درباره پرداخت افت قیمت خودرو هنگام تصادفات

مجله عالی ها

درباره پرداخت افت قیمت خودرو هنگام تصادفات

درباره پرداخت افت قیمت خودرو هنگام تصادفات ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

1396624680 درباره پرداخت افت قیمت خودرو هنگام تصادفات

درباره پرداخت افت قیمت خودرو هنگام تصادفات 

تصادفات اضافه بر اینکه منجر به ایجاد خسارت برای ماشین ها میشود، برای آن افت قیمت نیز به همراه خواهد داشت،قیمت خودروهای با بدنه صافکاری شده و موتور تصادفی پایین خواهد بود. یکی از مشکلاتی که در تصادفات رانندگی بروز می‌کند، تعیین پرداخت کننده خسارتی هست که از ناحیه افت قیمت اتومبیل ایجاد میشود؛ کارشناسان شورای حل اختلاف میگویند: مقصر حادثه باید افت قیمت اتومبیل را نیز پرداخت کند.

 

خسارت افت قیمت

در حالی‌که هرروز تصادفات متعددی در جای جای این کشور رخ میدهد که سطح قابل دقت آنها، خسارت بدنه ماشین هست، آسیب دیدگان برای فراهم سازی بخشی از این هزینه ها به شرکت های بیمه و محاکم مراجعه میکنند.سقف تعهدات بیمه بدنه مشخص هست و در بیمه نامه هر ماشین درج شده هست. با این حال شرکت بیمه،

 

فقط به میزان خسارت وارد شده به بدنه ماشین،‌ هزینه پرداخت می‌کند و در صورتی که افت قیمت شامل بیمه نامه نباشد، سهمی از کاهش قیمت، متوجه این شرکت ها نخواهد بود.مدیر روابط عمومی شورای حل اختلاف استان استان تهران، با بیان اینکه برای دریافت افت قیمت نیاز به دادخواست هست،‌ می‌گوید: خسارت دیده باید برای جبران افت قیمت، دادخواستی به شورای حل اختلاف ارایه کند.

 

وی، مبلغ قابل رسیدگی در شورای حل اختلاف را تا ۵۰ میلیون ریال بیان میکند و ادامه میدهد: برای مازاد این مبلغ شورای حل اختلاف با رد کردن صلاحیت خود، پرونده را به محاکم عمومی ارسال میکند.علی اصغر مجتهدزاده تصریح می‌کند که تمامی افت قیمت ها بعد از ارایه دادخواست، نظریه کارشناس رسمی دادگستری را نیز باید به همراه داشته باشد.

 

 به گزارش عالی ها این کارشناس قضایی پرونده های مربوط به این موضوع را حقوقی دانسته و می افزاید: خسارات افت قیمت و یا خساراتی که بیش از تعهدات شرکت های بیمه گزار هست، از مقصر حادثه اخذ می‌شود.

 

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.