جوش های زیر پوستی را چگونه درمان کنیم؟

مجله عالی ها

جوش های زیر پوستی را چگونه درمان کنیم؟

جوش های زیر پوستی را چگونه درمان کنیم؟ ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

307834523 جوش های زیر پوستی را چگونه درمان کنیم؟

جوش های زیر پوستی را چگونه درمان کنیم؟ 

جوش های زیرپوستی معمولا برای افراد دردسر ساز میباشند، زیرا حتی نمی‌توان آنها را فشار داد یا برای ترکاندنشان اقدام نمود. افرادی که پوستشان مستعد بروز جوش و آکنه هست، بعضی اوقات در ناحیه روزنه‌های پوستی دچار تجمع چربی می شوند و جوش‌های زیر پوستی را ایجاد میکنند. در چنین حالتی پاکسازی پوست از طرف دکتر برای فرد پیشنهاد میشود.

 

دکتر داودی، متخصص پوست و مو در این باره میگوید:انجام پاک سازی پوست نیاز به تخصص و مهارت دارد. پاکسازی پوست در اصطلاح علمی‌‌ همان تخلیه جوش‌های زیر پوستی یا کومدون هست. به صورت علمی و پزشکی این پاکسازی‌ها به گونه‌ای انجام میشود که کمترین آسیب به پوست وارد شود.

 

در بعضی موارد این چربی‌ها به بیرون راهی پیدا نمی کنند. در این حالت هست که به وسیله یک سوزن ظریف در محل تجمع چربی‌ها حفره ریزی ایجاد میشود تا از آن طریق چربی‌ها بتوانند به وسیله دستگاهی به نام پ. مدون اکستراکتور از زیر پوست خارج شوند.

 

پاکسازی و لایه برداری فرآیندی هست که باید به وسیله دکتر متخصص و در محیطی کاملا بهداشتی انجام شود. افرادی که تخصص و مهارت کافی در این اساس را نداشته باشند و اقدام به پاکسازی پوست کنند، میتوانند باعث وارد آمدن صدمات بسیاری به پوست شوند.

 

انجام پاکسازی‌های پوستی در مکان‌های غیر استاندارد می تواند باعث انتقال عفونت‌های پوستی از فردی به فرد دیگر شود. به همین علت تأکید می شود که اینکار به وسیله دکتر متخصص و ماهر انجام شود.در این اساس به افراد بسیاری برخورده‌ایم که پاکسازی پوست را در حالی انجام داده‌اند

 

که پوست آنها نیاز به هیچ گونه پاکسازی یا لایه برداری نداشته هست. آسیب‌های کوتاه مدت پاکسازی غیر استاندارد پوست، عفونت‌هایی هست که در مورد آنها صحبت کردیم. بعضی از این عفونت‌ها اضافه بر ایجاد ضایعات چرکی ممکن هست در صورت عمیق شدن باعث ایجاد چاله‌هایی در سطح پوست شوند. به صورت بلندمدت نیز می توان به باقی ماندن اثر همین ضایعات چرکی به صورت ناهمواری و چاله روی صورت اشاره کرد.

 

پاکسازی پوست در مرحله دوم شامل درمان جوش‌های زیر پوستی هست. در پزشکی روند کاری به صورت بهره گیری از درمان‌های غیر تهاجمی در حد ممکن هست. به این شکل که در مرحله اول از درمان‌های دارویی بهره گیری می شود. در صورت عدم جواب دهی پوست به درمان دارویی، در مرحله بعدی درمان‌های پیشرفته تری را آغاز میکنیم که گرچه به نسبت درمان دارویی و غیر تهاجمی، درصد بالاتری از آسیب‌ها و عوارض را در پی دارند.

1369395628 جوش های زیر پوستی را چگونه درمان کنیم؟

 

برچسب ها :

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.