کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

مجله عالی ها

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

666946792 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد 

بعضی از خودروها میباشند که در خیابان‌ها ممنوعیت تردد دارند و انقدر شتاب بالایی دارند که نمی‌توان انها را در خیابان‌ها معمولی راند. کمپانی های خودروسازی هر سال با دستیابی به تکنولوژی های پیشرفته تر ساخت و ساخت، قدرت خودرو های خود را افزایش می‌دهند و ماشین هایی را روانه بازار میکنند

 

که از نظر توان فنی تنه به تنه ماشین های مسابقات رانندگی میزنند. علاقمندان به دنیای ماشین حتما با نمونه های متعددی از این خودروها آشنا میباشند که از جمله آنها میتوان به بوگاتی شیرون، نیسان GTR و دوج چلنجر SRT جدیدی اشاره کرد که اخیرا معرفی شده و تعداد زیادی از رکوردهای دنیای خودرو را در هم کوبیده هست.

 

اما فاصله بین ماشین های مسابقه ای با مشخصات فنی دیوانه وار و ماشین هایی که در خیابان‌ها و جاده ها تردد می‌کنند حتی از این حد هم کمتر هست. در واقع کلاس دیگری از ماشین ها وجود دارند که ظاهر آنها دقیقا نمونه سایر ماشین های معمولی هست اما به علت بعضی از مشخصاتشان، تردد آنها در جاده ها و خیابانها ممنوع هست. در ادامه با مطرح ترین خودروها از این دست آشنا خواهیم شد.

 

فراری FXXK

فراری در این خودرو از یک پیشرانه با آرایش V12 و یک پیشرانه الکتریکی بهره گیری کرده و آن را تا حد ممکن به لافراری نزدیک کرده هست اما به علت بعضی تغییرات، توان تولیدی کارخانه مرکزی قلب این خودرو به ۱۰۳۶ اسب بخار رسیده که ۸۶ اسب بخار اکثر از لافراری هست. گشتاور FXXK بیش از ۹۰۰ نیوتون متر هست

 

و همانطور که حدس می‌زنید بهره گیری از آن در جاده ها ممنوع هست. برای لذت بردن از تجربه رانندگی با این خودروی استثنایی می بایست یک پیست اختصاصی نیز داشته باشید

944845101 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

استون مارتین ولکان

شاید همه ی تصور کنند استون مارتین شرکتی هست که تنها خودروهای لوکس و اشرافی انگلیسی ساخت میکند. اما ولکان پاسخ استون مارتین به این منتقدان هست. در این خودرو از پیشرانه ۷ لیتری V12 بهره گیری شده و از آنجا که وزن آن تنها ۱۳۵۰ کیلوگرم هست ۸۲۰ اسب بخار توان ساخت خواهد شد.

 

تنها ۲۴ عدد از این خودروی استثنایی ساخت خواهد شد و قیمت هر یک از آنها نیز ۱٫۸ میلیون پوند هست. این ماشین نیز تنها در پیست های اختصاصی قابل بهره گیری می باشد.

969204004 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

مک لارن P1 GTR

مک لارن P1 به خودی خود ماشینی بی نظیر هست و می‌تواند در لیست ماشین های ممنوعه نیز قرار گیرد. اما کمپانی مک لارن یک گام جلوتر رفته و نسخه GTR از این غول جذاب را نیز معرفی کرده که توانایی ساخت ۹۸۶ اسب بخار نیرو را دارد. مشخصات فنی این خودرو نمونه P1 استاندارد هست اما بعضی تغییرات در موتور الکتریکی آن را به هیولایی مهار نشدنی تبدیل کرده که برای داشتن آن می بایست ۲ میلیون پوند هزینه کنید.

1805064351 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

پاگانی زوندا R

مطمئنا این لیست بدون در نظر گرفتن سفینه های فضای پاگانی تکمیل نخواهد شد. زوندا R از پیشرانه ۶ لیتری ساخت AMG با آرایش V12 بهره گیری میکند و توان ساخت ۷۵۰ اسب بخار نیرو را دارد. اما اگر ۷۵۰ اسب بخار نا امیدتان کرده باید بدانید وزن زوندا R تنها ۱۰۷۰ کیلوگرم هست و به این ترتیب نسبت نیرو به وزن ماشین عددی خیره کننده خواهد بود.

 

بهره گیری از زوندا R در جاده های معمولی ممنوع هست و حتی تعداد زیادی از پیست های دنیا نیز به علت صدای بی نظیر چندان ساخت شده توسط این خودرو، بهره گیری از آن را ممنوع کرده اند. در نتیجه برای داشتن این خودروی استثنایی اضافه بر قیمت خود ماشین، باید هزینه یک پیست اختصاصی را نیز بپردازید.

1335474084 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببردمازراتی MC12

مشاهده اسم مازراتی در لیست ساخت کنندگان خودروهای ممنوعه به خودی خود عجیب هست اما MC12 پیروز به ورود به دنیای این ماشین ها شده. این شاهکار ایتالیایی بر پایه فراری انزوی افسانه ای ساخته شده و تنها ۵۰ عدد از آنها به مشتریان واگذار خواهند شد. ۷۵۰ اسب بخار قدرت، دماغه ای کوتاه شده و بال عقبی عظیم از جمله مشخصات این خودروی خوشگل هست.

764953034 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

لوتوس T-125

تنها نگاه کردن به ظاهر T-125 هم برای درک این که بهره گیری از آن در جاده های استاندارد ممنوع هست کافی خواهد بود. خودرویی که ظاهر آن دقیقا نمونه ماشین های فرمول یک طراحی شده و در واقع هدف از ساخت آن نیز ارائه لذت رانندگی با ماشین های فرمول یک توسط مردم عادی «و گرچه پولدار به اندازه کافی» هست.

 

این ماشین از یک پیشرانه ۳٫۵ لیتری با آرایش V8 بهره گیری میکند که دور موتور آن به ۱۰۸۰۰rpm میرسد و توان تولیدی آن نیز ۶۳۰ اسب بخار هست. با در نظر داشتن وزن تنها ۶۵۰ کیلوگرمی، این توان تولیدی بسیار فراتر از حد نیاز به نظر می رس

2019544239 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببردلامبورگینی سئستو المنتو

سئستو المنتو «به معنی عنصر ششم یا کربن که بخش اصلی تشکیل دهنده این ماشین هست» نیازی به هیچ تعریفی ندارد. ابرماشین ایتالیایی تا حد دیوانه واری از کربن بهره گیری کرده و تمامی شاسی ها، پنل ها و حتی صندلی های آن از این عنصر ساخته شده تا وزن آن به ۹۹۹ کیلوگرم برسد. شتاب صفر تا صد Sesto Elemento تنها ۲٫۵ ثانیه هست و فقط ۲۰ عدد از آن ساخته شده که طبق معمول بهره گیری از آنها تنها در پیست مجاز هست.

1703280812 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببردفراری FXX

یک بارد دیگر فراری؛ مدل FXX چند سال گذشته از FXXK ساخته شده و در آن از یک پیشرانه ۶٫۲ لیتری با آرایش V12 بهره گیری شده هست که توان ساخت ۸۰۹ اسب بخار نیرو را دارد. جعبه دنده فوق سریع، ترمزهای اختصاصی فرمول یک و بسیاری دیگر از امکانات ماشین های F1 در FXX وجود دارند.

1704662968 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

فراری ۵۹۹XX

فراری استاد ساختن ماشین های اختصاصی و ممنوع هست. ۵۹۹ با پسوند GTO به اندازه کافی رعب انگیز بود و نسخه ۵۹۹XX حتی اجازه پیمودن جاده های حقیقی را هم ندارد. در قدرت عجیب ۵۹۹XX همین نکته کافیست که رکورد آن در پیست اختصاصی فیورانو بیش از ۱۰ ثانیه سریعتر از مدل انزو بوده هست. ۷۲۰ اسب خبار توان این خودرو توسط یک پیشرانه با آرایش V12 فراهم سازی میشود و طراحی های اختصاصی بدنه برای هدایت هوا نیز در افزایش سرعت به کمک آن می‌آیند.
1480357202 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببردپنین فارینا EF7

پنین فارینا به بازسازی بی نقص ماشین ها سرشناس هست و EF7 را میتوان یکی از شاهکارهای این برند در نظر گرفت. EF7 با همکاری مشترک پنین فارینا و امرسون فیتیپالدی، قهرمان سابق مسابقات فرمول یک، ساخته شده و در آن از پیشرانه ای با آرایش V8 و توان ساخت ۵۹۲ اسب بخار نیرو بهره گیری شده هست. وزن کل ماشین ۱۰۰۰ کیلوگرم هست و آلبوم ای از تیم های پیروز در تیونینگ ماشین ها در ساخت آن همکاری داشته اند.

882274401 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

استون مارتین والکری

یک خودروی عالی دیگر از استون مارتین تا اثبات کند توانایی ساخت ابرماشین های ممنوعه را نیز دارد. والکری که با کد AM-RB 001 نیز شناخته میشود در همکاری مشترک استون مارتین و تیم فرمول یک ردبول ساخته شده و توجه به جزئیات آیرودینامیک به حد وسواس گونه ای در آن افزایش یافته هست. در این خودرو از پیشرانه ۶٫۵ لیتری با آرایش V12 بهره گیری شده هست و تعداد زیادی از مشخصات فنی آن هنوز رسما اعلام نشده اند.

736524307 کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.