حقایق جالب درباره رفتار خرید در مردان

مجله عالی ها

حقایق جالب درباره رفتار خرید در مردان

حقایق جالب درباره رفتار خرید در مردان ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

1768880535 حقایق جالب درباره رفتار خرید در مردان

حقایق جالب درباره رفتار خرید در مردان 

همۀ خانم ها را به عنوان افراد علاقمند به خرید می شناسند و همۀ وقت} درمورد آنان هست که مقاله نوشته می‌شود اما امروز ما درمورد خرید کردن مردان برای شما نکات جالبی داریم. دانستن اطلاعات جمعیت شناختی درمورد بازار هدف یکی از پایه ای ترین نیازهای واحد بازاریابی برای به ثمر رساندن تلاش هایش هست.

 

این که بدانیم مخاطبان اصلی ما از چه قشری میباشند، چقدر درآمد دارند، از لحاظ تحصیلی چه سطحی دارند، چند ساله میباشند و از همۀ مهم تر در هنگام خرید چه رفتارهایی را از خود بروز میدهند، باعث میشود که فعالیت های واحد بازاریابی هدفمند و هم راستا با نیازهای مشتریان هدف باشد.

 

اگر مشتریان هدف شما مردان میباشند، دانستن رفتار خرید انها برای موفقیت فعالیت های بازاریابی مهم و حیاتی هست. شاید شما هم این پیش فرض نادرست را شنیده باشید که چون پیچیدگی ذهن مردان کمتر از زنان هست، رفتار خرید انها نیز شفاف تر و درک آن آسان تر هست.

205690381 حقایق جالب درباره رفتار خرید در مردان

اما بر خلاف این تصور، از آنجا که مردان سخت تر خرید میکنند و در بازرسی هیجانات خود هنگام خرید بهتر از زنان عمل می‌کنند، درک رفتار خریدشان آنقدرها هم ساده نیست. بنابراین در ابتدا باید به این نکته دقت کنیم که تحقیقات بازار با پیش فرض و کلیثشه ها میانه خوبی ندارند و به دنبال این هست

 

که به اطلاعات صحیح و حقیقی دست یابد. قبول کردن پیش فرض های کلی درمورد خرید مرد یا زن تنها باعث می‌شود که مسیر را اشتباه برویم. بدون شک رفتار خرید یک مرد جوان با مردی مسن متفاوت هست، بنابراین باید تعریف درستی از مخاطبان هدف داشته باشیم.

 

پیش فرض های نادرستی که درمورد نحوه و علت خرید مردان وجود دارد باعث می‌شود که استراتژی فروش و بازاریابی بازاریابی سازمان مسیر درستی را طی نکند. برای مثال این تصور که مردان نسبت به زنان علاقه کمتری به چانه زدن دارند، کاملا غلط هست. نگاهی به آمار نشان می‌دهد که مردان علاقه زیادی به چانه زدن دارند

 

و تنها روش آن ها متفاوت از روش خانم هاست. از این دست تصورات کلیشه ای به وفور در مورد خریداران مرد وجود دارد که باور کردن انها سبب میشود بخش بزرگ و مهمی از بازار را از دست دهیم. خوشبختانه در این اساس پژوهش های کاربردی و مفیدی انجام شده که می‌تواند به شرکت ها و بنگاه های اقتصادی کمک کند.
646350126 حقایق جالب درباره رفتار خرید در مردان

اخیرا یک موسسه تحقیقاتی در پژوهشی به بررسی رفتار خرید مردان پرداخته و به نتایج جالبی رسیده که آگاهی از آن ها میتواند به بازاریابی هر چه بهتر برای این بخش از مخاطبان منجر شود. در این جا به بررسی نتایج این تحقیق مهم میپردازیم.

 

۱٫ ۵۰ درصد از مردان جوان «بین ۲۵ تا ۴۰ سال» تحت تاثیر تبلیغات و بنرهای دیجیتال قرار می‌گیرند.

 

۲٫ ۶۸ درصد از مردمانی که تلفن همراه تلفن همراه هوشمند دارند، بر اساس تبلیغات موبایلی خرید خود را انجام می‌دهند. این آمار در مورد زنانی که تلفن همراه تلفن همراه هوشمند دارند، ۵۸ درصد هست.

 

۳٫ تنها ۵ درصد از مردان به تبلیغات از طریق کاتالوگ دقت دارند.

 

۴٫ ۴۴ درصد از مدیران جوان «بین ۲۵ تا ۴۰ سال» تحت تاثیر موتورهای جستجوگر اصلی خرید خود را انجام میدهند.

 

۵٫ ۴۴ درصد از مردان درمورد تجربیات مثبتی که از خرید آنلاین به دست آورده اند، با دوستان و آشنایان خود صحبت میکنند.

 

۶٫ ۹۰ درصد از خانم ها زمانی که میخواهند خریدهای بزرگی همچون منزل و اتومبیل انجام دهند، موضوع را با همسر خود در بین می گذارند و با او مشورت میکنند.

 

۷٫ ۵۴ درصد از مردان زمانی که میخواهند درمورد محصولات مورد نظر خود جستجو کنند، به شبکه های مجازی مراجعه می‌کنند.

606701603 حقایق جالب درباره رفتار خرید در مردان

۸٫ ۵۸ درصد از پدران میگویند زمانی که می‌خواهند تصمیم به خرید کردن بگیرند، حداقل از ۴ منبع اطلاعاتی برای به دست آوردن اطلاعات مورد نظر خود بهره گیری میکنند.

 

۹٫ ۴۳ درصد از مردان ثروتمند معتقدند که خرید کردن فرآیندی آرامش بخش و لذتبخش هست.

 

۱۰٫ ۸۷ درصد از مردان اعلام کردند که ۵ ثانیه پس از دریافت یک پیام تبلیغاتی، آن را از تلفن همراه خود حذف میکنند.

 

تحلیل و بررسی این نتایج میتواند حتی به اصلاح و تغییر راهبردهای بازاریابی و تبلیغاتی یک سازمان منجر گردد. برای مثال در شرایطی که تنها ۵ درصد از مردان به تبلیغات از طریق کاتالوگ دقت می‌کنند، ارائه کاتالوگ به مشتریان مرد تقریبا کار بیهوده ای هست. بنابراین بهتر هست به جای روی آوردن به چاپ کاتالوگ هایی که با صرف هزینه و وقت نسبتا چندان هیچ منفعتی برای ما ندارند، حضور پررنگ تری در تبلیغات اینترنتی و شبکه های مجازی داشته باشیم.

 

 به گزارش عالی ها همین طور بی اثر بودن ارسال پیامک های تبلیغاتی به طوری که مخاطبان مرد حتی زحمت خواندن کامل انها را نیز به خود نمی‌دهند، این پیام را برای سازمان ها و شرکت ها دارد که این روش تبلیغاتی تنها باعث بالا رفتن هزینه های انها میشود و بازگشت سرمایه قابل توجهی را نباید از ارسال پیامک انتظار داشت.

 

اضافه بر این، اطلاعات به دست آمده از این پژوهش نشان میدهد که در کل، فرآیند خرید برای مردان لذت بخش نیست. این که ۴۳ درصد از مردان ثروتمند با خرید کردن به آرامش میرسند، نشان می‌دهد که در تلاش های بازاریابی برای مردان، خیلی نباید روی عنصر آرامش و لذت مانور داد. مطمئنا این آمار در مورد مردانی که سطح درآمد پایین تری دارند

 

و ثروتمند محسوب نمی‌شوند، پایین تر هم هست؛ لذا باید روی جنبه های دیگری از خرید مثل کاربرد یا کسب منافع جانبی تمرکز کرد تا مخاطبان مرد را تحت تاثیر قرار داد.

 

 

برچسب ها :

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.