استارتاپ به سبک مردم کشور ژاپن

مجله عالی ها

استارتاپ به سبک مردم کشور ژاپن

استارتاپ به سبک مردم کشور ژاپن ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

468175472 استارتاپ به سبک مردم کشور ژاپن

استارتاپ به سبک مردم کشور ژاپن 

کشور ژاپن در موفقیت و پیشرفت حرف اول را در جهان می زند و استارتاپ های ژاپنی همۀ وقت} در جهان جزء برترین ها بوده اند. تعداد اختراعات ارائه‌شده از دانشگاه‌های ژاپنی در سطح اختراعات دانشگاه‌های آمریکایی هست، اما حق امتیاز اختراعات مبتنی بر دانشگاه در ژاپن فقط ۱/۵۰ آمریکاست. به نظر می‌رسد فرصت‌های ازدست‌رفته زیادی برای تجاری‌سازی وجود دارد،

 

اما آگاهی ژاپنی‌ها از این کمبود روزبه‌روز در حال افزایش هست. این مقاله درمورد شرکتی پیشرفته هست که چندین سال هست روی این موضوع کار می‌کند. UTEC یک شرکت سرمایه‌گذاری ژاپنیاست که به فناوری در مرحله نخست می‌پردازد و از نزدیک با موسسات علمی کار می‌کند.

 

اعدادی که اعشار دارن، باید برعکس شوند

شریک اصلی یوتک دانشگاه توکیو هست، که به‌عنوان برترین دانشگاه تحقیقاتی در ژاپن شناخته شده هست و اختراعات آن که پلی بین علم و صنعت می‌سازند مشهور میباشند. با اهمیت یافتن طرح‌های دولتی اخیر برای کارآفرینان فناوری ژاپنی «به‌عنوان حامی مستقیم، شرکت‌کننده، یا مشاور» توموتوکا گوجی رئیس یوتک، در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان کارآفرین/نوآور ژاپنی جوان به کنفرانس نوآوریG8 در لندن دعوت شد.

 

با وجود بحران مالی که در سراسر جهان در سال مالی ۲۰۰۸ رخ داد «که فروپاشی شرکتLehman Brothers محرک آن بود»، صنعت سرمایه‌گذاری ژاپن در حال رشد هست. طبق بررسی‌های انجمن سرمایه‌گذاری ژاپن، بین آوریل ۲۰۱۱ و مارس ۲۰۱۲، شرکت‌های سرمایه‌گذاری ژاپنی سرمایه‌گذاری‌ها و وام‌هایی به مبلغ ۱۲۴ میلیارد ین در ۱/۰۷۷ شرکت سرمایه‌گذاری درمجموع در مقایسه با ۲/۱۱۳ میلیارد ین و ۹۱۵ شرکت در سال قبل داشتند.

 

گزارش سال ۲۰۱۲ مرکز کارآفرین سرمایه‌گذاری سه عامل مهم را شناسایی کرده هست که موجب افزایش بودجه سرمایه‌گذاری آسیامحور، تزریق سرمایه از سازمان کارآفرینان کوچک و متوسط و نوآوری منطقه‌ای، و کسب درآمد با هدف بازتولید، ایجاد، و احیای مجدد در اساس‌هایی که زلزله ژاپن بر آن‌ها تاثیر گذاشته هست، می‌شود.

 

شتاب‌دهندگان و سرمایه‌گذاری‌ها مرحله‌به‌مرحله در ژاپن در حال رشد و افزایش میباشند. در سال مالی ۲۰۱۲، ۴۴/۳ درصد از شرکت‌ها بودجه نخست و بعدی را در مرحله نخست دریافت کردند، که در سال قبل این مقدار ۳۲/۵ درصد بود. سرمایه‌گذاری از ۴/۴ درصد به ۱۵/۷ درصد از شرکت‌های دریافت‌کننده بودجه افزایش یافت و می‌توان گفت افزایش سه برابری داشته هست.

 

۳۱ بودجه اخیر سرمایه‌گذاری‌هایی برابر با ۷/۱۱۹ میلیارد ین دریافت کرد که بیش از دو برابر تعداد این بودجه‌ها در سال مالی ۲۰۱۰ و اکثر از تعداد بودجه در قبل از بحران مالی سال ۲۰۰۸ بوده هست. با این که هنوز چند سرمایه‌گذاری در بخش‌های فناوری وجود دارد، اکوسیستم‌هایی که دولت حامی مالی آن‌هاست فرصت‌هایی را ایجاد می‌کنند و دانشگاه‌ها به تولید کارآفرینان اکثر می‌پردازند.

 

حمایت دولت ژاپن از کارآفرینان فناوری

پروژه‌های دولتی اخیر برای حمایت از کارآفرینان فناوری ژاپن به وجود آمده‌اند و از طریق اهدای مالی، آموزش مربی، و حمایت تخصصی، از این افراد حمایت می‌کنند. در این قسمت این پروژه‌ها توضیح داده شده و منشا، نیت و تاثیر آن‌ها را مشخص می‌کند.

 

برنامه استارت «START» توسط وزارت آموزش‌وپرورش، فرهنگ، ورزش، علوم و فناوری در سال ۲۰۱۲ ایجاد شد. این برنامه دارای ۱۱ تقویت‌کننده پروژه از قبیل سرمایه‌گذاران هست. استارت راهکارهای پروژه IP را برای بخش‌های فناوری مطرح می‌کند که ریسک و ‌پتانسیل کار دارند. از این طریق، پروژه قصد دارد دستاوردهای تحقیقاتی دانشگاه‌ها

 

و سازمان‌های اداری را از طریق استارت‌آپ‌ها به جامعه بازگرداند، در حالیکه یک مدل نوآوری به سبک ژاپنی ایجاد می‌کند که نقش مکانیسمی پایدار را ایفا می‌کند. UTEC یکی از اعضای مشاور و یک مدل الگو بود.تیم‌های استارت بودجه دولت و چگونگی تجاری‌سازی بخش خصوصی را از مرحله قبل از راه‌اندازی استارت‌آپ‌های علمی با هم ترکیب می‌کنند

 

و به گزارش عالی ها  قصد دارند از آن فناوری‌ها برای بازارها و خروجی‌های جهانی بهره گیری کنند. تقویت‌کننده پروژه و محققان به یکدیگر ملحق شده‌اند و تیمی متشکل از متخصصان «کارآفرینان، پرسنل IP و…» به وجود آورده‌اند که به طرح تجاری‌سازی برای بخش فناوری می‌پردازند. وقتی این تیم پروژه را مدیریت می‌کند، تحقیق مبتنی بر معیار و توسعه و پرورش پروژه در پاسخ

 

به نیازهای بازار «فعالیت‌های پیش از سرمایه‌گذاری» انجام می‌شود. هدف راه‌اندازی یک استارت‌آپ علمی با مقدار بالای کسب‌وکار و بودجه بخش خصوصی از طریق اجرای پروژه هست.در اصل، برنامه استارت قصد دارد سرمایه‌گذاری کسب‌وکار را در عرض یک تا سه سال راه‌اندازی کند. با این حال، طبق بررسی‌های بعدی،

 

در بعضی موارد ممکن هست حمایت‌ها تا پنج سال ادامه داشته باشد. در سال ۲۰۱۲، ۲۷ پروژه از بیوتک، فناوری اطلاعات، و صنعت کلین‌تک گزینش شدند و در حال شروع پروژه‌هایی برای تجاری‌سازی در آینده میباشند. UTEC به‌عنوان یکی از تقویت‌کنندگان پروژه گزینش شد، و پنج پروژه از UTEC در سال ۲۰۱۲ پروژه‌های استارت بودند.

 

در سال ۲۰۱۳، دولت تصمیم گرفت تقویت‌کنندگان اخیر استارت و بودجه افزایش یابند و انتظار دارد فرصت‌های موجود برای کارآفرینان فناوری توسعه یابد.

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8568 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.