همه استخوان های بدن این دختر شکسته است

مجله عالی ها

همه استخوان های بدن این دختر شکسته است

همه استخوان های بدن این دختر شکسته است ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

2046085482 همه استخوان های بدن این دختر شکسته است

همه استخوان های بدن این دختر شکسته است 

دختری که به بیماری نادری مبتلا هست و استخوان های بدنش مثل شیشه شکننده میباشند،او همین حالا تحت مراقبت های خاص قرار دارد.دختر بچه ای که استخوان های می شکند این مریضی او مادر زادی می باشد کلا همۀ استخوان هایش در سن شش سالگی شکسته هست و نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد او نمی تواندراه برود استخوان هایش خود به خود سایده می شکند

 

زو دختری هست که وقتی هنوز در رحم مادرش بود چندین استخوان هنگام تولد ترقوه اش و ۱۰۰ استخوان دیگرش در سال اول زندگیش شکست. اکنون زو شش سال دارد و تقریبا همه ی استخوان های بدنش شکسته هست و پس از ساییده شدن استخوان های گردنش تقریبا سرش از داخل جدا شده هست.

 

چلسی لاش مادر زو میگوید زو بسیار شکننده هست و به معنای حقیقی کلمه در باد می شکند. پزشکان گفتند که او حتی به جهان هم نمی آمد اما در کمال تعجب او در نزدیکی تولد هفت سالگی خود هست و دختربچه ای کوچک و خوشحال هست.مریضی او {Osteogenesis Imperfecta} نام دارد و به این معناست که حتی ممکن هست دراثر عطسه استخوان دنده اش بشکند

1022501934 همه استخوان های بدن این دختر شکسته است

و یک سقوط منجر به مرگ او شود. خاطر این مریضی جهش ژنتیکی هست که از هر ۵۰ هزار نفر یک نفر را درگیر می‌کند. چلسی ۲۰ ساله بود که باردار شد و پزشکان به او پیشنهاد کردند جنین را سقط کند. انها سونوگرافی چهار بعدی انجام می دادند و شکستگی های متعدد جنین را داخل رحم می‌دیدند و احتمال می دادند که زو به جهان نمی‌آید. اما چلسی به پیشنهاد پزشکان دقت نکرد و در «سال ۲۰۱۰» وی را با عمل سزارین به جهان آورد.

 

روزهای اول برای والدینش بسیار چالش برانگیز بود هنگام عوض کردن پوشک به سه نفر نیاز بود. استخوان های زو آن قدر میشکست که چلسی و همسرش یاد گرفتند خودشان آن را جا بیندازند و ببندند. اوایل هرهفته یکی از استخوان هایش می شکست. اکنون زو به فیزیوتراپی میرود و تقویت ماهیچه هایش تا حدودی

 

به حفاظت از استخوان هایش کمک میکنند و شکستگی هایش کمتر شده هست. همین طور میله های فلزی در اندام های او قرار داده شده هست. بااین حال زو یک دختر خوشحال و احتماعی هست و متوجه تفاوت های خود با دیگران نیست و با هرکسی که می‌بیند دوست می‌شود.

 

او همۀ کارهای خود را بجز دویدن روی پاهایش می‌تواند انجام دهد. اگرچه این مریضی درمان ندارد اما زو زندگی باکیفیتی دارد و والدینش امیدوارند که تحقیقات آینده روشنی را برای کودکشان به ارمغان بیاورد.

557366090 همه استخوان های بدن این دختر شکسته است

دختری از جنس شیشه 

1062113266 همه استخوان های بدن این دختر شکسته است

دختر دارای مریضی نادر،مریضی های استخوانی شدید

127320367 همه استخوان های بدن این دختر شکسته است

دختری از جنس شیشه 

268603272 همه استخوان های بدن این دختر شکسته است

شکستن استخوان ها،مریضی نادر مربوط به استخوان ها،

758909222 همه استخوان های بدن این دختر شکسته است

دختری از جنس شیشه 

441234040 همه استخوان های بدن این دختر شکسته است

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.