نوجوانی معلول در جام جهانی 2014 اولین توپ را شوت خواهد کرد

مجله عالی ها

نوجوانی معلول در جام جهانی 2014 اولین توپ را شوت خواهد کرد

نوجوانی معلول در جام جهانی ۲۰۱۴ اولین توپ را شوت خواهد کرد ۵ خرداد ۱۳۹۳

نوجوانی معلول در جام جهانی ۲۰۱۴ اولین توپ را شوت خواهد کرد

.

.

2120 Big نوجوانی معلول در جام جهانی 2014 اولین توپ را شوت خواهد کرد

جام جهانی ۲۰۱۴، ماه آینده در برزیل آغاز می شود و این بار جام جهانی ویژگی متمایز و شگفت انگیزی دارد: در این جام جهانی برنامه ای طرح ریزی شده است که نوجوان معلول برزیلی که توانایی ایستادن ندارد، با یک استخوان بندی که مجهز به موتور است و یک کلاه ویژه سه بعدی، بایستد و اولین توپ جام جهانی در اولین مسابقه را شوت کند.

این نوجوان برزیلی در مقابل دیدگان ۶۸ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه و بسیاری تماشاچی دیگر که از تلوزیون این مراسم را دنبال می کنند در مراسم افتتاحیه جام جهانی بین دو تیم برزیل و کرواسی، توپ را شوت می کند. این کار به این صورت انجام می شود که این نوجوان فلج در این مراسم از روی ویلچر بلند می شود و راه می رود و اولین توپ جام جهانی را شوت می کند. او به کمک این تکنولوژی جدید قدرت راه رفتن پیدا می کند و با نمایش این تصاویر در برابر دوربین های بیشمار تلوزیونی، امید در دل انسان های فلج گشوده خواهد شد.

این کار توسط گروهی از طراحان و مهندسان صورت گرفته است و متخصصان دانشگاه ایالت کلورادو نیز کلاه را برای این نوجوان شخصی سازی کرده اند. این کلاه منجر به حفظ کردن تعادل فرد در محل می شود و از سر اون نیز محافظت می کند.

برای اولین بار در ماه ژانویه اعلام شد که این استخوان بندی در نهایت آماده شده ست و باید برای نمایش در جام جهانی ۲۰۱۴ آماده شود. این پروژه در دانشگاه Duke پروژه راه رفتن دوباره(Walk Again Project) نامیده شده است و شوت کردن توپ توسط این اندام مصنوعی، اولین نمایش عمومی گسترده برای نشان دادن کنترل ربات توسط یک انسان به وسیله سیگنال های عصبی می باشد.

پروژه ی راه رفتن دوباره، پروژه ای غیرانتفاهی و بین المللی ست که دانشگاه ها و مراکز بسیاری از آن حمایت کرده اند و در آن همکاری داشته اند. مراکزی همچون مرکز مهندسی عصبی داشنگاه Duke، دانشگاه فنی مونیخ، موسسه فنی فدرال سوییس در لوزان، موسسه بین المللی علوم عصبی ناتال در برزیل، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه کنتاکی و محیط های همه جانبه مجازی Duke موسساتی هستند که همه در این تحقیق و پژوهش همکاری داشته اند.

بخش کلاه این دستگاه  توسط محققان CSU که زیر نظر دیوید پراول فعالیت می کنند ساخته شده است و دیگر قسمت های استخوان بندی و واسط عصبی توسط دیگر بخش های همکار در این پروژه ساخته شده است. آنها با استفاده از یک چاپگر سه بعدی، ساختار فومی نرم و شکل پذیری را خارج می کنند و این کار الکترودها در محل خود، هنگام حرکت نگه می دارد.

فرد ضربه زننده در یک محیط VR برای یادگیری چگونگی راه رفتن به سیستم عصبی جدید خود آموزش خواهد دید.

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.