یاسین رامین شوهر مهناز افشار دادگاهی خواهد شد

مجله عالی ها

یاسین رامین شوهر مهناز افشار دادگاهی خواهد شد

یاسین رامین شوهر مهناز افشار دادگاهی خواهد شد ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

811323539 یاسین رامین شوهر مهناز افشار دادگاهی خواهد شد

یاسین رامین شوهر مهناز افشار دادگاهی خواهد شد 

همسر مهناز افشار به علت مشکلاتی که برایش پیش آمده بود در زندان به سر می‌برد و این روزها در آزادی به سر میبرد اما دادگاهی خواهد شد. همسر بازیگر زن مشهور کشورمون که مدتی در بازداشتگاه به سر میبرد مدتی پس از آزادی دادگاهی میشود . یاسین رامین که به علت شکایت هلال احمر ایران مدتی دستگیر بود، در دادگاه حاضر می شود.

 

رامین به علات شکایت هلال احمر و بدهی ۶ میلیاردی به این جمعیت، مدتی دستگیر بود و حال فردا در شعبه ۱۰۴۸ دادگاه انقلاب اسلامی واقع در میدان ارگ محاکمه می شود.

 

این درحالی هست که امروز مهناز افشار تصویری از خود و خانواده اش در داخل خودرویشان منتشر نمود

708146749 یاسین رامین شوهر مهناز افشار دادگاهی خواهد شد

ماجرای بدهی ۶ میلیاردی چیست؟

اوایل آذر ماه ۹۴ بود که رئیس جمعیت هلال احمر سید امیرمحسن ضیایی توضیحاتی درمورد تخلف در شرکت رشد هلال در کشور آلمان داد.وی گفت: شرکت کشور آلمان در سال‌های خیلی دور فعالیت‌های تدارکاتی و تجهیزاتی برای جمعیت هلال احمر انجام می‌داد.به گفته ضیایی، این شرکت خریدهایی برای هلال احمر می‌کرد و از حدود ۲ سال پیش غیر فعال شده و هیچ فعالیت بازرگانی نداشته هست.

 

وی درمورد نوع تخلفات این شرکت افزود: در ارتباط با مدیریت آنجا مسائلی وجود دارد که جمعیت هلال احمر در حال پیگیری هست تا اقدامات لازم انجام شود.رئیس جمعیت هلال احمر در پاسخ به این سوال که آیا هلال احمر شکایتی کرده هست یا خیر گفت: هلال احمر در این مورد حرف دارد اما هنوز شکایت قضایی نکرده هست.

 

وی در پاسخ به این سوال آیا صحت دارد که «ی.ر» فرزند یکی از مسئولان سابق مدیریت این شرکت در کشور آلمان را عهده‌دار بوده و تخلفات را انجام داده، گفت: بله درست هست. گرچه من اطلاعی ندارم که مدعی العموم هم به این ماجرا ورود کرده یا خیر اما تخلفاتی صورت گرفته که مربوط به مدیران وقت این شرکت می شود.

 

پرونده شرکت رشد را خردادماه به سازمان‌های نظارتی تحویل دادیم

حسام‌الدین مدنی، مدیرعامل سابق سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در این ارتباط به خبرنگار فارس گفت: از روز اولی که به سازمان تدارکات آمدم اندک فعالیت‌های شرکت رشد را متوقف کردم.وی گفت: این شرکت از سال ۲۰۱۱ فعالیت چندانی نداشته اما کارمندانی داشت که تعدادی از انها آلمانی بودند و مطالباتی ایجاد شده بود و ما نیز کلا شرکت را تعطیل کردیم.

 

مدنی در ارتباط با اسناد و مدارک مربوط به تخلف گفت: ما به آقای «ی.ر» اعلام کردیم که باید بدهی خود به سازمان تدارکات را تسویه کند، در غیر اینصورت از طریق مراجع قانونی عمل خواهیم کرد که ایشان تا زمانی که بنده در این سازمان مسئولیت داشتم نسبت به تسویه حساب اقدام نکرد و ما نیز مدارکی که طی یک سال و نیم قبل فراهم کرده بودیم را خردادماه در اختیار دادگاه، سازمان نظارت، رئیس جمعیت هلال احمر و همه ی دستگاه‌های نظارتی گذاشتیم.

 

وی در مورد رقم این پرونده گفت: از بیان رقم معذورم اما رقم مهم نیست و چه یک ریال چه صد میلیارد از بیت المال افراد باید نسبت به آن پاسخگو باشند.مدنی ادامه داد: ما اسناد و مدارک متقنی جمع آوری کردیم که حدود یک سال و نیم زمان برد اما مدارک مستند هست.

 

بدهی ۶ میلیاردی آقازاده
۲۲ آذر ماه سال قبل بود که سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در مورد آخرین اوضاع پرونده شرکت رشد و تخلف یک آقازاده، گفت: شرکت رشد از نظر جمعیت هلال احمر فعالیتی ندارد و خیلی وقت هست که فعالیتش متوقف شده هست.

 

وی ادامه داد: موضوع شرکت رشد دارای ۲ بخش هست که برای بخش اول آن اقدام قضایی صورت گرفته اما برای بخش دیگر فعلاً اقدامی صورت نگرفته هست چرا که از نظر قوانین کشور آلمان این شرکت متعلق به هلال احمر نیست بلکه به نام این آقازاده ثبت شده هست.

 

رئیس جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: شاید این فرد به تعهدات خود عمل کند و ما نیز موضوع را دیگر پیگیری نکنیم چرا که اکنون به پای میز مذاکره با رئیس سازمان تدارکات پزشکی نشسته و صحبت‌های خوبی نیز میان آن ها انجام شده هست.ضیایی در مورد علت اختلاف هلال‌احمر با «ی.ر» گفت: در واقع جمعیت هلال احمر تعدادی تجهیزات پزشکی

 

از یک شرکت خارجی به مبلغ ۲ میلیون یورو خریداری کرده بود که این مبلغ را به شرکت رشد داد تا بعنوان واسطه به شرکت فروشنده تحویل دهد اما متأسفانه این اتفاق رخ نداد.وی با بیان این که ما اکنون بدهکار آن شرکت خارجی هستیم، گفت: این بدهی هنوز تسویه نشده و در تبادلات مالی وجود دارد و از آنجایی که ما فعالیت‌های زیادی به صورت مشترک با این شرکت انجام می دهیم هنوز این شرکت شکایتی از ما نکرده هست اما ما باید این مبلغ را به انها پرداخت کنیم.

 

رئیس جمعیت هلال‌احمر در مورد قوانین کشور آلمان و انتقال شرکت به «ی.ر» گفت: طبق قوانین کشور آلمان، هر شرکتی که در این کشور فعالیت می کند باید تحت نظارت و مسئولیت یکی از اتباع آلمانی باشد و همین علت زمانی که شرکت رشد در کشور آلمان راه‌اندازی شد «ی.ر» که دارای تابعیت کشور آلمان بود مسئولیت شرکت را عهده‌دار شد.

 

وی تأکید کرد: شرکت از نظر قوانین کشور آلمان متعلق به ما نیست و من نیز طی نامه‌ای به سازمان تدارکات پزشکی اعلام کردم که به صورت رسمی این شرکت هیچ ربطی به جمعیت هلال‌احمر ندارد و مسئولیت اقدامات آن با ما نیست گرچه اکنون این شرکت هیچگونه فعالیتی ندارد.

 

رئیس جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: ما ۲ میلیون یورو به شرکت رشد دادیم تا پول تجهیزات پزشکی را پرداخت کند اما با وجود این که تجهیزات خریداری شده به داخل کشور آمده اما پولی به فروشنده نرسیده هست، در این زمان ما هنوز نمی توانیم بگوییم که از «ی.ر» طلبکار هستیم چرا که هنوز در دادگاه این موضوع را ثابت نکرده‌ایم و فعلاً عنوان اختلاف حساب به آن داده‌ایم.

 

به گفته ضیایی، شرکت رشد در زمان تصدی‌گری خاتمی در هلال‌احمر به این آقازاده منتقل شده و از زمان ۲ سال آخر ریاست فقیه بر هلال‌احمر، فعالیت آن متوقف شده هست.ضیایی خاطرنشان کرد: یکی از نخستین دستورهایی که من دادم مربوط به رسیدگی سریع به پرونده شرکت رشد بود

 

و امیدواریم اکنون که این فرد به پای میز مذاکره نشسته هست با او به توافق برسیم در غیر این صورت مجبور هستیم نسبت به تمام ابعاد قضیه اقدام قضایی را انجام دهیم.وی در پایان تاکید کرد: شرکت رشد هیچگاه به صورت رسمی تحت مالکیت هلال‌احمر نبوده هست.

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.