تلاش همه مردم دنیا برای صاحبخانه شدن

مجله عالی ها

تلاش همه مردم دنیا برای صاحبخانه شدن

تلاش همه مردم دنیا برای صاحبخانه شدن ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

1552831424 تلاش همه مردم دنیا برای صاحبخانه شدن

تلاش همه مردم دنیا برای صاحبخانه شدن 

مردم جهان همگی سعی دارند تا در طول زندگی پس اندازی جمع آوری کنند تا صاحبخانه شوند، بسیاری هم اینکار را انجام داده اند. در حال حاضر ۶۴ درصد مردم ایران مالک میباشند، ۲۲ درصد مستاجر میباشند که در تلاش اند با وام ۱۲۰ میلیون تومانی صاحب منزل شوند. خرید منزل یکی از دغدغه های اصلی مردم در تمامی جهان هست ولی ساکنان شهرهای بزرگ بیش از ساکنان شهرهای کوچک و روستاها درگیر این مسئله میباشند.

 

مرکز مطالعاتی «دموگرافیا» در گزارش جدید خود شهرهایی را معرفی کرده هست که خرید منزل در آن ها از نظر اقتصادی سخت تر هست. در بعضی از این شهرها با دقت به متوسط درآمد خانوارها برای خرید یک منزل با قیمت متوسط باید بیش از ۱۸ سال کار کرد و تمامی درآمد را پس انداز کرد. گرچه قانون ارائه وام خرید مسکن

 

به خانوارها در این شهرها وجود دارد ولی این وام ها هم بر مبنای میزان درآمد و قدرت بازپرداخت وام ها به افراد داده میشود و خانوارهای با درآمد متوسط و پایین حتی شرایط لازم برای دریافت وام را هم ندارند.بنابراین این دیدگاه که در کشورهای صنعتی اغلب خانوارها با بهره گیری از وام مسکن امکان خرید منزل را دارند کاملا مردود اعلام شده هست و بر اهمیت درآمد خانوارها در خرید منزل و دریافت وام تاکید شده هست.

 

این مرکز مطالعاتی، بازار مسکن و متوسط درآمد خانوارها در ۴۰۶ شهر بزرگ جهان را مورد مطالعه قرار داده هست و در بین این شهرها ۱۳ شهر را بعنوان شهرهایی که برای خرید منزل در انها باید سال ها کار کرد معرفی کرده هست.

 

این مرکز از سال ۲۰۰۴ تاکنون هرساله به مطالعه بازار مسکن در شهرهای گوناگون پرداخته هست و در گزارش سال ۲۰۱۷ از هنگ کنگ و سیدنی بعنوان دو شهری که خرید منزل در آن ها سخت تر هست یاد کرده هست. سومین شهر جهان که فراهم سازی منابع مالی برای خرید منزل در آن با دقت به متوسط درآمد خانوارها بسیار دشوار هست ونکوور کاناداست و این دومین سال هست که ونکوور در جایگاه سوم جهان قرار گرفته هست

 

در بخشی از گزارش آمده هست: در شهر ونکوور نرخ رشد قیمت مسکن معادل نرخ رشد درآمد مردم در هر سال هست و به همین علت هر سال خرید منزل در این شهر سخت تر می‌شود. آمارها نشان میدهد قیمت بالای مسکن در شهر ونکوور کانادا سبب شده هست تا هر روز بر شمار افرادی که از این شهر مهاجرت و شهرهای دیگر را برای زندگی گزینش میکنند افزوده شود.
1252864265 تلاش همه مردم دنیا برای صاحبخانه شدن

طبق این گزارش از سال ۲۰۰۴ تاکنون بازار مسکن در ونکوور با شدت زیادی تخریب شده هست و توان مردم در خرید منزل در این باره سیزده ساله نصف شده هست. در سال ۲۰۰۴ مردم در ونکوور بعد از ۵٫۹ سال کارکردن می توانستند منزل بخرند ولی همین حالا بالغ بر ۱۱۸ سال زمان نیاز هست تا مردم بتوانند منابع مالی لازم را برای خرید منزل فراهم سازی کنند.

 

«بانکیو بی اس» هم در گزارش جدید خود از ونکوور بعنوان شهری که بالاترین ریسک ایجاد حباب مسکن را دارد نام برده هست و علت این ریسک بالا را بالا بودن نرخ تقاضا برای خرید ملک در این شهر از طرف آسیایی ها دانسته هست. از طرف دیگر در شهر ونکوور دریافت وام بانکی برای خرید ملک یا در حالت کلی دریافت اعتبارات ساده تر هست

 

و به همین علت اساس برای ایجاد حباب در بازار مسکن این شهر بیش از دیگر شهرها هست. شهر تورنتوی کانادا هم از این نظر بعنوان دومین شهر کانادا معرفی شده هست و نرخ رشد قیمت مسکن و نرخ ناهماهنگی بین درآمد و قیمت مسکن در این شهر هر روز اکثر می‌شود.

 

متوسط قیمت منزل در هر شهر چقدر هست

طبق این گزارش متوسط قیمت منزل در هنگ کنگ برابر با ۵ میلیون و ۴۲۲ هزار دلار امریکا هست، در حالی‌که متوسط درآمد افراد در این شهر بربر با ۳۰۰ هزار دلار هست. در این شهر افراد برای منزل دار شدن باید ۱۸٫۱ سال صبر کنند. در سیدنی متوسط قیمت هر منزل برابر با یک میلیون و ۷۷ هزار دلار امریکا هست،

 

 به گزارش عالی ها در حالی‌که خانوارها به طور متوسط ۸۸ هزار دلار درآمددارند. در این شهر مردم برای خرید منزل باید ۱۲٫۲ سال پس انداز کنند. اما در ونکوور کانادا متوسط قیمت هر منزل برابر با ۸۳۰ هزار و ۱۰۰ دلار هست، در حالیکه متوسط درآمد خانوارها در این شهر برابر با ۷۰ هزار و ۵۰۰ دلار اعلام شده هست. مردم ساکن در ونکوور بعد از ۱۱۸ سال کار و پس انداز کردن می‌توانند منزل دار شوند.
1144743509 تلاش همه مردم دنیا برای صاحبخانه شدناز دیگر شهرهای موجود در این لیست میتوان به اوکلند واقع در نیوزیلند، ملبورن در استرالیا، و هونولولو، لس آنجلس و سان فرانسیسکو در امریکا اشاره کرد. شهرهای بورنماوث و دورست واقع در بریتانیا، سن دیگو در امریکا، لندن در بریتانیا و در نهایت تورنتو در کانادا در این لیست، جایگاه یازده تا چهارده را به خود اختصاص داده اند.

 

در سال ۲۰۰۴ مردم ساکن در تورنتو برای خرید منزل باید ۳٫۹ سال کار و پس انداز می‌کردند، در حالی‌که الان حداقل باید ۷٫۷ سال پس انداز کنند تا بتوانند منزل ای با قیمت متوسط خریداری کنند. بنابراین به نظر میرسد هنوز خرید خا نه در شهرهای بزرگ جهان یک کار بسیار بزرگ هست و مهم‌ترین هدف جوانان از کارکردن هست.

571126406 تلاش همه مردم دنیا برای صاحبخانه شدن

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.