ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

مجله عالی ها

ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند ۶ خرداد ۱۳۹۶

28075257 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند 

بعضی از فیلمهای سینما بر زمینه واقعیت ساخته شده اند و ژانر ترسناک نیز مشابه هایی دارد که از روی یک ماجرای واقعی ساخته شده باشد. شاید فکر کنید که تعداد زیادی از فیلم های ترسناکی که دیده اید مبنای واقعی نداشته و تنها زاییده ی تخیلات و ذهن های شرور کارگردانان و فیلم نامه نویسان باشند.

 

اما در کمال تعجب و گرچه متاسفانه باید بدانید که بعضی از این فیلمهای ترسناک و حقیقتاً منزجر کننده بر زمینه داستان ها و اتفاقات واقعی ساخته شده اند که تصور واقعی بودن انها نیز برای شما مشکل خواهد بود. در ادامه میخواهیم شما را با ۱۷ فیلم ترسناکی که بر زمینه داستان های واقعی ساخته شده اند آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

۱- بازی بچگانه «Child’s Play»- ساخته ی سال ۱۹۸۸

2124338127 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

عروسک موسوم به «چاکی» «Chucky» در این فیلم بر زمینه یک عروسک واقعی به نام «Robert the Doll» ساخته شده هست. در اوایل دهه ی ۱۹۰۰، یک بچه اهل فلوریدا ، عروسک رابرت را بعنوان یک هدیه دریافت کرد و به سرعت متوجه شد که این عروسک راز ترسناکی در خود نهفته دارد. گرچه رابرت برخلاف چاکی توسط روح یک قاتل سریالی تسخیر نشده بود. این عروسک هنوز در یک قفس شیشه ای قرار دارد.

 

۲- سکوت بره ها «The Silence of the Lambs»- ساخته ی سال ۱۹۹۱
1920008350 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

در سال ۲۰۱۳ فاش شد که شخصیت پزشک هانیبال لکتر بر زمینه داستان واقعی یک جراح مکزیکی به نام آلفردو بالی ترِوینو ساخته شده که دوست، همسر و شاید تعدادی مسافر جاده ای دیگر را به قتل رسانده و انها را تکه تکه کرده بود.

 

۳- شهری که از غروب آفتاب بیم داشت «The Town That Dreaded Sundown»- ساخته ی سال ۱۹۷۶
868420286 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

این فیمل ترسناک دهه ی ۷۰ تا حدودی بر زمینه قتل های موسوم به «قتل های مهتاب تگزارکانا» که در شهر کوچگ تگزاس تاون از ۲۲ فوریه تا ۳ می سال ۱۹۴۶ اتفاق افتاد ساخته شده هست. شخصی که این قتل ها را انجام می داد «شبح قاتل» نام گرفت و زوج های جوان را در اتومبیل هایشان به قتل می‌رساند.

 

۴- زودیاک «Zodiac»- ساخته ی سال ۲۰۰۷
1982736533 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی یک قاتل با نام مستعار «قاتل زودیاک» هفت نفر را به قتل و سپس نامه های طعنه آمیز را برای مسئولان اداره ی پلیس می فرستاد. این پروند ه هیچ گاه حل نشد و فیلمی که از روی آن ساخته شده داستان گزارشگری را روایت می‌کند که قصد دارد قاتل را پیدا کند.

 

۵- کابوس در خیالان اِلم «A Nightmare on Elm Street»- ساخته ی سال ۱۹۸۴
172468647 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

وس کریون، کارگردان این فیلم میگوید که ایده ی تولید چنین فیلمی در مورد هیولایی که انسان ها را در خواب می‌کشد از یک داستان واقعی در لائوس الهام گرفته هست که در آن افرادی به علت ترسناک بودن کابوس هایشان می مردند.

 

۶- تپه ها چشم دارند «The Hills Have Eyes»- ساخته ی سال ۱۹۷۷
990774980 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

این فیلم در مورد انسان خوارهایی هست که در تپه های اطراف نوادا زندگی میکنند. فیلم «The Hills Have Eyes» بر زمینه داستان واقعی قبیله ی ساونی بین ساخته شده که گروهی از انسان خوارهایی بودند در قرن شانزدهم در اسکاتلند و در درون یک غار زندگی میکردند. انها روستاییان را دزدیده و می خوردند و ادعا شده که انها هزاران نفر را کشته و خورده اند.

 

۷- برکه گرگ «Wolf Creek»- ساخته ی سال ۲۰۰۵
423765173 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

فیلم «برکه گرگ» بر زمینه داستان واقعی قتل ماجراجویان استرالیایی در میان سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ توسط ایوان میلات و جان مردوچ ساخته شده هست. در واقع جسد هفت ماجراجو در جنگل ایالت بلانگلو در این سال ها پیدا شد و فیلم مورد نظر داستان چندین ماجراجو را روایت میکند که با یک قاتل زنجیری مواجه می‌شوند.

 

۸- جادوگر «The Witch»- ساخته ی سال ۲۰۱۶
1099260103 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

این فیلم بر زمینه داستان واقعی جادوگرانی که در دوران سختگیری مذهبی در انگلستان مورد تعقیب قرار گرفتند ساخته شده هست و کارگردان فیلم تحقیقات بسیاری را برای نزدیک بودن داستان فیلم با واقعیت های آن دوران انجام داد.

 

۹- تسخیر «The Possession»- ساخته ی سال ۲۰۱۲
1420387455 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

این فیلم در مورد جعبه ای هست که روح یک شخص شرور در آن حلول کرده هست. ادعا میشود که در واقعیت دختری با باز کردن یک جعبه به تسخیر شیطان درآمده هست.

 

۱۰- آرواره ها «Jaws»- ساخته ی سال ۱۹۷۵
668316397 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

در تابستان سال ۱۹۱۶، یک کوسه ی سفید بسیار بزرگ در ساحل جِرِسی هفت نفر را کشت. همین حملات باعث گردید که بزرگترین فیلم دنباله دار در مورد حمله ی کوسه ساخته شود.

 

۱۱- پیشگویی های مرد پروانه ای «The Mothman Prophecies»- ساخته ی سال ۲۰۰۲
886538529 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

در سال ۱۹۶۶ اهالی شهر پوینت پلزنت در غرب ویرجینیا ادعا کردند که یک موجود غول پیکر بالدار با چشم های سرخ و درخشان را دیده اند. سپس پل محلی این شهر تخریب شد و در جریان آن ۴۶ نفر کشته شدند. مرد پروانه ای دیگر از آن زمان به بعد دیده نشد و کسی نمی‌داند که آیا بین وی و حادثه ای که رخ داد ارتباطی وجود دارد یا خیر.

 

۱۲- وحشت در امیتی وایل «The Amityville Horror»- ساخته ی سال ۱۹۷۹

1348880402 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

خانواده ی لوتز در دسامبر سال ۱۹۷۵ به منزل ی محبوبشان در امیتی وایل در نیویورک نقل مکان کردند جایی که سال گذشته چندین قتل رخ داده بود و اکنون داستان های ترسناکی از آنان به جای مانده هست.

 

۱۳- احضار روح «The Conjuring»- ساخته ی سال ۲۰۱۳
2115194290 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

این فیلم بر زمینه داستان واقعی خانواده ی جن زده ی پرون در دهه ی ۱۹۷۰ در شهر رودآیلند ساخته شده و دختر ارشد این خانواده ادعا میکند که انها حدود ۹ سال درگیر جن زدگی بوده اند.

 

۱۴- تسخیر روح در کنتیکِت «A Haunting in Connecticut»- ساخته ی سال ۲۰۰۹
69855992 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

داستان این فیلم کاملاً واقعی هست. یک مادر برای اینکه به محل درمان پسر سرطانی خود نزدیک باشد برای چند سال در یک محل کفن و دفن مردگان ساکن میشود و در مدتی که این دو در این منزل زندگی میکنند نیروهای خبیث آنها را مورد اذیت و آزار قرار میدهند.

 

۱۵- جن گیر «The Exorcist»- ساخته ی سال ۱۹۷۳
1661556791 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

جن زدگی یک پسربچه به نام رولاند دو در سال ۱۹۴۹ در سنت لوییس باعث شد که یک فیلم ترسناک بسیار پرفروش ساخته شود. برخلاف داستان فیلم، جن گیری واقعی چندین ماه به طول انجامید.

 

۱۶- قتل عام با اره برقی در تگزاس «The Texas Chain Saw Massacre»- ساخته ی سال ۱۹۷۴
274023480 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

شخصیت اصلی این فیلم ترسناک با نام «صورت چرمی» از یک قاتل سریالی به نام اد گین الهام گرفته شده هست. گین دو زن را به قتل رساند و پوست انها را کند و با بهره گیری از اجزای بدن انها برای خود وسیله تولید.

 

۱۷- غریبه ها «The Strangers»- ساخته ی سال۲۰۰۸
1070339989 ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما که واقعی بوده اند

داستان فیلم «غریبه ها» در مورد زن و مردی هست که تمام شب را توسط سه غریبه ی نقاب پوش در کلبه ی خود مورد اذیت قرار می‌گیرند. در واقع این فیلم بر زمینه داستان واقعی قتل های موسوم به «قتل های کِدی» در سال ۱۹۸۱ ساخته شده که در جریان آن چندین نفر در یک کلبه ی جنگلی در جنگل های کالیفرنیا به قتل رسیدند و پرونده ی آن هیچگاه حل نشد.

 

 

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , ,

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.