بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

مجله عالی ها

بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال ۲۰۱۷ ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

461311529 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال ۲۰۱۷

هلی کوپترهای جنگی تولید کشورهای برتر در اساس تجهیزات نظامی میتوانند یک جنگ تمام عیار را راه اندازی کنند و دشمن را نابود نمایند.برترین هلی کوپتر جنگی سال ۲۰۱۷ متعلق به ارتش ایتالیا هست؛ نام این هلی کوپتر آگوستا A129 مانگوستا هست. از این هلی کوپتر در دوران جنگ بهره گیری های زیادی می‌شود

 

که می‌توان به عملیات لجستیکی و نجات و عملیات تهاجم به دشمن اشاره کرد. این هلی کوپترها از جنگ جهانی دوم تاکنون مورد بهره گیری قرار گرفته اند. انواع مختلفی از این هلی کوپتر در آسمان وجود دارد که هر یک برای مصارف خاصی ساخته شده اند.

 

برترین هلی کوپترهای جنگی در سال ۲۰۱۷ بسیار سریع میباشند و در شناسایی اهداف و عملیات نجات بسیار فوق العاده عمل می‌کنند. تعداد زیادی از کشورها با صرف هزینه های گزاف در این اساس سعی در حفاظت از مرزهای کشور خود از طریق هوا دارندیکی از مزایای بهره گیری از هلی کوپترهای قدرتمند،قدرت مانور بالا و غیرقابل پیش بینی بودن آن در هوا هست.

 

بنابراین کشورها از انواع گوناگون هلی کوپترها در ناوگان هوایی خود بهره گیری می‌کنند اما بعضی از آن ها واقعا سریع و عملیاتی میباشند که در ادامه به بررسی ۱۰ مورد از برترین هلی کوپترهای حال حاضر جهان در سال ۲۰۱۷ می‌پردازیم.

 

۱۰٫ میل می-۲۴ هایند – روسیه

می ۲۴ نه تنها یک هلی کوپتر جنگی محسوب می‌شود بلکه بعنوان اتومبیل آتش بر روی دشمن نیز می‌توان بر روی آن حساب باز کرد. این هلی کوپتر در حال حاضر در نیروی هوایی روسیه مورد بهره گیری قرار می‌گیرد. از این هلی کوپتر بعنوان آتش سنگین بر روی دشمن و همین طور امور مربوط به حمل و نقل نیرو و تجهیزات نیز بهره گیری می‌شود.

 

از نظر ظاهر، این هلی کوپتر بسیار شبیه به هلی کوپتر آمریکایی Ah-64 هست اما از نظر عملیاتی با آن متفاوت هست چرا که قادر به حمل ۸ سرباز با خود نیز هست. می – ۲۴ هایند در سال ۱۹۷۱ برای نخستین بار به سفارش ارتش شوروی سابق ساخته شد. در حال حاضر بالغ بر ۱۵۰۰ عدد از این نوع هلی کوپتر در بیش از ۵۰ کشور جهان مورد بهره گیری قرار می‌گیرد.

 

این هلی کوپتر پس از سال ۱۹۹۱ ساخته نشد ولی مدلهای پیشین آن همچنان مورد بهره گیری قرار میگیرند و همچنان بعنوان یکی از برترین هلی کوپترهای حال حاضر جهان نیز شناخته می‌شوند.

1703025712 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

۹٫ بوئینگ AH-64E نگهبان آپاچی – امریکا

 به گزارش پارس ناز این هلی کوپتر در واقع نسخه پیشرفته تر از بوئینگ AH-64 هست. این هلی کوپتر به سفارش ارتش امریکا ساخته شد و جایگزین هلی کوپترهای کبرا AH-1 شدند. این هلی کوپتربا رادار نظارت آتش و آنتنی محکم تر به روز شده هست.بعضی تغییرات نیز در کابین خلبان، وسایل ارتباطی،تجهیزات و سیستم های ناوبری و سیستم مدیریت جنگ این هلی کوپتر اعمال شده هست

 

که به بهبود عملکرد آن کمک کرده هست. در حال حاضر کشورهایعربستان،تایوان،عراق،هندوستان، اندونزی از این هلی کوپتر بهره گیری می‌کنند و کره جنوبی به تازگی سفارش خرید آن را به کشور آمریکا داده هست.

1613413345 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

۸٫ می – ۲۸N – شکارچی شب – روسیه

این هلی کوپتر تولید شرکت روسیه اوریجین هست و در تعداد زیادی از عملیات ها در عراق و روسیه و الجزایر شرکت کرده هست.پره های این هلی کوپتر بسیار کارا و بهینه میباشند، و از دو کابین خلبان به شدت محافظت شده و زرهی و مقاوم در برابر حملات هوا به هوا و زمین به هوا در آن بهره گیری شده هست.بهینه سازی صورت گرفته در پره های این هلی کوپتر اثر مستقیم در مصرف سوخت بهینه آن شده و این هلی کوپتر را قادر می سازد تا ارتفاع ۳۶۰۰ متری به پرواز در آید.

109362837 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

۷٫Z-10 چین

این هلی کوپتر در واقع نخستین مشابه از هلی کوپترهای تولید چین هست که در سال ۲۰۰۸ رونمایی و مورد بهره گیری قرار گرفت.طراحی و تولید این هلی کوپتر با همکاری و مشارکت شرکت های معتبر یوروکوپتر و آگوستا و راشا کوپتر صورت گرفته هست.Z-10 یک مشابه کامل از هلی کوپتر جنگی پیشرفته به شمار میرود

 

و ماموریت اصلی آن مقابله با هلی کوپترهای ضد گلوله هست. بهره گیری از این هلی کوپتر در نزاع های هوایی سنگین، و جنگهای هوایی که نیاز به کاهش قابلیت دید در رادار دشمن دارد، پیشنهاد شده هست.به روزرسانی های زیادی در این هلی کوپتر اعمال شده هست که می‌توان به سیستم ضد موشک HJ-9 10 میلی متری و ضد گلوله رهگیری تانک اشاره کرد.

 

موشک های TOW-2A و موشک هوا به هوای TY-90 بر روی این هلی کوپتر بی اثر میباشند. از این هلی کوپتر میتوان به خودرو جنگی استانداردی یاد کرد که بدنه ای باریک و کم عرض دارد و کابین های خلبانان به صورت پشت سر هم در آن تعبیه شده اند. تیرانداز کابین جلویی و خلبان و هدایت کننده هلی کوپتر در کابین پشتی قرار می‌گیرند. Z-10 همین طور قابلیت حمل راکت را نیز دارد.

133591769 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

۶٫ بل AH – ۱Z viper – ایالات امریکا

این هلی کوپتر بسیار انعطاف پذیر و قدرتمند از دو موتور بهره گیری میکند و بعنوان هلی کوپتری چند منظوره همواره مطرح بوده هست.طراحی این هلی کوپتر بر مبنای طراحی پایه مدل سوپر کبری AH-1W هست.در سال ۲۰۱۰ نخستین باری بود که این هلی کوپتر را در آسمان می‌دیدیم اما پروسه تکمیل تولید آن تا سال ۲۰۱۲ به طول انجامید.

 

AH-1Z به سفارش نیروی دریایی کشور آمریکا ساخته شده هست.در این هلی کوپتر از سیستم چرخان، ۴ پره، سیستم اخیر رهگیری هدف بهره گیری شده هست.این هلی کوپتر در واقع قسمتی از برنامه توسعه H-1 هست که به نام زولو کبرا نیز شناخته می‌شود. در این هلی کوپتر از فناوری مادون قرمز و دید در شب بهره گیری شده هست.

167165026 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

۵٫ میل می – ۲۸ هاوُک – روسیه

می -۲۸ هاوک در واقع یک هلی کوپتر روسی همه ی منظوره هست که در تمامی شرایط آب و هوایی و شب و روز در جنگ ها میتوان از آن بهره گیری کرد. از سال ۱۹۷۰ پروسه تولید این هلی کوپتر شروع شد و در سال ۲۰۰۶ از آن در ارتش روسیه بهره گیری شد. این هلی کوپتر یکی از انواع به شدت ضد گلوله و زرهی در جهان هلی کوپترها به شمار میرود.

 

از مواردی که در این هلی کوپتر به روز شده میتوان به کنون ۳۰ میلی متری، سیستم فرار اضطراری، راکت های غیرقابل رهگیری،هشت موشک ضد آینه آتاکا اشاره کرد. این هلی کوپتر دو سرنشینه هست که از یک رگبار باربت و چند راکت در دو بال آن بهره گیری شده هست.تعداد کمی از این هلی کوپترها در حال حاضر در جهان مورد بهره گیری قرار می‌گیرد؛ اگرچه تعداد کمی از آن ها در کنیا در حال حاضر مورد بهره گیری قرار می‌گیرند.

877301138 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

۴٫ AH-64D – آپاچی – کشور آمریکا

بوئینگ AH-64D یکی از قدرتمندترین ادوات جنگی ضد گلوله حاضر جنگ خلیج فارس به شمار میرود.این هلی کوپتره ۴ ملخه با دو موتور توسط شرکت دفاعی بوئینگ و فضا و امنیت ساخته شده هست. انی هلی کوپتر برای شرایط سخت جنگی و انواع شرایط آب و هوایی برای ارتش امریکا ساخته شده هست.

 

AH-64D از سیستم بازرسی آتش و فناوری الکترونیک آرت بهره گیری میکند. این هلی کوپتر دو سرنشینه ساخته شده هست که مکان قرارگیری کابین این دو خلبان در دماغه آن بود. از سیستم های دید در شب و رهگیری هدف در این هلی کوپتر بهره گیری شده هست.

 

این هلی کوپتر بعنوان سریع ترین هلی کوپتر جهان مطرح هست و اکنون در کشورهای ژاپن،سنگاپور،هلند،اسراییل،امارات متحده عربی،یونان بهره گیری میشود. با عملکرد فوق العاده موتور این هلی کوپتر شاهد بحبوحه گیری ۱۵۸۹۵ فوتی هستیم.این هلی کوپتر با ۱۶ موشک AGM-114 و ۷۶ راکت هوا به هوای ۷۰ میلی متری مجهز شده هست.

1814357618 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

۳٫ هوکوم B – روسیه

هوکوم B در واقع نسخه بهبود یافته هلی کوپتر هوکوم Ka-50 هست و به طور رسمی بعنوان سریع ترین و تهاجمی ترین هلی کوپتر سال ۲۰۱۷ گزینش شد. نام دیگر این هلی کوپتر، کاموف Ka-52 هست و خاطر قابلیت مانور بالای این هلی کوپتر، دو روتور کنترای چرخان در آن هست. این هلی کوپتر نه تنها سریع هست بلکه قدرتمند نیز محسوب می‌شود

 

و در برابر شلیک گلوله های رگبارهای ۲۳ میلی تری نیز مقاوم هست. هوکوم B از کنون ۳۰ میلی متری و موشک های ضد تانک ۱۳ ویخر و چند راکت غیرقابل رهگیری هوا به هوا و موشک های هوا به هوا بهره گیری میکند. ارتش روسیه از این هلی کوپتر به تازگی بهره گیری می‌کند؛ پروسه تولید این هلی کوپتر از سال ۲۰۰۸ شروع شده بود. نکته منحصر به فرد این هلی کوپتر این هست که قادر به تبادل اطلاعات و داده با دیگر نیروها به طور سری و شناسایی اهداف می باشد.

1227642090 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

۲٫ ببر یوروکوپتر – فرانسه کشور آلمان

این هلی کوپتر در حال حاضر در ارتش فرانسه و کشور آلمان بهره گیری میشود؛ ببر یوروکوپتر یک هلی کوپتر میان وزن محصوب میشود که از سال ۲۰۰۲ مورد بهره گیری قرار میگیرد. این هلی کوپتر محصول مشترک فرانسه و کشور آلمان هست. وقتی برای نخستین بار از این هلی کوپتر در کشور آلمان بهره گیری شد، نام ببر بر روی آن نهادند

 

و پس از آن کشورهای فرانسه و اسپانیا نیز همین نام را بر آن گذاشتند. به تازگی از این هلی کوپتر در جنگ افغانستانفمالیفلیبی بهره گیری شده هست.برترین فناوری مورد بهره گیری در این هلی کوپتر HOT-3 نام دارد؛ اگرچه از تکنولوژی های دیگر از جمله راکت های ضد تانک تریت و کنون ۳۰ میلی متری و موشک های هوا به هوای میسترال

 

و گرچه موشک های غیرقابل رهگیری بهره گیری شده هست. از نکات مهم دیگر این هلی کوپتر می‌توان به دو موتور MTU توربومکا رولزرویس MTR390 در آن اشاره کرد.
2104890030 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

۱٫آگوستا A129 مانگوستا – ایتالیا

این هلی کوپتر تهاجمی در غرب اروپا ساخته می‌شود و در سال ۱۹۹۰ به ایتالیا تحویل داده شد. پروسه تولید این هلی کوپتر در سال ۱۹۹۲ متوقف شد چرا که نیازهای عملیاتی آن دوران و پایان جنگ سرد و مشکلات مربوط به فراهم سازی بودجه، این مورد را ایجاب میکرد. این هلی کوپتر قادر به ایستادگی در راکت های ۳۰ میلی متری هست

 

و طراحی آن بسیار سبک بوده هست. این هلی کوپتر قادر به حمل راکت های غیر قابل رهگیری و حتی TOW هست و هدف از تولید آن، مقابله با تانک ها و موشک های ضد تانک بود.این هلی کوپتر، در دماغه خود از کنون ۲۰ میلی متری بهره گیری می‌کند که برای دفع حملات از زمین و پشتیبانی آتش نیروها به کار می‌رود.

 

از دیگر نکات مورد دقت در این هلی کوپتر، ضد گلوله بودن آن هست. به تازگی نسخه دیگری از این هلی کوپتر موسوم به A129 توسط ارتش ترکیه در حال تولید هست.

1600306104 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

برترین هلی کوپترهای جهان،برترین هلی کوپترهای جنگی جهان،هلی کوپترهای نظامی برتر جهان،هلی کوپترهای پیشرفته

2083083734 بهترین هلی کوپترهای نظامی جهان در سال 2017

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8397 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.