تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

مجله عالی ها

تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

1607438501 تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید 

تعداد زیادی از تکنولوژی های روز جهان میباشند که به نوعی وحشتناک می باشند مثل ساخت گوشت انسان بصورت مصنوعی که جنجال به پا کرد.با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، فیلم‌های تخیلی مثل «مردان سیاه‌پوش» رنگ واقعیت به خود پیدا کرده‌اند و کارهایی که ما امروزه انجام می دهیم برای نسل‌های گذشته از ما رویایی بیش نبود. 

 

انسان با ساخت فیلم‌های علمی تخیلی به دانشمندان ایده فناوری‌هایی را داد که زندگی ما را متحول کردند؛ از جمله این خیال‌پردازی‌ها میتوان به تلفن همراه، اسکن بدن، روبات‌های کارگر و شاید دیدنی‌تر از بقیه سفر و زندگی در فضا اشاره کرد. تاسف‌آمیزتر این که نه تنها رویاها بلکه کابوس‌های ما نیز تبدیل به واقعیت خواهند شد. در زیر به ۱۰ تکنولوژی وحشتناک آینده اشاره می کنیم.

 

پرینت اندام‌های بدن

174397093 تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

در سال‌های جدید فناوری پرینترهای سه‌ بعدی توانسته هست حوزه‌های مختلفی را در اختیار خود قرار دهد. چاپ کردن بعضی از اندام‌های ساده‌ بدن مثل کلیه که میتواند نیاز به پیوند کلیه را برطرف کند، پرینت کردن روکش‌های دندانی که در تعداد زیادی از دندانپزشکی‌ها به امری تجاری بدل شده هست،

 

پرینت کردن بخش‌هایی از بافت‌های صورت برای جراحی‌های ترمیمی و همینطور پرینت بافت‌های پیچیده انسانی از جمله قلب که بعضی از آزمایش‌های پیروز در رابطه با آن انجام‌گرفته هست، مسیر بی‌نظیری را در مقابل آینده پزشکی باز میکند.بدن شما دیگر اندامی راکه با سلول‌های خودتان روی قالبی رویانده شده باشد پس نخواهد زد،

 

حتی انتظار برای اهداکننده عضو نیز بی‌معنی خواهد شد. محققان معتقدند که در آینده نزدیک می توان رگ‌های خونی، بافت‌های کبد و پوست انسان را برای مصارف آزمایشی ساخت کرد. دانشمندان امیدوارند تا کمتر از ۱۰ سال دیگر نخستین مشابه از اندام قابل پیوند انسان را پس از کسب مجوزهای لازم از سازمان غذا و داروی ایالات امریکا ساخت کنند. عوارض جانبی این تکنولوژی وحشتناک هم قابل انکار نیست.

 

گوشت مصنوعی

1146737851 تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

پیشرفت سریع در رشته‌های زیست‌شناسی مولکولی و همین طور تکنولوژی سلول‌های بنیادی، ساخت گوشت را در آزمایشگاه ممکن کرده هست. این تکنولوژی وحشتناک به مذاق دوست‌داران طبیعت و حیوانات هم خوش خواهد آمد. صنعت گوشت امروزه بخش بزرگی از منابع طبیعی را در اختیار دارد و در عین حال هم گازهای گلخانه‌ای زیادی ساخت میکند. آلودگی‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک هم به لطف این صنعت اکثر شده‌اند.

 

دانشمندان هلندی در حالیکه هنوز با اندازه‌های میلیمتری این گوشت‌ها درگیر میباشند، به فکر ساخت انواع متنوعی از آن ها افتاده‌اند و قصد دارند تا با شبیه‌سازی چیز مثل عروق خونی در این گوشته‌های مصنوعی، امکان بزرگتر شدن آن و ساخت انواع مناسب برای استیک را فراهم کنند. همین طور اعلام کرده‌اند که طرح‌هایی برای ساخت گوشت چرخ شده دارند. با این حال مهمترین موضوع این هست که آیا گوشت‌های مصنوعی، طعم مفید گوشت را خواهند داشت؟

 

انسان‌های قابل هک

839390178 تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

هک کردن مغز در واقع به فعالیتی اطلاق می شود که در آن سیگنال‌های مغزی را میتوان نظارت کرد تا ضمن دستکاری آن ها قادر بود تا به بهبود اوضاع سلامت افراد کمک کرد. در CES 2016 شرکت BrainCo از تکنولوژی نوآورانه و جدیدی رونمایی کرد که گرچه ساختار بزرگ و پیچیده‌ای ندارد اما توسط آن انسان قادر هست تا به دستکاری هدفمند سیگنال‌های مغزی بپردازد، و این یعنی گامی پیروز برای تحقق این تکنولوژی وحشتناک «هک مغز انسان» هست.

 

شاید وحشتناک‌ترین وسیله قابل هک وسایل پیوند پزشکی مثل دستگاه‌های تنظیم ضربان قلب باشند که از سیگنال‌های بی‌سیم بهره گیری میکنند، پمپ‌های انسولین نیز آسیب‌پذیرتر از این وسایل میباشند. افرادی که به هر علت دچار حوادثی تلخ می شوند همواره با کوهی از خاطرات ناگوار به زندگی خود ادامه میدهند. 

 

هنگامی که ایمپلنت یا پروتز شما توسط افراد مفید به روز شود بسیار بینظیر خواهد بود، اما به این معنی هم هست که سخت‌افزارهای انسانی را میتوان برای انجام قتل‌ آن هم به صورت ناشناس و از راه دور هک کرد. همواره این پرسش مطرح می شود که چگونه امکان دارد بتوان این خاطرات را از ذهن پاک کرد؟

 

حشرات الکترونیکی

1693478586 تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

سال‌هاست که دانشمندان شیوه و مدل پرواز کردن پرندگان، خفاش‌ها و حشرات را برسی می کنند تا با بهره گیری از آن پهپادها و سیستم‌های پروازی بهتری طراحی کنند. اما در عین حال دانشمندان در پی آن بوده‌اند که راهی برای نظارت پرواز حشرات پیدا کنند. تصور کنید که بتوان حین پرواز یک حشره، با فرمانی جهت پروازش را تغییر داد!

 

این جانوارن الکترونیکی به کمک میکروفون و دوربین‌هایشان میتوانند شما را ردگیری کرده و حتی مشابه‌هایی از DNA شما را استخراج کنند. شاید روزی از این فناوری‌ها برای کمک به بیماران هم بهره گیری شود.

 

تشخیص چهره

739727763 تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

آخرین شایعات درز یافته به بیرون حاکی از آن میباشند که اپل در طراحی آیفون ۸، تاچ آی دی را کنار گذاشته و به سراغ فناوری تشخیص چهره خواهد رفت. گفتنی هست نمایندگان Realface ادعا میکنند که برنامه تشخیص چهره انها با توجه ۹۹٫۶۷ درصدی عمل میکند که حتی از قدرت تشخیص ۹۷٫۵ درصدی چشم انسان نیز بالاتر هست

 

که نشان از قدرت این تکنولوژی وحشتناک دارد. نکته شگفت‌انگیز دیگر آن هست که نرم‌افزار کمپانی قادر هست دوقلوهای همسان را نیز از یکدیگر تشخیص دهد.

 

اسکنر عنبیه

313507313 تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

یک اسکنر عنبیه تنها یک عکس از چشم شما نمی گیرد تا آن را با موردی که از پیش ذخیره کرده هست مقایسه کند. این حسگر بدین صورت کار میکند که ابتدا یک اشعه‌ی مادون قرمز فاصله‌ی نزدیک با فرکانس کم را مستقیما به سمت چشمان کاربر ارسال میکند. این نوع از تابش الکترومغناطیس، بسیار بهتر از نور مرئی کار میکند،

 

چرا که جزییات ثبت شده توسط آن از عنبیه بسیار دقیق‌تر از نور مرئی میباشند. بنابراین با این روش، یک دوربین متوسط هم می تواند تصویری بسیار دقیق بگیرد.اگر از اسکنر عنبیه بهره گیری کنیم، هکرها برای نفوذ به موبایل هوشمند ما به یک کپی از الگوی عنبیه‌ی ما با رزولوشن بالا نیاز دارند.

 

تهیه‌ی چنین تصویری از عنبیه‌ی یک فرد بسیار سخت هست و اگر هکر بخواهد بدون متوجه شدن کاربر از عنبیه‌ی او عکس باکیفیتی تهیه کند اینکار تقریبا غیرممکن میشود. بنابراین میتوان اسکنر عنبیه را به علت سختی بسیار چندان عملیات کپی الگوی عنبیه، بسیار امن‌تر از حسگر اثر انگشت دانست. از این تکنولوژی وحشتناک بیومتریک میتوان برای ردگیری افراد در گروه‌های چندان بهره گیری کرده و عملا جامعه را به یک ایست و بازرسی بزرگ تبدیل کرد.

 

پاک کردن حافظه مغز

794721529 تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

حتما فیلم پیروز مردان سیاه پوش را دیده‌اید که با یک دستگاه کوچک بخشی از حافظه افراد را در یک لحظه پاک می کردند. یکی از لازمه‌های اصلی ایجاد تغییر در خاطرات انسان، بهره گیری از داروهایی هست که بنابر اطلاعات ارائه شده الان نیز در بازار قابل یافت میباشند. شاید در سال‌های دور امکان حذف و تغییر تجربیاتی

 

که در ذهن انسان‌ها ثبت شده تنها محدود به داستان‌های علمی تخیلی بود، اما اخیرا با پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه‌ی فناوری‌های مرتبط با اسکن سیستم اعصاب، محققان هر چه اکثر به امکان تغییر حافظه‌ی انسان نزدیک و نزدیک‌تر شده‌اند.این تکنولوژی وحشتناک به ابزارهای نورانی یا اتومبیل‌های عظیم احتیاجی ندارد،

 

در عوض به‌وسیله ترکیبی شیمیایی انجام می شود که پروتئین‌های خاصی را بدن هدف گرفته و باعث شکستن پیوندهایی میشود که ما را قادر به یادآوری موارد خاص میکند. دانشمندان در ابتدا اعتقاد داشتند که خاطرت در ذهن انسان در یک ساختار و مکان مجتمع ثبت میشوند.

 

برای مثال تصور غالب حکایت از وجود یک مرکز بایگانی مبتنی بر سیستم اعصاب در ذهن انسان داشت، حال آنکه مطالعات جدید دانشمندان نشان داد که هر یک از خاطرات ذهنی ما در ارتباطات موجود در مغز ثبت میشوند.

 

سلاح لیزری سبک 

1535568108 تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

در محیط‌های شهری بهره گیری از تسلیحات رایج با توجه پایین میتواند آسیب‌ها و خساراتی موازی زیادی را به بار بیاورد و به همین خاطر، پنتاگون مرتبا تلاش می کند تا خطر درگیری‌‌های نظامی را در موقعیت‌های یاد شده کاهش دهد. برنامه Excalibur دارپا نیز با هدف کم کردن شدت این نگرانی‌ها کلید خورده

 

و به ساخت نوعی تکنولوژی وحشتناک «تسلیحات لیزری سبک» انجامیده هست. دارپا امیدوار هست که این برنامه عاقبت به ساخت یک لیزر ۱۰۰ کیلو واتی بیانجامد که بتوان از آن در حملات دقیق علیه اهداف زمینی و هوایی بهره گرفت.

 

تبلیغات هوشمند

511750369 تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

فناوری‌هایی نظیر SignEye دوربینی را به یک بیلبورد متصل کرده و با بهره گیری از فناوری‌های تشخیص چهره موارد کلی نظیر رده سنی و جنسیت شما را مشخص میکنند. به این ترتیب میتوانند تبلیغاتی درست مناسب شما اکران کنند و پرتوهای صوتی هولوسونیک (Holosonic) میتوانند پیام‌های گفتاری و موزیکال را بدون ایجاد مزاحمت

 

برای بقیه به سمت گوش‌های شما ارسال کنند. تصور کنید چنین فناوری‌ای با مثلا اطلاعات گوگل پلاس یا فیسبوک ترکیب شده یا با پایشگرهای سلامت شما (که احتمالا پوشیدنی خواهند بود) ارتباط برقرار کند!

 

سلاح‌های زیستی

882147768 تکنولوژی های جدید و ترسناک دنیا را بشناسید

وقتی این خبر اکران شد که پاکت‌ها، حاوی‌ هاگ باکتری مرگ‌آور سیاه زخم بود، وحشت همۀ جا را فرا گرفت. پاکت سیاه زخم به ۲۲ نفر حمله کرد و پنج نفر را کشت. هفت سال بعد، FBI در پی تحقیقاتش به دانشمندی دولتی در حوزه سیاه زخم رسید که گرچه گذشته از بسته شدن پرونده خودکشی کرد.

 

سلاح‌های بیولوژیک مثل سلاح های شیمیایی از جمله سلاح‌های تخریب جمعی به شمار میروند. برنامه سلاح‌های زیستی کشور آمریکا تا مدت‌ها مخفیانه دنبال می‌شد تا این که سال‌ها بعد افشای این که دولت ایالات امریکا بدون رضایت افراد در آزمایشگاه‌ها و آزمایش‌های می دانی خود از عوامل زیستی برای آزمایش بر روی آن ها بهره گیری کرده هست، جنجال‌های فراوانی ایجاد کرده و بعضی از جنبه‌های این برنامه تسلیحاتی گسترده را افشا کرد.

 

 به گزارش عالی ها از بحث‌برانگیزترین جنبه‌های این تکنولوژی وحشتناک  این بود که ایالات امریکا در سال ۱۹۵۶ در عملیاتی موسوم به شهر بزرگ (Big City) با اگزوز خودرو اقدام به پراکنده کردن باکتری مریضی سیاه زخم در شهرهای کشور آمریکا کرد. تأثیر بخش‌­های نظامی در توسعه­ زیست‌فناوری به حدی چشم‌گیر هست که به عقیده­ بسیاری، امروزه پیشرفته‌­ترین و پیچیده‌­ترین ایده­‌های زیست‌فناوری،

 

نه به‌وسیله دانشمندان و محققین دانشگاهی، بلکه به‌وسیله لابراتوارهای مراکز نظامی و تحت تدابیر شدید امنیتی و دور از دسترس افکار عمومی در حال انجام میباشند.

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.