افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

مجله عالی ها

افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

2045210221 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها 

بعضی اوقات بازیگران برای بازی کردن در نقش خود افزایش وزن قابل توجهی را تجربه می‌ کنند که در زمان کوتاهی صورت می گیرد. زمانی که فصل سوم سریال فارگو Fargo در ۱۹ آوریل از شبکه ی فاکس پخش شود ایوان مک گرگور در دو نقش متفاوت ظاهر خواهد شد. وی چنان در این سریال تغییر کرده که ممکن هست در نگاه اول این بازیگر مشهور را نشناسید. مک گرگور برای بازی در نقش دو برادر مو های خود را از ته زده و مقداری بر وزن خود افزوده هست.

 

مک گرگور تنها بازیگری نیست که به منظور به عهده گرفتن یک نقش چهره و بدن خود را دچار تغییرات شدیدی کرده هست. بازیگران بسیاری تمرینات طاقت فرسا و رژیم های خوراکی سخت را برای افزایش وزن و حجم ماهیچه ها جهت بازی در نقش افراد شرور، مشت زن ها و ماموران اف بی آی انجام داده اند که در ادامه شما را با تعدادی از آنها آشنا خواهیم کرد.

 

۱- هیلاری سوانک برای بازی در فیلم «دختر میلیون دلاری» ۹ کیلوگرم عضله به بدن خود اضافه کرد

2009322934 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

هیلاری سوانک برای بازی در فیلم «دختر میلیون دلاری» (Million Dollar Baby) اضافه بر تمرین مشت زنی به مدت ۹۰ روز کامل، روزی ۲۱۰ گرم پروتئین مصرف می کرد تا حجم عضلاتش افزایش یابد. سوانک در گفت و گو با وبسایت مووی وب (Movieweb) در این باره چنین می گوید: “برنامه ی تمرینی من شامل هرروز دو ساعت و نیم تمرین مشت زنی

 

و تقریباَ یک ساعت و نیم تا دو ساعت وزنه زدن به مدت ۶ روز در هفته بود. تهیه کنندگان فیلم از من خواسته شد که ۵ کیلوگرم بر وزن عضلات بدنم اضافه کنم اما من ۹ کیلوگرم عضله اضافه کردم. در زمان شروع تمرینات من ۵۰ کیلوگرم وزن داشتم و بعد از سه ماه تمرین وزن من به ۵۹ کیلوگرم رسید.

 

در بعضی موارد سفیده ی تخم مرغ را به صورت خام می خوردم زیرا نمیتوانستم ۸ تا ۱۲ سفیده ی تخم مرغ آب پز را در یک وعده ی خوراکی بخورم. اینکار سخت ترین کاری بود که تاکنون کرده بودم”.

 

۲- رایان رینولدز برای بازی در فیلم «بلید: سه گانگی» حدود ۱۲ کیلوگرم بر حجم ماهیچه های خود اضافه کرد و آن را تا زمان بازی در فیلم «فانوس سبز» حفظ کرد

409331831 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

بابی استورم بعنوان مربی رایان رینولدز به وبسایت وب ام دی (WebMD) گفته هست که وی هر روز ۹۰ دقیقه را به مدت هفت ماه تمرین کرده تا وزن خود را به ۱۰۲ کیلوگرم برساند. استورم میگوید او برای بازی در فیلمهای کمدی و عاشقانه کمی سایز خود را کاهش می داد. در زمان بازی در فیلمهای بلید و فانوس سبز وی ۱۰۲ کیلوگرم وزن و ۸ درصد چربی داشت. برای کمدی های عاشقانه وزن او به ۸۲ کیلوگرم کاهش یافته و میزان چربی بدن او نیز ۱۱ درصد بود”.

 

رینولدز در گفت و گو با مِنز فیتنس Men’s Fitness گفته که برای فیلم بلید سه گانگی Blade Trinity بعد از مصرف هرروز ۳٫۲۰۰ کالری و تمرینات سخت به مدت شش روز در هفته و به مدت ۳ ماه توانسته وزن ماهیچه های خود را ۱۲ کیلوگرم افزایش دهد.

 

۳- تام هاردی برای بازی در نقش بَین در فیلم «شوالیه ی تاریکی به پا می خیزد» حدود ۱۴ کیلوگرم بر وزن خود افزود

1898042322 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

بعضی بر این باورند که تام هاردی برای بازی در نقش منفی بَین در فیلم شوالیه ی تاریکی به پا میخیزد The Dark Knight Rises افزایش وزن زیادی نداشته هست. قبل از پخش فیلم تعداد زیادی از طرفداران تام هاردی منتظر مشاهده وی با حجم چندان و ناخوشایندی از ماهیچه بودند زیرا در کمیک ها و انیمیشن های این فیلم، شخصیت بَین بسیار عضلانی بوده و می توانست وزنه های غیرقابل باوری را بلند کند.

 

تام هاردی بعدها در گفت و گو با ساین مووی CineMovie گفت که وی تا ۸۷ کیلوگرم وزن خود را افزایش داده هست و از افزایش وزن خود در این فیلم دفاع کرد.هاردی در این مورد گفت: من در حال حاضر ۸۷ کیلوگرم وزن دارم. طرفداران بتمن از من انتظار داشتند که وزنم را به ۱۰۰ کیلوگرم برسانم. حتی ۲۰۰ کیلوگرم. من یک آدم عادی هستم.

 

بتمن مثل سوپرمن و اسپایدرمن به مردم زیادی تعلق دارد. تعداد زیادی از مردم انها را دوست دارند. او به تمام مردم تعلق دارد و وقتی شما وارد چنین نقشی می شوید شکست می خورید. و گرچه مورد قضاوت قرار می گیرید. من انسان هستم و خیلی چیزها را می خوانم. من نظرات مردم را می خوانم و ناراحت می شوم. ولی نمی توانم برای همه ی ناراحت شوم.

 

من فقط نقشی که میخواهند را بازی میکنم و سعی میکنم برترین عملکرد را داشته باشم. فقط به من اعتماد داشته باشید. من به نولان کریستوفر نولان کارگردان فیلم اطمینان دارم.

 

۴-رنی زلوگر برای بازی در فیلم «بریجت جونز: نکته ی ریز» روزی ۴٫۰۰۰ کالری انرژی دریافت می کرد تا به وزن لازم برسد

647598023 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

بر زمینه گزارش ها رنی زلوگر برای بازی در قسمت دوم فیلمهای بریجت جونز با نام بریجت جونز نکته ی ریز Bridget Jones: The Edge of Reason در سال ۲۰۰۴ با مصرف هرروز بیش از ۴٫۰۰۰ کالری سایز خود را از ۴ به ۱۴ رساند.

 

اگرچه وی برای قسمت سوم این فیلم با عنوان بچه ی بریجت جونز (Bridget Jones’s Baby) نیز قصد داشت وزن خود را افزایش دهد اما شارون مگوایر کارگردان فیلم او را از اینکار منصرف کرد. گرچه در نهایت وی یک تا دو کیلوگرم وزن خود را افزایش داد.

 

زلوگر در گفت و گو با روزنامه ی دیلی تلگراف چنین گفت شارون امیدوار بود که ما بتوانیم نشان دهیم که بریجت به وزن ایده آل خود رسیده هست اما این موضوع بدین معنا نباشد که زندگی او در برترین شرایط ممکن قرار دارد.

 

۵- ایوان مک گرگور برای بازی در دو نقش در فصل بعدی سریال «فارگو» وزن خود را افزایش داده هست

370285694 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

مک گرگور در اکتبر قبل با حضور در برنامه ی زنده ی جیمی کیمل اعلام کرد که در حال آماده شدن برای بازی درنقش دو برادر دوقلوی متفاوت هست. وی در این باره چنین گفت من باید هرروز مقدار غذای بیشتری بخورم تا کمی وزنم را افزایش دهم و همین حالا نیز اینکار را آغاز کرده ام… فقط غذا می خورم. هر چیزی که دوست داشته باشم و هر وقت که بخواهم.

 

۶- مت دیمون برای بازی در فیلم «خبرچین» حدود ۱۴ کیلوگرم بر وزن خود افزود

452760060 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

مت دیمون برای بازی در نقش مارک ویتاکر، معاون رییس جمهوری که به خبرچین سازمان سیا تبدیل می شود در فیلم خبرچین The Informant در سال ۲۰۰۹ نه تنها وزن خود را افزایش داد بلکه از اینکار نیز لذت برد. وی در گفت و گو با انترتینمنت ویکلی Entertainment Weekly در این باره چنین گفت بدنم واقعاً شل و ول شده بود.

 

من به شدت غذا و مشروبات کم الکل میخوردم. بین هر وعده ی خوراکی در رستورانهای مک دونالد غذای درجه یک انها را میخوردم و بعد از آن نیز چیپس های مارک دوریتوس Doritos را به آن اضافه میکردم. انگار در بهشت بودم.

 

۷- جورج کلونی برای بازی در فیلم «سیریانا» حدود ۱۴ کیلوگرم وزن خود را افزایش داد

723183690 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

جورج کلونی از افزایش وزن خود برای بازی در نقش یک مامور پنهان سیا در فیلم سیریانا Syriana در سال ۲۰۰۵ رضایت نداشت. کلونی در این باره می گوید اصلا چیز جالبی نبود. در زمان فیملبرداری این فیلم اصلاً به من خوش نگذشت. این موضوع را توهینی به فیلم و یا گاگان استفن گاگان کارگردان فیلم ندانید. آن سال برای من بسیار سخت گذشت.

 

۸- شارلیز ثرون برای بازی در فیلم «هیولا» ۱۴ کیلوگرم بر وزن خود افزود و بعد از پایان فیلمبرداری نیز به سرعت آن را کم کرد

714106348 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

شارلیز ثرون در گفت و گو با گوریلا تراولر Guerrilla Traveler در این باره گفته هست که وی برای بالا بردن وزن خود از غذا های پرچرب و فست فودی بهره گیری کرده تا بتواند نقش یک روسپی که به قاتل سریالی تبدیل میشود را در فیلم هیولا Monster در سال ۲۰۰۳ بازی کند. وی میگوید من ابتدا با خوردن نان شیرینی های کریسپی کریم Krispy Kreme شروع کردم

 

اما بعد از مدتی از انها خسته شدم. من عاشق چیپس سیب زمینی هستم و این علاقه به نفعم به پایان رسید. من معمولا نمک چندان میخورم بنابراین با خوردن چیپس سیب زمینی میتوانستم نمک زیادی هم مصرف کنم بدون اینکه کسی متوجه شود.شارلیز ثرون برای بازی در این فیلم جایزه ی اسکار برترین بازیگر نقش اول زن را بدست آورد.

 

۹- بردلی کوپر برای بازی در فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» حدود ۱۸ کیلوگرم وزن خود را افزایش داد

700566101 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

بردلی کوپر برای بازی در نقش کریس کایل از تفنگداران ویژه ی دریایی ارتش ایالات متحده در فیلم تک تیرانداز آمریکایی American Sniper وزن خود را به ۱۰۲ کیلوگرم رساند. وی که برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه ی اسکار شد در گفت و گو با مِنز هِلث Men’s Health گفته هست که برای رسیدن به این وزن در مدت ده هفته مجبور بوده روزی دو بار تحت کنترل یک مربی بدنسازی ورزش کند.

 

در تمرین اول که در ساعت ۵ صبح آغاز می شد انها بر روی تمرینات ساختاری مثل ددلیفت deadlift و اسکوات کار می کردند تا بتوانند ساختار پایه ی لازم برای افزایش توده ی بدن را فراهم کنند. تمرین دوم عصر انجام می شد و اکثر بر تمرینات سنتی افزایش حجم عضله تمرکز داشت. کوپر برای رسیدن به شرایط جسمانی کریس کایل به هر دو نوع تمرین نیاز مبرم داشت.

 

۱۰- کریستین بیل با خوردن نان شیرینی و چیزبرگر برای بازی در فیلم «حقه بازی آمریکایی» بیش از ۱۹ کیلوگرم وزن خود را افزایش داد

120141095 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

بیل برای بازی در فیلم حقه بازی آمریکایی American Hustle وزن خود را از ۸۴ کیلوگرم به ۱۰۳٫۵ کیلوگرم رساند. وی همین طور مو های خود را از ته زده و آن قدر قوز کرد تا یکی از دیسک های کمر او دچار آسیب شد. این بازیگر چنان در این فیلم تغییر چهره داده بود که بازیگر مشهور دیگر فیلم یعنی رابرت دنیرو از دست اندرکاران فیلم پرسیده بود که کدام بَیل با وی در نخستین تمرین فیلم نقش بازی کرده هست.

 

۱۱- متیو مک کاناهی گفته که برای بازی در فیلم طلا با خوردن پیتزا بیش از ۲۳ کیلوگرم بر وزن خود افزوده هست

1455222227 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

مک کاناهی نیز از افزایش وزن خود لذت برده هست. او در گفت و گو با گراهام نورتون گفت که او در این مدت به علایقش نه نگفته و آن را به قانونی برای خانواده اش نیز تبدیل کرده هست. وی در این باره می گوید:” هر شب می توانستیم پیتزا بخوریم و اگر بچه ها می خواستند در نیمه شب به سالن بولینگ بروند نیز کسی مخالفت نمی کرد. چیزبرگر و آبجو برای صبحانه نیز یک ایده ی دیدنی بود. من در مورد این قوانین بسیار شاد بودم. من چاق و شاد بودم.

 

با این وجود مک کاناهی در سال ۲۰۱۳ برای بازی در فیلم «باشگاه خریداران دالاس» (Dallas Buyers Club) بیش از ۲۳ کیلوگرم از وزن خود را کاهش داد.

 

۱۲- راب مک اِلهِنی (Rob McElhenney) برای بامزه تر کردن شخصیتش در سریال ” در فیلادلفیا همۀ وقت} هوا آفتابی هست” در مدت ۵ ماه وزن خود را حدود ۲۳ کیلوگرم افزایش داد

511176519 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

در مراحل نخست ی ساخت فصل هفتم سریال «در فیلادلفیا همۀ وقت} هوا آفتابی هست» (It’s Always Sunny in Philadelphia) راب مک الهنی، سازنده و بازیگر اصلی سریال، با خود فکر کرد که افزایش وزن راه خوبی برای دست انداختن سریالهای دیگر خواهد بود و اضافه بر این شخصیت مَک (Mac) را نیز دوست داشتنی تر خواهد کرد.

 

مک الهنی در صحبت های پشت صحنه ی سریال می گوید:” من در حال تماشای یک سریال کمدی بودم و ناگهان متوجه شدم که تمامی شخصیت های آن بسیار خوش تیپ و خوش فرم به نظر می رسند و با خود فکر کردم که تاکنون سریالی ندیده ام که کم کم زمان شخصیت های آن زشت تر و بد هیکل تر شوند.

 

سپس با خود گفتم که اگر قرار باشد این اتفاق در سریالی بیفتد بدون شکل آن سریال همین [در فیلادلفیا همه ی وقت هوا آفتابی هست] خواهد بود. من سعی کردم تا آن جایی که امکان دارد بدقیافه و بدشکل بنظر برسم”.مک الهنی در سال ۲۰۱۱ در صحبتی با نیک کرول پرده از راز افزایش وزن خود و غذاهایی که می خورد برداشت

 

و گفت: “در ابتدا کارم را با سینه ی مرغ، برنج و سبزیجات شروع کردم. اما وقتی به مدت ۴ ماه اینکار را انجام می دهید و مجبورید برای افزایش چربی های خود روزی سه چهار بار غذای پرکالری از جمله ۳ عدد سینه ی مرغ، دو پیمانه برنج و دو پیمانه سبزیجات یا به جای آنها یک ساندویچ مک دونالد بزرگ بخورید در می یابید

 

که خوردن یک ساندویچ مک دونالد بسیار راحت تر خواهد بود. سپس هر چند روز یکبار سه عدد نان شیرینی می خوردم و هر کدام از وعده های خوراکی هرروز ی من حاوی مقدار زیادی پروتئین پرکالری بود”.

 

۱۳- رایان گاسلینگ برای بازی در فیلم «استخوان های دوست داشتنی» با خوردن بستنی آب شده حدود ۲۸ کیلوگرم وزن خود را افزایش داد

1780577198 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

با این وجود وی هیچگاه در این فیلم بازی نکرد و در گفت و گو با هالیوود ریپورتر The Hollywood Reporter در مورد این موضوع گفت که پیتر جکسون کارگردان فیلم وقتی که دیده او ۲۸ کیلوگرم وزن خود را افزایش داده او را کنار گذاشته هست. گاسلینگ در این باره می گوید:زمانی که او مرا برای نقش در نظر گرفت من ۶۷ کیلوگرم وزن داشتم

 

و زمانی که برای فیلمبرداری حاضر شدم ۹۵ کیلوگرم بودم. ما دیدگاه متفاوتی نسبت به ظاهر نقشی که باید بازی می کردم داشتیم. من واقعا باور داشتم که وی باید اکثر از ۱۰۰ کیلوگرم وزن داشته باشد. به همین علت برای افزایش وزنم هر وقت تشنه می شدم بستنی هاگان دَیز Haagen Dazs آب شده می خوردم.

 

گرچه گاسلینگ تصریح کرده بود که ظاهر جالبی نداشته هست اما از نظر او آن شرایط برای بازی کردن در نقش یک پدر داغدار مناسب بنظر می رسید. وی گفت: ” من واقعاَ به این موضوع ایمان داشتم. برای اینکار هیجان زده بودم. وقتی که برای فیلمبرداری حاضر شدم انها به من گفتند که شرایطت بسیار بد هست و من نیز در جواب گفتم

 

که می دانم شرایطم مفید نیست ولی آیا برای ایفای این نقش مناسب نیست؟ و انها گفتند نه و باید بروی وزنت را کاهش دهی… بهرحال من چاق بودم و نقشم را از دست دادم”.فران والش، همسر پیتر جکسون، اما تزلزل گاسلینگ در ایفای نقش را علت اصلی کنار گذاشتن وی اعلام کرده هست.

 

۱۴- رابرت دنیرو برای یک صحنه از فیلم گاو خشمگین بیش از ۲۷ کیلوگرم بر وزن خود افزود

1653624070 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

رابرت دنیرو برای بازی در نقش جیک لاموتا بوکسور مشهور در فیلم گاو خشمگین Raging Bull حجم ماهیچه های خود را افزایش داده و زیر نظر خود لاموتا به تمرین پرداخت تا به شرایط آرمانی لاموتا در دوران اوجش برسد. حتی وی برای اینکه بتواند صحنه ی مبارزه را به خوبی بازی کند در ۳ مسابقه ی مشت زنی حقیقی شرکت کرد.

 

بدین منظور وی بیش از ۲۷ کیلوگرم بر وزن خود افزود که این موضوع باعث ناراحتی هایی از جمله اختلالات پوستی و تنفسی در دنیرو شد. اما ارزشش را داشت و دنیرو برای بازی در این فیلم جوایز گلدن گلوب و اسکار را از آن خود کرد.

 

۱۵- وینسنت دون آفریو برای بازی در فیلم «غلاف تمام فلزی» حدود ۳۲ کیلوگرم وزن خود را افزایش داد

718858993 افزایش وزن های باورنکردنی بازیگران برای فیلم ها

 به گزارش عالی ها دون آفریو برای بازی در نقش یک سرباز چاق به نام لئونارد در فیلم غلاف تمام فلزی Full Metal Jacket به کارگردانی استنلی کوبریک در سال ۱۹۸۷ وزن خود را تقریبا به ۱۲۸ کیلوگرم رساند.

 

اما اینکار برای وی آسان نبود. دون آفاریو در گفت و گو با روزنامه ی نیویورک تایمز گفته هست که این موضوع مسائل ساده ای مثل کفش پوشیدن یا در انظار عمومی ظاهر شدن را برای وی دشوار کرده بود. وی میگوید اینکار زندگی مرا تغییر داده بود. زن ها دیگر به من نگاه نمیکردند. مردم هر چیزی را دو بار به من میگفتند زیرا به خاطر چاقی فکر میکردند که من کودن هستم.

 

اما این مشکلات باعث نشد که وی یک بار دیگر اینکار را انجام ندهد. دون آفریو یک بار دیگر در سال ۲۰۰۲ برای بازی درفیلم دریای سالتون The Salton Sea بیش از ۲۰ کیلوگرم بر وزن خود افزود.

 

 

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.