همه چیز درباره جوش های کمر و راه درمان

مجله عالی ها

همه چیز درباره جوش های کمر و راه درمان

همه چیز درباره جوش های کمر و راه درمان ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

296017695 همه چیز درباره جوش های کمر و راه درمان

همه چیز درباره جوش های کمر و راه درمان 

اگر کمر شما هم جوش میزند و از این بابت احساس ناراحتی می‌کنید میتوانید در ادامه این مطلب روشهای مفیدی برای درمان این جوش ها بخوانید. امروزه تعداد زیادی از مردم درگیر آکنه میباشند. اما در حالی‌که اکثر تمرکز روی جلوگیری و درمان جوش های روی صورت هست، جوش های پشت کمر به حاشیه رفته اند و چندان توجهی به انها نمی‌شود.

 

قسمت کمر و شانه ها را می‌توان به سادگی پوشاند اما با این حال باز هم برایمان ایجاد مشکل می‌کنند و مخصوصا در خانم ها باعث آسیب رسیدن به اعتماد بنفس می‌شود. همین طور متاسفانه اکثر کسانی که از آکنه صورت رنج میبرند این مشکل را با کمر و شانه ها نیز دارند.

 

دکتر رز، پری متخصص پوست میگوید جوش پشت کمر برای مراجعین میتواند بسیار کسل کننده باشد چون پوست کمر مثل پوست صورت معمولا در معرض ساخت بیش از حد سبوم قرار ندارد و این جوش ها بعنوان مشکلی خارج از نظارت در قسمت های بزرگتر دیده میشود.

 

در ادامه انچه باید درمورد جوش های کمر و پشت شانه ها بدانید را به شما میگوییم:

 

۱- جوش های کمر و شانه ها تا حدود زیادی به علت استرس و هورمون ها هست

دکتر رز پری میگوید چرب بودن بیش از حد پوست کمر می‌تواند نشانه ای از افزایش سطح تستوسترون باشد. از دیگر عوامل بالقوه میتواند استعداد ژنتیکی به آکنه باشد، یک فرد ممکن هست متوجه شود پدرش، مادرش یا خواهر و بردارش از همین مشکل رنج میبرند.

 

استرس یکی از شایع ترین تحریک کننده های داخلی آکنه هست چه جوش های صورت چه آنهایی که روی بدن خود را نشان می‌دهند. افراد ممکن هست پس از تجربه یک دوره طولانی مدت استرس متوجه ساخت بیش از حد سبوم توسط پوست شوند که باعث تحریک آکنه می‌شود.

 

۲- گرم شدن و عرق کردن در باشگاه و هنگام ورزش می‌تواند علتش باشد

اگر معمولا به باشگاه می‌روید و در کل چندان ورزش میکنید ممکن هست در بعضی نقاط شانه ها و کمر پیوسته دچار آکنه شوید.دکتر آنجالی ماهتو، متخصص پوست و سخنگوی بنیاد پوست انگلیس میگوید با این که علت جوش زدن پشت کمرمی تواند درست مثل جوش صورت باشد اما ورزش کردن نیز باعث افزایش دما و عرق کردن می‌شود همین طور گاهی بافت لباس ها میتواند باعث انسداد منافذ پوست شود.

 

دکتر رز پری می‌گوید ورزش های با شدت بالا مخصوصا میتوانند یکی از شایع ترین عوامل تحریک کننده باشند. این ورزش ها باعث میشوند پوست برای مدت زمانی طولانی در معرض عرق قرار بگیرد که باعث به دام افتادن سبوم اضافی و به وجود آمدن فضایی ایده آل برای ساخت مثل باکتریها می‌شود.

 

بنابراین ورزشکاران معمولا ممکن هست متوجه شوند قسمت های کمر و شانه دچار آکنه میشود. بهره گیری از استروئیدها نیز ممکن هست باعث شود بدن اکثر متمایل به آکنه شود.

 

۳- جوش کمر و شانه ها بعضی را اکثر از دیگران تحت تاثیر قرار میدهد

بعضی افراد ممکن هست این جوش ها را به صورت خفیف و کوتاه مدت تجربه کنند در حالیکه بعضی دیگر ممکن هست دچار آکنه شدید شوند کیست های ملتهبی که ممکن هست فرد ماه ها یا حتی سال ها درگیرشان شود. دکتر رز پری میگوید دلیلش مشکلات ریشه ای هست:

 

” جوش های مربوط به استرس مدتی پس از این که عامل استرس از بین رفت محو میشوند. اما استعداد ژنتیکی به آکنه یعنی این مشکل می‌تواند تا مدت ها گریبانگیرتان باشد. مخصوصا اگر درمانش نکنید. “حدود نیمی از کسانی که مبتلا به آکنه میباشند متوجه میشوند کمر و پشت شانه هایشان هم تحت تاثیر قرار گرفته. به نظر می‌رسد آکنه کمر و شانه ها در آقایان اکثر از خانم ها متداول باشد.

 

۴- تنها مشکل نوجوانان نیست

تعداد زیادی از مردم آکنه زدن را با نوجوانی مرتبط می‌دانند. اما باید گفت جوش یکی از مشکلات اصلی افراد بالغ نیز هست. حدود ۲۰ درصد از خانم ها و ۸ درصد از آقایان از آکنه بزرگسالان رنج میبرند. دکتر ماهتو میگوید: ما در کلینیک ها تعداد زیادی افراد بزرگسال را میبینیم که به علت مشکل آکنه مراجعه کرده اند. اما علت اصلی این مشکل همچنان ناواضح هست.

 

دکتر رز پری میگوید: یکی از دلایل شایعی که آکنه در دوران بزرگسالی فرد را درگیر خود میکند استرس هست. او میگوید دوران بزرگسالی با گذراندن مقدار زیادی موقعیت های استرس زا همراه هست چون مسئولیت ها نیز بزرگتر شده هست. شغل، روابط، موقعیت های خانوادگی و غیره. تمام این ها می‌تواند برای یک فرد دوران سختی

 

را به وجود بیاورد. برنامه خوراکی ضعیف و سبک زندگی نیز از دیگر عوامل میباشند و این‌ها را نیز می‌تواند به استرس ربط داد چون تعداد زیادی از افرادی که دچار استرس می‌شوند سعی می‌کنند با خوردن غذاهایی که اغلب نا سالم میباشند خود را آرام کنند و همین طور میل افراد به ورزش هنگام استرس کاهش می یابد.

 

۵- در سکوت رنج نبرید

اگر از جوش کمر و پشت شانه ها رنج میبرید سعی کنید مشکل را از ریشه درمان کنید، دکتر رز پری می‌گوید درمان آکنه بدن می‌تواند دشوار باشد. نخستین گام این هست که علت ریشه ای مشکل مشخص شود. اگر علت اصلی مشخص باشد میتوان مستقیم به سراغ مشکل رفت و امید داشت آکنه بهبود بیابد. در غیر اینصورت پیشنهاد میکنم

 

به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا او علت را تشخیص دهد. بهره گیری از دارو به طور کلی یکی از برترین گزینش ها برای درمان آکنه هست. “دکتر ماهتو پیشنهاد می‌کند از شستشو دهنده های موضعی حاوی گلیکولیک و اسید سالیسیلیک، بنزوئیل پراکسید، زینک و نیاسینامید بهره گیری کنید. اگر جوش های کمر و پشت شانه ها همچنان به قوت خود باقی ماند تجویز داروهای موضعی یا خوراکی از طرف متخصص پوست می‌تواند کمکتان کند.

 

۶- به جلوگیری مثل درمان فکر کنید

اگر به باشگاه میروید کارهای زیادی هست که می‌توانید برای به حداقل رساندن احتمال جوش زدنتان انجام دهید. بعد از ورزش بلافاصله دوش بگیرید و با همان لباسی که ورزش کرده اید ننشینید. اگر می‌دانید نمیتوانید دوش بگیرید با خود دستمال مرطوب هایی ببرید که حاوی اسید سالیسیلیک باشند تا عرق را از روی صورت، کمر و قفسه سینه پاک کنید.

 

تثبیت سبک زندگی سالم نیز کمک میکند. مقدار زیادی میوه و سبزیجات وارد برنامه خود کنید، آب بدن را فراهم سازی کنید و به جای نوشیدنی های گازدار آب بنوشید، بعلاوه ورزش مرتب نیز میتواند کمکتان کند. این کارها برای بهبود سلامت پوست پیشنهاد می‌شود اما افرادی که از آکنه رنج می‌برند نیز می‌توانند انها را مورد بهره گیری قرار دهند.

 

۷- مقدار دریافت لبنیات خود را در نظر بگیرید

برای گروه کوچکی از افراد ممکن هست لبنیات نیز در گسترش مشکل آکنه شان نقش ایفا کند. اگر مکمل های پروتئینی مصرف کنید که حاوی پروتئین وی « پروتئین شیر گاو » باشند، شاید بهتر باشد به سراغ برنامه ای بروید که در آن سبزیجات بیشتری به کار رفته باشد.

 

۸- از وسوسه فشار دادن جوش ها بپرهیزید

مهم نیست چقدر وسوسه انگیز باشد فشار دادن و خالی کردن یک جوش به بهتر شدن شرایط کمکی نمیکند. متخصصان تغذیه پیشنهاد میکنند جوش در هر نقطه ای از بدن که باشد بهتر هست آن را فشار ندهید چون باعث ایجاد زخم و التهاب روی بدن میشود.

 

همینطور که جلوی وسوسه ترکاندن جوش را می‌گیرید در برابر داروهایی که در اینترنت معرفی میشوند نیز استقامت کنید. پزشکان هر روز بیمارانی را ویزیت می‌کنند که تلاش کرده اند از درمان های معجزه آسا بهره گیری کنند اما نتیجه بدتر شدن وضعیت بوده.

 

۹- اگر جوش ها همچنان سر جای خود باقی بمانند کمک بگیرید

 به گزارش عالی ها اگر جوش ها دردآور بودند از داروهایی که پزشکتان تجویز می‌کند کمک بگیرید. دکتر رز پری میگوید این می‌تواند نشانه ای از آن باشد که مشکل آکنه شما شدید هست. در صورتی که جوش زدن کمر روی کیفیت زندگی یک فرد تاثیر بگذارد نیز او باید به دنبال کمک باشد برای مثال تاثیر منفی روی اعتماد به نفس فرد و یا حتی گزینه لباسش.

 

دکتر ماهتو میگوید:

” اگر داروهای بدون نیاز به نسخه پس از چند هفته بهره گیری تاثیر نگذاشتند ارزشش را دارد تا سری به دکتر بزنید و او برایتان داروهای موضعی و خوراکی تجویز کند. اگر همچنان مشکل ادامه داشت دیگر باید به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید و کاملا معاینه شوید. “

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.