معرفی راه های افزایش ماندگاری رنگ مو

مجله عالی ها

معرفی راه های افزایش ماندگاری رنگ مو

معرفی راه های افزایش ماندگاری رنگ مو ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

973300132 معرفی راه های افزایش ماندگاری رنگ مو

معرفی راه های افزایش ماندگاری رنگ مو 

همۀ افراد تمایل دارند تا هنگام رنگ کردن موهای شان ماندگاری رنگ مو داشته باشند و میتوان در این مواقع راهکارهای زیر را به کار گرفت. اگر گذشته از رنگ کردن ، روش های زیر را انجام دهید ، رنگ موهایتان اکثر می‌ماند.

 

برای ماندگاری اکثر رنگ مو چه راهکارهایی پیشنهاد می‌شود؟

 

تقویت کردن
۳ یا ۴ روز گذشته از رنگ کردن موهایتان در آرایشگاه و یا در منزل ، موهایتان را بخوبی تقویت کنید . موهایتان را با تقویت کننده های پروتئینی و نرم کننده های تقویتی سیراب کنید و مطمئن باشید که مو های سالم رنگ را بهتر نگه می دارند.

 

تمیز کردن
آفتاب:دو روز گذشته از رنگ کردن موهایتان را بشوئید . در هنگام شستشو از یک شامپو قوی بهره گیری کنید تا هرگونه ژل ، موس و اسپری مو و یا محصولات حالت دهنده دیگر کاملا از روی موهایتان پاک شود. هر نوع ماده خارجی که روی موهایتان وجود داشته باشد مانع از جذب شدن رنگ مو می‌شود

 

و درعملکرد رنگ مو خلل ایجاد میکند. بنا براین تا زمان رنگ کردن از این نوع محصولات حالت دهنده بهره گیری نکنید و به یاد داشته باشید اینکار برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب لازم هست و باعث می‌شود رنگ مویتان به سرعت خراب نشود و از بین نرود.

 

زمان بندی
زمانی کار رنگ کردن را آغاز کنید که موهایتان کمی کثیف هست تقریبا دو روز بعد از شستشو ، مناسبترین زمان برای رنگ کردن هست. در این مدت پوست سرتان چربی طبیعی خود را دوباره بدست می آورد ، این چربی طبیعی از پوست سر شما و موهایتان در مقابل رنگ مو محافظت میکند.

 

سوزش و خارشی که گاهی اوقات در هنگام رنگ کردن مو در پوست سرتان ایجاد می‌شود بخاطر این هست که واکنشهای شیمیایی که در هنگام رنگ کردن رخ می‌دهد ، پوست سر شما را تحریک میکند.کمی چربی طبیعی از این سوزش و خارش پیشگیری میکند و شما می‌توانید به اندازه کافی رنگ مو را روی سرتان تحمل کنید تا کارش را بطور کامل انجام دهد.

 

صبر
اجازه بدهید رنگ مو به اندازه کافی روی سرتان بماند. اگر درخانه موهایتان را رنگ میکنید ساعت را کوک کنید تا دقیقا” بعد از مدت زمان تعیین شده در کاتالوگ رنگ مو ، موهایتان را بشوئید .مو های سفید و خاکستری کمتر از مو های رنگی ، رنگ مو را جذب میکنند پس اگر مو های خاکستری هم دارید ،

 

اجازه بدهید رنگ مو مدت بیشتری روی سرتان بماند تا این موها کاملا” پوشیده شود اما حتما به پیشنهاد های نوشته شده در کاتالوگ رنگ مو نیز دقت کنید و مواظب باشید که رنگ مو اکثر از حداکثر زمان تعیین شده در کاتالوگ روی سرتان نماند.داشتن رنگ موی جذاب و خوشگل می‌تواند چهره شما را روشن تر و ماندگارتر کند .

 

منبع: پزشک درود

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.