مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

مجله عالی ها

مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

728317838 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده 

بعضی اوقات شرکت های خودروسازی، محصولاتی را ساخت میکنند که واقعا افتضاح میباشند. بدترین خودروهای تاریخ را در این مقاله معرفی می‌کنیم. اگر اتومبیل های بد در جهان نبودند، پس چگونه می توانستیم ارزش اتومبیل های مفید را بدانیم؟ حتما در قبل لیستی از ۱۰۰ اتومبیل برتر تاریخ راکه برایتان آماده کردیم را دیدن کرده اید؛

 

اما اینبار به سراغ ۱۰۰ اتومبیل مزخرف تاریخ صنعت خودروسازی رفته ایم که از جهات گوناگون ضعیف بودند؛ بعضی از لحاظ طراحی و ظاهر بعضی از لحاظ قدرت و… ضعیف بودند. متاسفانه تعداد زیادی از این مشابه های ترسناک در طول تاریخ در بازار ایالات امریکا تردد داشته اند.نکته قابل دقت در مورد این خودرو ها این هست که بعضی از انها متعلق به خودروسازان بزرگ می باشند.

 

۱۰۰٫پونتیاک سولستایس ۲۰۰۶
ایده خوبی که با بهره گیری ناقص از تکنولوژی خراب شد. صندلی راننده زشت و بلند و صندوق عقبی که فقط به اندازه قرار دادن یک تی شرت جا داشت، این خودرو را در این فهرست قرار داد. این اتومبیل قرار بود پونتیاک را نجات دهد اما وزن چندان و قدرت موتر کم و مهندسی ضعیف در طراحی آن باعث شد این رویا به حقیقت نپیوندد.

539049295 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۹۹٫ فیات اسپورت کوپه ۱۲۴ – ۱۹۶۷
این اتومبیل دو در تر و تمیز وقتی از استیل ساخت روسیه در بدنه خود بهره گیری کرد، از مد افتاد. از آن پس، پوسیدگی و زنگ زدگی جز لاینفک این مدل از فیات ها به شمار می آمد.

1184292225 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۹۸٫ عقاب اصلی – ۱۹۸۹

آخرین محصول AMC در واقع همین مدل عقاب اصلی محسوب می‌شود که ظاهر مسخره اش تا حدی شبیه شاسی رنو ۲۵ طراحی شده بود. با این حال قیمت این خودرو مسخره بدون هیچ علت خاصی به اندازه قیمت یک داج موناکو بود.

2125873146 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۹۷٫ دوو نوبریا – ۱۹۹۹

برای مدت کوتاهی کمپانی دوو حضور ناموفقی در بازار کشور آمریکا داشت. و در همین زمان نوبریا عرضه شد و نتوانست توحهات را به خود جلب کند و هنوز علت آن برای مسئولین شرکت مشخص نیست.

1635434855 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۹۶٫آکورا ویگور – ۱۹۹۲

یک آکورد قرمزرنگ زمخت با موتوری ۵ سیلندر و بسیار طویل! این مدل را می‌توان نخستین مشابه از اتومبیل های اکورا دانست که به سادگی میتوان از آن متنفر بود.

1939570551 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۹۵٫ پونتیاک گرند پریکس GXP
قرار دادن یک موتور ۳۰۳ اسب بخاری ۵٫۳ لیتری هشت سیلندر با دیفرانسیل جلو در این خودرو احمقانه بود.بهره گیری از تایرهای جلوی عریض تر از تایرهای عقب یکی دیگر از اشتباهات بزرگ در این اتومبیل بود.

1757369588 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۹۴٫ آریل اتم -۱۹۹۶

نام مستعار این اتومبیل، تنفر زنانه بود. این اتومبیل برای مسیرهای مسابقه ای و پیست ها مفید بود اما برای هر جاده دیگری جز پیست، اذیت کننده به نظر میرسید. بهره گیری از کلاه ایمنی تنها برای ایمنی راننده در این خودرو نبود بلکه نقش سقف، بادگیر، و سیستم HVAC آن را نیز ایفا می‌کرد.

1816956138 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۹۳٫ وکتور w8 -1989

خودرو ۶۲۵ اسب بخاری جرارد ویگرت که بالای ۴۰۰ هزار دلار نیز قیمت داشت یک فاجعه به تمام معنا بود که در نهایت نیز به خط ساخت رسید اما تعداد مشتریان آن فقط به عدد ۱۷ رسید. و در نهایت نیز انها از این خودرو بعنوان تخت خواب بهره گیری کردند.

620946186 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۹۲٫ جنرال موتورز EV1 – ۱۹۹۷

در این مدل از آخرین فناوری برای ساخت ماشینی برقی بهره گیری شده بود که خروجی کار بسیار ضعیف از آب در آمد چرا که این خودرو به قدری از لحاظ قدرت ضعیف بود که قادر به کشیدن یا حمل هیچ باری نبود و سطح ماشینهای تایکو قرار داشت. این مدل، ده سال اتومبیل های برقی را به عقب راند.

288398469 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۹۱٫ داج پلنجر – ۱۹۷۸

یک کوپه گالانت میتسوبیشی که میخواست از نام کمپانی مشهور به ساخت اتومبیل های عضلانی بهره گیری کند و تبدیل به یک افسانه شود. قدرت موتور این خودرو واقعا طنز بود چرا که از یک موتور ۲٫۶ لیتری با قدرت ۱۰۵ اسب بخار در آن بهره گیری شده بود؛ دیدنی این که که مدلهای پایه آن حتی از موتورهای ۲ لیتری با قدرت ۷۷ اسب بخار بهره گیری میکردند.

1006967182 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۹۰٫ سالین S7 – ۲۰۰۰

با بهره گیری از موتوری ۵۵۰ اسب بخاری از لحاظ تئوری، اتومبیل خوبی به نظر میرسید اما در عمل آن قدر ضعیف بود که به یاد خودرو های اسبابازی می افتادیم. مدلهای توربو دوقلوی این خودرو در سال ۲۰۰۵ به بازار آمد که از موتوری با ۷۵۰ اسب بخار قدرت بهره گیری میکردند و قیمتی معادل ۵۸۵۲۹۶ دلار داشتند.

1412065318 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۸۹٫ فراری ۶۱۲ اسکاگیلتی – ۲۰۰۴

این مدل از فراری در واقع ماشینی بزرگ، گیج و ۴ سرنشینی بود که گرچه بسیار هم شکننده و ضعیف ساخته شده بود.موتور ۱۲ سیلندر و ۵٫۷ لیتری این خودرو نیرویی برابر با ۵۳۲ اسب بخار ساخت میکرد اما برای راندن این اتومبیل زشت کافی به نظر نمی‌رسید.

1338176085 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۸۸٫فورد اسپایر – ۱۹۹۳

این خودرو توسط کمپانی کیا ساخته شده بود و توسط فورد به فروش رفت که با عدم استقبال مشتریان مواجه شد. چرا که موتور ۱٫۳ لیتری و ۴ سیلندر این اتومبیل در واقع آن را به یک زندان متحرک تبدیل کرده بود

912992764 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۸۷٫ ژئو مترو – ۱۹۸۹

این خودرو سه سیلندر ساخت شرکت سوزوکی بود و بعنوان نماد خودرو های اقتصادی که به فراموشی سپرده شدند از آن یاد می‌شود. این اتومبیل حتی از یک اتومبیل خیس کانورتیبل نیز کمتر قدرت داشت.

591491440 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۸۶٫ شورلت لومیا APV

این ون طویل با بدنه ای پلاستیکی و داشبورد بالا به سادگی قابلیت برگزاری مسابقات اتومبیلرانی درون خود را داشت.شورلت و پونتیاک در ساخت این خودرو که به نام ون داست باستر نیز مشهور بود، اشتباه بزرگی مرتکب شدند.

1550594795 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۸۵٫فولکس واگن فاکس

فولکس واگن نسخه ای از مدل گل راکه در برزیل بود را برای بازار کشور آمریکا گزینه کرد.این خودرو نیز با موتور ۱٫۸ لیتری و ۴ سیلندر و ۸۰ اسب بخاری و ۴ دنده دستی آن کمتر از حد انتظار ظاهر شد.

1745043468 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۸۴٫ جگوار تیپ X – ۲۰۰۱

این اتومبیل آبروی کمپانی جگوار را برد.جگوار در این اتومبیل در واقع از طراحی فورد موندنو بهره گیری کرده بود و روکشی از ورقه فلز XJ بر آن کشیده بود. این خودرو در واقع توهینی به تمام دارندگان جگوار محسوب می شد چرا که در هر محفلی که وارد می شدید، طنزی در مورد آن گفته می شد.

534994569 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۸۳٫ولوو ۲۶۲C – ۱۹۷۸

برتونه ایتالیا با تبدیل سری ۲۶۰ ولوو به کوپه های دو در در واقع خود رار مضحکه خیابان های استکهلم کرد.

2004902699 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۸۲٫ کاتلس اولدزموبیل کانورتیبل – ۱۹۹۰
این اتومبیل یک مدل از سری کاتلس با دیفرانسیل جلو بود که با طراحی بدی که داشت دقت زیادی را به خود جلب نکرد. رانندگی با آن مانند حرکت بر روی یک تخم مرغ شکسته بود.

2020980468 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۸۱٫آستین آلگرو – ۱۹۷۳

خوشبختانه این خودرو هرگز به ایالات امریکا صادر نشد چرا که با مشکلات عدیده ای در بخش تعلیق و پنوماتیک هایدرگس خود مواجه بود. علاقه مندان به آلبوم تاپ گیر به شدت از این اتومبیل بدشان می‌آید.

1319720713 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

۸۰٫ روور Sd1 – ۱۹۸۰

این اتومبیل با موتوری ۳٫۵ لیتری و هشت سیلندر و قدرتی ۱۳۳ اسب بخاری توسط بیوک ساخته شد. بدنه این خودرو به قدری بد بود که اگر آب یا مایعات بر روی ان میریخت و یا حتی از کنار استخر نیز رد می شدید، به سرعت شروع به زنگ زدن می‌کرد.

1562673994 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

1949878196 مزخرف ترین ماشین هایی که تاکنون ساخته شده

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.