توهم لرزش گوشی موبایل از کجا می آید؟

مجله عالی ها

توهم لرزش گوشی موبایل از کجا می آید؟

توهم لرزش گوشی موبایل از کجا می آید؟ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

1465301972 توهم لرزش گوشی موبایل از کجا می آید؟

توهم لرزش گوشی موبایل از کجا می آید؟ 

این اتفاق برای همۀ ما رخ می‌دهد،فکر میکنیم تلفن همراه ما در جیبمان در حال ویبره هست و هنگامی که تلفن همراه را از جیب بیرون می آوریم میبینیم که چنین چیزی نیست! خصوصا در سال های جدید شاهد وابستگی فراوان افراد به تلفن های همراه شان بوده اید. احتمالا بارها و بارها برای تان پیش آمده که با فردی صحبت میکنید

 

اما تمام حواس او به سمت تلفش هست و بیش از آنکه متوجه صحبت های شما باشد در حال پاسخگویی به پیامک ها و نوتیفیکشن هایی هست که دائم در حال دریافت آنهاست.ورود تکنولوژی در کنار مزایای فراوانی که دارد گاهی مریضی ها و سندروم هایی را نیز به همراه دارد که از آن جمله میتوان به سندروم «توهم لرزش و زنگ تلفن همراه» اشاره کرد.

 

دانشمندان و مطالعات علمی آن ها نشان داده که حدود ۹۰ درصد افراد در زندگی حداقل یکبار با این سندروم دست و پنجه نرم کرده اند.حتی ممکن هست شما هم جزو آن ۹۰ درصدی باشید که با شنیدن کوچک ترین صدا به سمت تلفن تان بروید و حتی اجازه ندهید که یکی از نوتیفیکشن های تان بدون پاسخ بماند. اگر دائم این اوضاع را تجربه می‌کنید بهتر هست بدانید که این نشانه خطرناکی هست.

 

 به گزارش عالی ها در واقع سندروم «توهم لرزش و زنگ تلفن همراه» یکی از اثرات جانبی ورود موبایل های هوشمند هست و اگر به صورت معضلی ادامه دار باشد باید حتما در مورد آن راه حل جدی در نظر گرفته شود. اگر رها کردن نوتیفیکیشن های تلفن تان حتی برای مدت کوتاهی در شما ایجاد اضطراب میکند بدانید که خطر جدی تهدیدتان می‌کند.

 

هر اندازه وابستگی تان به تلفن همراه و به منظور برقراری رابطه با افرادی که برای تان ارزشمند میباشند اکثر باشد، احتمال آن وجود دارد که برای خود توجیهات بیشتری را نیز بیاورید.ممکن هست در مواقعی که تلفن تان روی میز یا داخل جیب تان هست، یا حتی زمانی که در حال شارژ شدن هست، به پرت شدن حواس تان و از بین بردن تمرکزتان بیانجامد.

 

پروفسور «رابرت روزنبرگ» استاد فلسفله دانشگاه جورجیا فرضیه ای را مطرح کرده هست که وابستگی بیش از اندازه بعضی از افراد به تلفن های همراه شان را توجیه میکند. وی این امر را به تمایل بدن انسان نسبت میدهد که میخواهد عادات و اتفاقات هرروز را تکرار کند.

 

به علت تماس ها، پیامک ها و نوتیفیکیشن هایی که به صورت هرروز و طی ساعات گوناگون روز دریافت می‌کنیم، مغز به دریافت انها عادت میکند و در هر زمانی انتظار دریافت چنین پیام هایی را دارد. همین عادت سبب می‌شود به صورت مداوم در اطراف تلفن های مان حضور پیدا کنیم و در نهایت به وجود آمدن سندرومی به نام «توهم لرزش و زنگ تلفن همراه» می انجامد.

 

شکل گیری سندروم نامبرده، این احساس را در ما به وجود می آورد که تلفن مان در داخل جیب مان زنگ میخورد و یا صدایی از آن به گوش می‌رسد. گرچه نشان های دیگری نیز برای این سندروم در نظر گرفته شده که از آن بعنوان نوعی اعتیاد در بین مردم بریتانیا یاد می‌شود.

 

 

برچسب ها :

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.