راز موفقیت و پیشرفت شرکت تولید کننده عروسک باربی

مجله عالی ها

راز موفقیت و پیشرفت شرکت تولید کننده عروسک باربی

راز موفقیت و پیشرفت شرکت تولید کننده عروسک باربی ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

1852645164 راز موفقیت و پیشرفت شرکت تولید کننده عروسک باربی

راز موفقیت و پیشرفت شرکت تولید کننده عروسک باربی 

عروسک های باربی در تمام جهان شناخته شده میباشند،بعضی از افراد میباشند که با انجام عمل های جراحی سعی می کنند تا شبیه این عروسک ها شوند و همۀ اینها دقت به این برند را نشان می دهد. تلاش برای جهانی‌شدن، آشنایی با فرهنگ جوامع گوناگون در جهت تلاش برای یافتن مخاطبان اخیر، تنوع محصولات، گزینش درست مخاطبان

 

برنامه‌های بازاریابی واز جمله دلایل اصلی موفقیت برندی مثل «ماتل» به شمار میرود، به حدی که این نام تجاری توانسته‌ در بین برندهای متنوع اسباب‌بازی در سطح جهان، با محصولات خاص خود و خصوصا عروسک‌های باربی بعنوان یک برند جهانی، شناخته‌شده باشد.

 

در دنیای اسباب‌بازی‌ها برندهای مشهوری وجود دارند که اکثرا با یکی از اسبا‌ب‌بازی‌های خود که اکثر نیز عروسک‌های مشهور میباشند، شناخته می شوند و شاید کمتر کسی با نام اصلی این برندها آشنا باشد، در این میان یکی از عروسک‌های محبوب و دوست‌داشتنی برای تعداد زیادی از کودکان امروزی، عروسک‌های باربی هست

 

که با پیشرفت روزافزون فناوری، انیمیشن‌های آن ها نیز ساخته شده هست؛ دیدنی هست بدانید که کمپانی تولیدکننده این عروسک‌های مشهور و دوست‌داشتنی، ماتل «Mattel» نام دارد که در سال ۱۹۴۵ تأسیس شده ‌و هم‌اکنون اضافه بر عروسک‌های باربی، حجم متنوعی از برندهای اسباب‌بازی گوناگون را ساخت می کند

 

و در صدر پیروز‌ترین نام‌های تجاری در حیطه کاری خود قرار دارد و با شرکت‌های بزرگی مثل هازبرو، لگو و … برابری می کند، دیدنی هست بدانید که درآمد سالانه کمپانی ماتل به بیش از ۶ میلیارد دلار رسیده ‌و این مبلغ نیز به خوبی جایگاه این برند را در دنیای اسباب‌بازی نشان می دهد.

1798124999 راز موفقیت و پیشرفت شرکت تولید کننده عروسک باربی

ماتل بازارهای جهانی را هدف قرار داده هست

با دقت به این که در هر سه ثانیه یک عروسک باربی در جهان فروخته می شود، میتوان دقیقا به این موضوع پی برد که بازاریابی برندی مثل ماتل در سطح بین‌المللی اتفاق می‌افتد و این برند، قوانین بازاریابی خود را در سطح جهانی پیاده میکند؛ به این معنا که با ساخت هر اسباب‌بازی اخیر، شبکه‌های گوناگون تلویزیونی در سراسر جهان،

 

کمپین‌های تبلیغاتی مربوط به اسباب‌بازی مذکور را اکران میکنند؛ ضمن این که سایر کمپین‌های بازاریابی این برند در فضای مجازی نیز به صورت گسترده‌ای مخاطبان جهانی این نام تجاری را با خود همراه میکنند.فعالیت‌های بازاریابی برند ماتل در مقیاس جهانی به اندازه‌ای هست که بیش از ۸۰درصد از محصولات این شرکت به مخاطبان

 

جهانی ارائه می شوند و شاید تنها چیزی کمتر از ۲۰درصد از محصولات ساخت شده این شرکت باشند که در کشورهایی خاص و برای مخاطبانی خاص به نمایش درمی‌آیند؛ بر این زمینه باید گفت که برند ماتل به خوبی بازار جهان را شناخته و علایق و سلیقه‌های کودکان جهان را با دقت به تفاوت‌های فرهنگی آن ها در نظر داشته و محصولاتی مطابق با نیازهای بازارهای جهانی ارائه می کند.

 

بازاریابی عاطفی

با دقت به این که محصولات برند ماتل برای کودکان طراحی شده‌اند، این نکته به خودی خود میتواند یک اصل مهم بازاریابی را برای این برند در پی داشته باشد، چراکه نزدیک‌ترین افراد به کودکان، والدین آن ها میباشند و با تأکید بر ارتباط عاطفی‌ای که بین والدین و فرزندان وجود دارد، میتوان یک بازاریابی درست و دقیق را انجام داد.

 

در همین راستا نیز کمپین‌های تبلیغاتی برند ماتل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با بهره گیری از ارتباط عاطفی پدر و مادر با کودکان‌شان، روند هدیه دادن انها را نظارت می کنند؛ به این معنا که از طریق نشان دادن علاقه کودکان به اسباب‌بازی‌های مورد نظر، والدین آن ها را به سوی هدیه‌دادن این اسباب‌بازی‌ها‌ ترغیب میکنند.

 

نشان دادن خوشحالی کودکان گوناگون در ارتباط با اسباب‌بازی‌های این برند، در نهایت والدین انها را به صورت ناخودآگاه به سوی خرید محصولات مذکور ترغیب میکند.

 

گزینه درست دایره مخاطبان

یکی از مراحل ضروری و مهم در هر برنامه تبلیغاتی، گزینه مخاطب هست، به این معنا که تبلیغ مورد نظر در نهایت باید ‌روی چه افرادی تأثیر بگذارد، تیم بازاریابی ماتل نیز به خوبی بر این نکته واقف بوده و مخاطبان خود را به‌درستی گزینش کرده هست. در وهله اول شاید اینجور به نظر برسد که مخاطبان اصلی این برند، کودکان میباشند،

 

اما این نکته را نباید از نظر دور داشت که در نهایت آن کسی که برای کودک اسباب بازی را می خرد، والدین و بزرگ‌تر‌های وی میباشند و بر این زمینه، در طراحی یک برنامه تبلیغاتی، بهتر هست که در درجه اول والدین انها را مد نظر قرار داد. برند ماتل مخاطبان نخست خود را مادران بین ۲۵ تا ۴۵ سال در نظر گرفته و پدر، پدر‌بزرگ و مادر‌بزرگ نیز در درجه دوم قرار دارند.

 

در واقع این برند با انجام مطالعات گسترده اجتماعی به این نتیجه رسیده ‌که نقش مادرها بعنوان تصمیم‌گیرنده نهایی در گزینش اسباب‌بازی اکثر بوده و پدرها نیز در درجه دوم قرار دارند. همین طور این برند از نقش پدر بزرگ و مادر بزرگ نیز غافل نشده هست، چراکه این افراد نیز با دقت به علاقه‌ای که به نوه‌های خود دارند، اسباب‌بازی‌ها را بعنوان یکی از هدایای انتخابی خود به آن ها در نظر میگیرند.

 

عروسکی برای همه ی

عروسک‌های باربی برند ماتل جزء مهم ترین محصولات این برند میباشند که تقریبا در تمام نقاط جهان شناخته شده بوده و کودکان زیادی به آن ها علاقه دارند، بر همین زمینه نیز برند ماتل روی این محصول خاص خود تأکید بیشتری نشان داده هست؛ باید گفت این برند به خوبی متوجه جایگاه عروسک‌های باربی در سطح بین‌المللی شده هست و بنابراین با هدف نزدیک‌کردن این عروسک‌ها به فرهنگ‌های گوناگون جوامع، در ساختار انها تغییراتی را به وجود آورده هست.

 

 به گزارش عالی ها این نکته غیر‌قابل‌انکار هست که یک اسباب‌بازی باید با فرهنگ کودکی که آن را به کار میبرد، حداقل در شکل ظاهری، تا حدی هم‌خوانی داشته باشد، بنابراین برند ماتل در یکی از جدید ترین ویدئوهای تبلیغاتی خود با عنوان «چه کسی باربی هست؟» یک انیمیشن دیدنی از گروه گوناگون عروسک‌های باربی را نشان میدهد

 

که هر یک خصوصیات متفاوتی دارند و به رنگ‌ها و پوشش‌های گوناگونی عرضه می شوند. هشت رنگ پوست گوناگون، ۱۸ رنگ چشم، ۲۳ رنگ مو و … از جمله تفاوت‌های آشکاری هست که نشان‌دهنده نزدیک‌شدن تقریبی این اسباب‌بازی به فرهنگ‌های جهانی هست.

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.