10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

مجله عالی ها

10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۱۰ سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند ۳۰ فروردین ۱۳۹۶

1076014208 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۱۰ سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند 

ارتش روسیه به عنوان یکی از قوی ترین قدرت های نظامی دنیا همه ی وقت سلاح های مخوفی را ساخت نموده هست که ترس بر تن ملت های دنیا می اندازد. یک روزنامه سوئدی در گزارشی از ده سلاح پیشرفته روسیه نام برده که توانایی تغییر عادل قدرت در سطح دنیا را دارند. بر زمینه این گزارش، لیست روزنامه مذکور از پیشرفته ترین سلاح های روسیه به شرح ذیل هست:

336959682 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۱- آر اس ۲۸ سارمات موشک قاره پیمای موسوم به شیطان ۲ و مجهز به کلاهک هسته ای ده تنی با قدرتی دو هزار برابر بمب های به کار رفته در بمباران هیروشیما و ناگازاکی ژاپن که با وزن ۱۰۰ تن و برد ۱۱ هزار کیلومتر می‌تواند تعداد زیادی از کشورهای اروپایی و ایالت های کشور آمریکا را هدف قرار دهد و پیش بینی میشود سال آینده میلادی به ناوگان موشکی روسیه بپیوندد.

1173954788 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۲- تی ۱۴ آرماتا پلتفرم رزمی دارای توانایی انجام وظایف تانک پدافند هوایی توپ و خودروی جنگی که در سال ۲۰۱۵ میلادی از آن رونمایی شده و اضافه بر آن که نسبت به رقبای خارجی خود از وزن کمتر و سرعت بیشتری برخوردار بوده قرار هست به سیستم رادار مورد بهره گیری در جنگنده های روسیه نیز مجهز شود.

1919691735 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۳- پروژه ۶۷۷ کلاس لادا زیردریایی دارای صدای کمتر و سیستم جنگی جدیدتر نسبت به نسل های پیشین و مجهز به اژدرهای پیشرفته دارای توانایی انهدام کشتی ها و زیردریایی های دیگر که به علت توانایی بالا در استتار می‌توان به آن لقب زیردریایی شبح را داد.

1150576404 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۴- ۹ کی ۷۲۰ اسکندر سامانه موشکی بالستیک کوتاه برد قادر به حمل کلاهک هسته ای که از جمله پیشرفته ترین و دقیق ترین سامانه های دنیا به شمار می‌آید به گونه ای که ظرف یک دقیقه به حالت آماده باش درمی آید، از توانایی انهدام اهداف در فاصله ۳۰۰ کیلومتری برخوردار بوده و به علت سرعت و قدرت بالایی که دارد، رهگیری آن غیر ممکن هست.

1579643863 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۵- او تی آر ۲۱ توشکا موشک بالستیک تاکتیکی کوتاه برد که پیشرفته ترین مدل آن با یک تن و ۸۰۰ کیلوگرم وزن و برد ۱۸۵ کیلومتری از توانایی حمل کلاهک رایج و یا کلاهک هسته ای تاکیکی برخوردار هست.

230958606 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۶- اس ۴۰۰ تریومف سامانه دفاعی زمین به هوای قادر به تشخیص ۱۰۰ هدف و درگیری با ۱۲ هدف به طور همزمان که با قابلیت بهره گیری از سه نوع موشک گوناگون در محدوده ۴۰۰ کیلومتری دست کم دو برابر سامانه پاتریوت کشور آمریکا برد دارد و پیشرفته ترین سامانه دفاع موشکی در دنیا به شمار می‌آید.

1399088244 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۷- سوخو ۳۴ جنگنده بمب افکن دو سرنشینه و دو موتوره با برد چهار هزار و ۵۰۰ کیلومتر و سرعت نهایی هزار و ۹۰۰ کیلومتر بر ساعت از موشک های هدایت شونده هوا به هوا برای انهدام اهداف زمینی و همین طور موشک های میان برد هدایت شونده و بمب های غیر هدایت شونده بهره گیری میکند و در جریان جنگ سوریه نیز از سوی ارتش روسیه با موفقیت به کار گرفته شد.

929922893 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۸- پروژه ۷۷۵ کلاس راپوچا کشتی های شناور ترابری که نزدیک به ۱۵ فروند از آن ها از جمله مینسک کالیلینگراد کورولف الکساندر شابالین یامار و آزوف الان مشغول فعالیت میباشند جایی که هر یک از انها به توپ های ۵۷ و ۷۶٫۲ میلیمری و موشک های ضدهوایی مجهز بوده و توانایی حمل یک گردان از تفنگداران دریایی و خودروهای جنگی انها را دارند.

1130650763 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۹- زیردریایی کلاس کیلو زیردریایی نظامی با طول ۷۰ تا ۷۴ متر، غوص در عمق ۲۴۰ تا ۳۰۰ متر و سرعت ۱۸ تا ۴۶ کیلومتر بر ساعت در موقعیت های گوناگون که توانایی بارگیری نزدیک به چهار هزار تن در زیر آب و باقی ماندن در آن جا برای ۴۵ روز را دارد از کم صداترین زیردریایی های با سوخت دیزل در دنیا به شمار می‌آید و به ۱۸ تا ۲۴ اژدر و حتی موشک های ضدکشتی مین های دریایی و موشک های ضدهوایی کوتاه برد مجهز هست.

540205490 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

۱۰- زیردریایی کلاس بُری زیردریایی ۱۷۰ متری با سرعت ۲۸ تا ۵۶ کیلومتر بر ساعت و توانایی حمل کلاهک هسته ای بالستیک و تاکتیکی که از مدل پیش از خود بسیار کوچک تر بوده و در نتیجه قدرت مانور بالاتری دارد و شناسایی و رهگیری آن دشوارتر هست.

81187551 10 سلاح مخوف ارتش روسیه که در جهان نظیر ندارند

 

 

برچسب ها :

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.