اگر مدفوع نگه داشته شود بدن چه تغییراتی می کند؟

مجله عالی ها

اگر مدفوع نگه داشته شود بدن چه تغییراتی می کند؟

اگر مدفوع نگه داشته شود بدن چه تغییراتی می کند؟ ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

725411433 اگر مدفوع نگه داشته شود بدن چه تغییراتی می کند؟

اگر مدفوع نگه داشته شود بدن چه تغییراتی می کند؟ 

نگه داشتن مدفوع هیچ گاه پیشنهاد نمیشود زیرا اینکار می تواند صدمات جبران ناپذیری به دستگاه گوارش و سلامت انسان وارد آورد.مفید هر انسانی به اجابت مزاج نیاز دارد اما زمانی که به دفتر کاری خود می روید و با افراد مهم قرار دارید سعی می کنید اجابت مزاج خود را به تاخیر بیندازید و آن را نگه دارید.

 

نگه داشتن مدفوع به هنگامی که بدن به دفع آن نیاز دارد اضافه بر این که حس ناراحتی را ایجاد می کند می تواند باعث بروز مشکلاتی در بدن گردد و سلامت آن را به خطر بیندازد. اصلا مفید نیست که مدفوع خود را به دلیل کار یا سایر موارد نگه دارید. در این مطلب به شما نشان خواهیم داد که با نگه داشتن مدفوع چه اتفاقی در بدن روی می دهد. پس همراه ما باشید.

 

زمانی که به اجابت مزاج نیاز دارید:
زمانی که مدفوع به مقعد می رسد، سیگنال هایی را به مغز ارسال می کند و بیان می کند که باید مکان مناسبی برای دفع مدفوع پیدا شود. با این که زمانبندی و تکرر دفع مدفوع هر کس متفاوت هست اما این موضوع ممکن هست بعد از خوردن غذا یا نوشیدن یک فنجان قهوه رخ دهد. کافئین موجود در قهوه باعث تحریک روده می شود.

 

بعد از دو ساعت:
معمولا نگه داشتن مدفوع کار دشواری هست. باید عضلات موجود را سفت کنید تا بتوانید مدفوع خود را برای مدتی نگه دارید. در دو ساعت اول، فشاری در شکم خود احساس خواهید کرد. بعضی از افراد آن را با گرفتگی و درد شکمی توصیف می کنند. به عبارت دیگر، نگه داشتن مدفوعی که باید دفع گردد، باعث ایجاد حس ناراحتی و در بعضی از موارد نفخ در شکم می شود.

 

بعد از شش ساعت:
بدن شما به تدریج بر روی مدفوع تاثیر خواهد گذاشت. در این مرحله، ممکن هست حس اورژانسی بودن دفع مدفوع را نداشته باشید اما این موضوع بدین دلیل نیست که مدفوع به صورت جادویی ناپدید شده هست. چنین شرایطی زمانی ایجاد می شود که بدن دچار یبوست می گردد.

 

بعد از ۱۲ ساعت:
هر چقدر مدت زمان باقی ماندن مدفوع در بدن اکثر و طولانی تر گردد، سفت تر و محکم تر خواهد شد. در این مرحله، ممکن هست متوجه باد کردن شکم خود شوید. فشاری بر روی شکم ایجاد می شود. هرچقدر مدفوع سفت تر و محکم تر شود، دفع آن دشوارتر خواهد بود. ممکن هست خونریزی و حتی پارگی کوچکی را در ناحیه مقعد تجربه کنید.

 

اگر مدفوع خود را همچنان نگه دارید:
 به گزارش عالی ها من هرگز نشنیده ام که فردی بخواهد مدت زمان طولانی مدفوع خود را نگه دارد اما در بعضی از بزرگسالان نگه داشتن طولانی مدت باعث سفت تر شدن بیش از حد آن می شود. اگر چنین اتفاقی روی دهد، برای بهبود شرایط ممکن هست به ملین یا سایر موارد نیاز داشته باشید. اگر می خواهید

 

با چنین شرایطی روبرو نشوید، بهتر هست هر وقت که بدنتان به دفع مدفوع نیاز داشت اینکار را انجام دهید. اما اگر نتوانستید بلافاصله بعد از سیگنال های بدن به اجابت مزاج بپردازید؛ سعی کنید اولویت بالاتری برای آن قائل شوید و هرچه سریع تر مدفوع را از بدن دفع نمایید.

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8568 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.