‌های گوناگونی برای آماده کردن سفارش‌ها بهره گیری میشود. با وجود این که حجم سفارش‌ های مواد خوراکی

 

کمپانی اکادو در بریتانیا به اندازه شرکت آمازون نیست اما به ادعای پل کلارک (Paul Clarke)، مدیر ارشد فناوری اکادو، انبارهای رباتیک مواد خوراکی این کمپانی بسیار پیشرفته‌تر و اتوماتیک‌تر از آمازون میباشند. کلارک در گفت و گو با وب‌سایت بیزنس اینسایدر با اشاره به برنامه‌های سوپرمارکت Ocado برای تولید چهارمین انبار مواد خوراکی‌ اش در سال ۲۰۱۸ اظهار کرد که Ocado پیشرفته‌ترین انبارهای اتوماتیک دنیا در اساس خرده فروشی مواد خوراکی را دارد.

 

نگاهی به انبارهای رباتیک مواد خوراکی کمپانی Ocado

2032221336 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاینبزرگ ترین انبار شرکت اکادو در خارج از لندن، در حدود ۳۲ هزار مترمربع مساحت دارد.

1491037269 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلایندر این انبار هرروز بیش از ۱.۳ میلیون سفارش به کمک تسمه نقاله‌ها و ربات‌ها، درون سبدهای نارنجی رنگ، به این سو و آن سوی انبار فرستاده میشود.

143183019 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاینپس از ثبت سفارش‌ها در وبسایت Ocado، کارگران مواد خوراکی را از قفسه‌های یک راهروی ۱۰۰ متری در این انبار برداشته و درون این سبدها قرار می‌دهند.

125813000 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاینسبدها به یک سیستم انتقال ۲۵۰۰ متری وارد میشوند. فعالیت کارگران در این قسمت بسیار اندک هست.

1494966953 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاینمواد غذای درون قفسه‌ها از طریق یک سیستم هوش مصنوعی کنترل میشود. بعنوان مثال اگر مواد خوراکی موجود در قفسه‌ای رو به پایان باشد، سیستم هوش مصنوعی سیگنال مخصوصی را ارسال کرده و این قفسه سریعا پر میشود. از طریق بارکدهای موجود روی اجناس هم از درست بودن سفارش‌های حاضر شده اطمینان حاصل میشود.

1191127425 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاینمواد خوراکی مثل سوشی یا توت فرنگی به سرعت خراب می شوند و باید در کمترین زمان ممکن به مشتری تحویل داده شوند. در انبارهای رباتیک مواد خوراکی کمپانی Ocado، کمترین زمان صرف شده از برداشت محصول از قفسه تا بارگیری در کامیون‌های حمل و نقل، ۱۰ دقیقه هست.

1308428346 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاینبه کمک چنین ربات‌هایی، زمان پیدا کردن اجناس برای کارگران به حداقل می‌رسد.

440732860 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلایناین ربات‌ها در سیستمی به نام کندو (The Hive) کار می‌کنند. در این سیستم، مواد خوراکی از طریق چنگک‌های روباتیک از محل‌های مورد نظر برداشته شده و در دسترس کارگران قرار داده می شوند.

1164762000 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلایناکادو با همکاری کادرهای دانشگاهی، بر روی پروژه تولید دست‌های رباتیک کار می کند.

277853628 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلایندست‌های رباتیک مواد خوراکی حساس مثل تخم مرغ یا موز را با ظرافت بلند کرده و آسیب‌های حمل و نقل را به حداقل می‌رسانند.

1314581453 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلایندست رباتیک تنها محصول همکاری این کمپانی با دانشگاه‌های اروپایی هست، اما برنامه‌هایی برای تولید ربات تکنسین تعمیر و نگه داری که ظاهری شبیه به تصویر بالا دارد هم در دست بررسی هست.

357684673 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاینبه گفته کلارک، ۱۲ هزار کارگر در کمپانی اکادو مشغول به کار میباشند که در صورت نبود ربات‌های این کمپانی شغلی نداشتند.

 

به عقیده بعضی اقتصاددانان، سیستم‌های اتوماسیون تهدیدی جدی برای آینده شغلی افراد میباشند. شرکت مدیریت و مشاوره مکینزی (McKinsey) در گزارش سال ۲۰۱۵ خود، جایگزینی ۴۵ درصد از شغل‌های موجود در بازار کار با ربات‌ها را پیش‌بینی می‌ کند؛ شغل‌هایی که بخش بزرگی از آن‌ها وابسته به انبارها میباشند.

1924614813 حضور ربات ها در انبارهای فروشگاه های آنلاینانبارهای رباتیک مواد خوراکی اکادو در حال پیشرفت میباشند. به گفته کلارک با سرعت فعلی این ربات‌ها، تحویل سفارش‌های مواد خوراکی تازه با سرعتی هرچه اکثر درحال انجام هست.

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.