مردم شما را اینگونه مورد قضاوت قرار می دهند

مجله عالی ها

مردم شما را اینگونه مورد قضاوت قرار می دهند

مردم شما را اینگونه مورد قضاوت قرار می دهند ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

416887653 مردم شما را اینگونه مورد قضاوت قرار می دهند

مردم شما را این گونه مورد قضاوت قرار می دهند 

همه ی مردم جامعه افرادی را که با انها رابطه دارند را مورد بررسی قرار میدهند و قضاوت میکنند و برای این قضاوت ملاک هایی دارند. مغز بشر طوری تنظیم شده‌هست که قضاوت کند. این مکانیسم بقا باعث می شود برای‌مان دشوار باشد که آدم‌ها را ببینیم و انها را ارزیابی و تفسیر نکنیم.در حالی که ما دوست داریم فکر کنیم قضاوت هایمان بر زمینه محتوای گفت‌وگوها و دیگر رفتارهای آشکار هست، پژوهش‌ها چیز دیگری را نشان میدهند.

 

درحقیقت غالب قضاوت هایمان ما روی چیزهای کوچک‌تر و ظریف‌تر متمرکز هست مثل دست دادن و زبان بدن. ما اغلب فقط بر زمینه این رفتارها ایده‌های کاملی از آدم‌ها را شکل می دهیم.ما در قضاوت شخصیت آدم‌های دیگر بر زمینه چیزهای کوچک فوق العاده مفید هستیم. در مطالعه‌ای که در دانشگاه کنواس صورت گرفت،

 

سوژه‌ها فقط با مشاهده عکس کفش‌هایی که آدم‌ها پوشیده بودند، به درستی ویژگی‌های شخصیتی آنها را –مثل برون‌گرایی – درون‌گرایی، ثبات عاطفی، درست‌کار بودن، روراستی و سازگاری-پیش‌بینی کردند.رفتارهای ناخودآگاه ما زبان خاص خودشان را دارند، و واژه‌های انها همیشه} مهرآمیز نیستند. این رفتارها احتمالا تبدیل به بخش جدایی‌ناپذیر کیستی یا شخصیت

 

شما شده‌اند، و اگر زمان زیادی را صرف فکر کردن به انها نمیکنید، اکنون فرصت خوبی برای شروع هست زیرا ممکن هست کار دست زندگی حرفه‌ای‌تان بدهند.

 

۱. چگونه با گارسون‌ها و متصدیان پذیرش رفتار می کنید

این‌که چه‌طور با پرسنل پشتیبانی رفتار می کنید، چنان نمایانگر رفتار شما هست که تبدیل به یک تاکتیک متعارف در گفت و گو‌ شده‌هست. گفت و گو‌کنندگان با برآورد تعامل شما با کارکنان پشتیبانی هنگام ورود به ساختمان و خروج از آن، در می‌یابند که به طور کلی چه‌طور با آدم‌ها رفتار می‌کنید.

 

اغلب آدم‌ها زمان صحبت با مدیر استخدام یا دیگر آدم‌های مهم نقش بازی میکنند، اما بعضی از انها به محض این‌که پای‌شان را از در بیرون می‌گذارند رفتاری تحقیرآمیز و بی‌دقت با دیگران دارند و به این شکل دوگانگی رفتار خود را نشان می دهند. صرف ناهار با همکاران موقعیت دیگری هست که این موضوع را نشان میدهد. مهم نیست که رفتارتان با آدم‌ها بر سر میز ناهار چه‌قدر مفید هست، زیرا اینکار کلا بی‌فایده هست اگر آنها قبلا شاهد رفتار بد شما با دیگران بوده باشند.

 

۲. چند وقت یک بار موبایل‌تان را چک می کنید

هیچ‌چیز مایوس‌کننده‌تر از این نیست که کسی وسط گفت‌وگو گوشی‌اش را دربیاورد. اینکار نشان میدهد که شما برای دیگراناحترام قائل نیستید، به انها دقت ندارید، هنر گوش‌دادن را بلد نیستید و بی‌اراده هستید. عاقلانه این هست که تلفن همراه‌تان را در جلدش قرار دهید مگر این‌که یک مورد اضطراری پیش آمده‌باشد.

 

مطالعه‌ای از دانشگاه الون تایید می‌کند که بیرون آوردن موبایل‌تان هنگامی که در یک گفت‌وگو قرار دارید، هم کیفیت و هم کمیت تعاملاتِ رو در رو را کاهش میدهد.

 

۳. عادت‌های مکرر و عصبی

لمس ناخن‌ها یا صورت و ور رفتن با پوست‌تان معمولا نشان میدهد که شما عصبی، دلزده و غیرمسئول هستید. پژوهشی از دانشگاه میشیگان نشان میدهد که این عادات عصبی نشانه‌ای از یک شخصیت کمال‌گرا هست، و کمال‌گراها زمانی که دلزده و خسته میباشند، بیش‌تر درگیر این عادت‌ها می‌شوند.

 

۴. چه‌قدر طول می کشد که سوال بپرسید

آیا تا به حال با آدم‌هایی که کل زمان را درمورد‌ی خودشان حرف میزنند، هم‌صحبت شده‌اید؟ میزان زمانی که آدم‌ها سپری میکنند گذشته از این‌که به شما علاقمند بشوند، یک شاخص شخصیتی قدرتمند هست.

 

آدم‌هایی که فقط درمورد‌ی خودشان صحبت می کنند “ستاننده‌هایی” پر سر و صدا و غرق در خود میباشند. آدم‌هایی که فقط سوال می‌پرسند و چیز کمی درمورد‌ی خودشان می گویند معمولا “بخشنده‌هایی” ساکت و فروتن میباشند. آن‌هایی که تعادلی ظریف بین ستاندن و بخشیدن ایجاد میکنند در تعاملات مفید عمل میکنند و سخنوران خوبی میباشند.

 

۵. شیوه‌ی دست دادن

آدم‌ها معمولا شل دست دادن را نشانه‌ی عدم اعتماد به نفس و یک حالت بی‌علاقگی می دانند.مطالعه‌ای که در دانشگاه آلاباما انجام شد نشان داد که، هرچند ساختن فرضیه درمورد‌ی شایستگی آدم‌ها بر زمینه شیوه‌ی دست دادن انها قابل اطمینان نیست، اما میتوانید مطابق با آن، ویژگی‌های شخصیتی را به درستی تشخیص دهید. این مطالعه به خصوص پی برد که محکم دست دادن به این معنا هست که شما کم‌تر محجوب و عصبی و بیش‌تر برون‌گرا هستید.

 

۶. دیر کردن

دیر آمدن باعث میشود که آدم‌ها فکر کنند که به سایرین احترام نمی گذارید و تمایل به تعلل دارید یا حتی تنبل و بی‌تفاوت هستید. بر خلاف این برداشت‌ها، مطالعه‌ای که در دانشگاه ایالتی سن دیه‌گو توسط جف کونته صورت گرفت نشان داد که دیر رسیدن معمولا در آدم‌هایی دیده می شود که چندوظیفه‌ای، یا به شدت آسوده میباشند، ویژگ‌های شخصیتی تیپ ب.

 

مطالعه ی کونته پی برد که آدم‌های تیپ ب اغلب دیر می رسند زیرا انها زمان را آرام‌تر از باقی ما تجربه میکنند. حرف آخر در این‌جا این هست که آدم‌هایی که دیر میکنند را زیاد قضاوت نکنید. بهتر هست به جای فرضیه‌سازی، از انها بپرسید چه داستانی پشت دیر آمد‌ن‌شان هست.

 

۷. دست خط

کلیشه‌های اشتباه بسیار مختلفی وجود دارند که می‌کوشند دست‌خط شما را به شخصیت‌تان رابطه بدهند. برای مثال، آدم‌ها اعتقاد دارند که میزان فشاری که به کاغذ وارد می‌کنید با میزان عصبی بودن شما مرتبط هست، شیب دست‌خط‌تان برون‌گرا یا درون‌گرا بودن را نشان میدهد، و تمیزی/کثیفی دست‌خط‌تان میزان نظم و انضباط شما را نشان میدهد.

 

این پژوهش در برترین حالت غیرقطعی هست وقتی که پای دست‌خط و شخصیت وسط باشد. اگر قرار هست نامه‌ی مهمی بنویسید، توصیه می کنم که به کیبورد پناه ببرید تا همه ی چیز خنثی باشد.

 

۸. چشم در چشم شدن

 به گزارش عالی ها نکته‌ی کلیدی در تماس چشمی، تعادل هست. درست هست که داشتن تماس چشمی مهم هست، اما اگر تمام مدت به همان حالت بمانید یعنی خشن و مشوش هستید.در عین حال، اگر در بخش کوچکی از گفت‌وگو تماس چشمی داشته باشید، بی‌تفاوت، کمرو و دست‌پاچه به نظر خواهید رسید.

 

مطالعات نشان میدهند که داشتن تماس چشمی در ۶۰ درصد از زمان گفت‌وگو، تعادل مناسب را برقرار می‌کند و باعث میشود علاقمند، صمیمی و قابل اعتماد به نظر برسید.

 

لب کلام

گاهی اوقات چیزهایی کوچک، تفاوت‌های بزرگی در زندگی ایجاد می کنند. مفید هست که برای انها آماده باشید، تا بتوانید تاثیری قوی بر جای بگذارید.

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.