تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

مجله عالی ها

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

843191819 تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت 

اگر میخواهید سلامت خود را اندازه گیری نمایید میتوانید سراغ راه های ساده بروید تا مطمئن شوید سالم هستید و یا در صورت نیاز به دکتر مراجعه نمایید. اگر به علت تنفر از بیمارستان و مطب همه ی وقت مراقب سلامت تان هستید بد نیست این مقاله را هم بخوانید مطمئنا برایتان خوب خواهد بود. این مقاله به شما یاد میدهد که با چند مشابه تست سلامت خود را ارزیابی کنید.

 

چشم ها

827809069 تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

یکی از چشم ها را ببندید و ۳ تا ۴ قدم از مانیتور فاصله بگیرید. نگاهی به این دایره بیندازید. اگر برخی از خطوط را تیره تر می‌بینید باید به چشم دکتر مراجعه کنید چون چشمانتان ممکن هست آستیگمات باشد.

 

انعطاف بدن

733807371 تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

برای انجام این تست روی زمین بنشینید. پاها را در مقابل خود بکشید و سعی کنید با سر انگشت ها پاها را لمس کنید. اگر توانستید اینکار را انجام دهید اوضاع جسمانی نرمالی دارید. اما اگر نتوانستید باید ورزش یوگا، پیلاتس، یا شنا انجام دهید تا انعطاف بدن را تقویت کرده و از ضعف مفاصل جلوگیری کنید.

 

قلب

626198621 تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

۵ دقیقه آرام بنشینید. سپس ۲ انگشت خود را روی قسمت داخلی مچ دست بگذارید. نبض تان را پیدا کنید و به مدت ۱ دقیقه تعداد ضربان نبض را بشمارید. تعداد شربان ۶۰ الی ۱۰۰ نبض در دقیقه نرمال هست. اکثر یا کمتر نشاندهنده مشکلاتی در فشار خون شماست. سعی نکنید خودتان مشکل را تشخیص دهید فقط باید به دکتر مراجعه کنید.

 

انگشت ها

1570734628 تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

یک لیوان پر از آب سرد کنید و انگشت ها را ۳۰ ثانیه در آب قرار نگه دارید. اگر انگشتها سفید یا آبی شدند مشکلاتی در جریان گردش خون دارید. تغییر دما یا استرس باعث انقباض رگ های خونی در انگشت های دست و پا، بینی و گوش می‌شود. در نتیجه این قسمت ها به اندازه کافی خون دریافت نکرده و بی حس میشوند. باید از تغییر دمای شدید پیشگیری کنید.

 

دستگاه تنفسی

814679334 تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

یک عدد کبریت را روشن کنید و در مقابل خود با دست نگه دارید. از بینی نفس بکشید و از دهان بیرون بدهید. به طوری که قرار هست کبریت را خاموش کنید. بعد از چند بار تلاش توانستید کبریت را خاموش کنید؟ اگر چندین مرتبه سعی کرده اید پس دستگاه تنفسی ضعیفی دارید. و این مشکل در اثر سیگار کشیدن، ورزش نکردن و مریضی های تنفسی مزمن ایجاد می‌شود.

 

نگه داری مایعات

1005215507 تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

با انگشت شست بالا یا پایین پاها را فشار بدهید. اگر بعد از چند ثانیه هنوز هم گودی روی پا باقی ماند ممکن هست بدن تان مشکل نگه داری مایعات داشته باشد. پس توصیه میکنم نمک کمتر مصرف کنید و غذا های فراوری شده را کنار بگذارید.

 

تیروئید

271269978 تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

 به گزارش عالی ها چشم ها را ببندید و دست ها را به رو به رو دراز کنید. انگشت ها را باز بگذارید و از شخصی بخواهید کاغذی روی دست شما قرار دهد. اگر کاغذ روی دست ها بلرزد باید به یک متخصص درون ریزشناسی مراجعه کنید.اگر متوجه چنین نشانه هایی در بدن خود شدید انها را نادیده نگیرید و حتما به دکتر مراجعه کنید.

869707746 تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.