سوسک هرکول چندش آورترین سوسک جهان

مجله عالی ها

سوسک هرکول چندش آورترین سوسک جهان

سوسک هرکول چندش آورترین سوسک جهان ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

1850623669 سوسک هرکول چندش آورترین سوسک جهان

سوسک هرکول چندش آورترین سوسک جهان 

موجودی که سوسک هرکول نام گرفته هست،گویا از فضا آمده،ظاهری چندش آور و بسیار زشت دارد و هرکسی آن را ببیند تعجب خواهد کرد. شفیره سوسک هرکول ، حشره ای چندش آور و عجیب هست که اکثر شبیه نوزاد بیگانگان فضایی هست تا یک جاندار زمینی!

 

درست زمانی که تصور می کردیم تمام موجودات عجیب و غریب را به چشم دیده‌ایم، اینترنت خبر از موجود بیگانه‌ی قرمز رنگی میدهد که شبیه تپه‌های شنی و سوزان سیاره زهره هست. در واقع این موجود عجیب، یک سوسک هرکول «Dynastes hercules» در شکل شفیره هست و توسط کریستالی محافظت شده تا به شکل بالغ خود درآید که در نهایت تبدیل به بزرگ‌ترین حشره‌ی روی زمین خواهد شد.

 

سوسک‌های هرکول گونه‌هایی از سوسک کرگدن میباشند که به علت وجود شاخ‌های انبرمانند در قسمت سینهو سر گونه‌ی نر این جانور، به این اسم نامگذاری شده هست. در مرحله‌ی بلوغ، طول جنس نر این موجود به ۷۸ میلیمتر افزایش می‌یابد.گزارش‌ها نشان می دهد که در جزیره گوادلوپ گونه‌هایی به طول ۱۷۰ تا ۱۸۰ میلیمتر وجود دارند که با دقت به رکوردهای جهانی رکوردهای گینس سوسک‌های هرکول از لحاظ طولی، بلندترین گونه‌های سوسک در دنیا میباشند.

2059593496 سوسک هرکول چندش آورترین سوسک جهان

سوسک هرکول چگونه تا این حد رشد می کند؟

 به گزارش عالی ها لارو سوسک هرکول میتواند حدود ۱۵۰ میلیمتر رشد کرده و ۱۴۰ گرم وزن داشته باشد. جثه‌ی این سوسک در مراحل نخست زندگی خود به قدری بزرگ هست که به سختی در دستان شما جا میشود. زمانیکه این سوسک‌ها به مرحله‌ی شفیره می رسند و درون پیله‌‌ی خود رشد میکنند، بخشی از حجم بدن خود را از دست می دهند و از طرفی دیگر شاخ‌های خود را به‌دست می‌آورند.

 

این شفیره متعلق به “Hirofumi Kawano” هست که تصویر آنرا را فیسبوک به اشتراک گذاشته هست. او می گوید:تعداد زیادی از مردم تصور می کنند که شفیره‌ها حرکت نمیکنند.

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.