فایده ها و مضرات ماده خوراکی نشاسته

مجله عالی ها

فایده ها و مضرات ماده خوراکی نشاسته

فایده ها و مضرات ماده خوراکی نشاسته ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

149810504 فایده ها و مضرات ماده خوراکی نشاسته

فایده ها و مضرات ماده خوراکی نشاسته 

نشاسته یک نوع ماده خوراکی هست که در آشپزی کاربرد فراوان دارد، به خصوص در کیک پزی از آن بهره گیری های زیادی می شود. نشاسته ماده‌ی پودری سفید رنگ و بدون بویی هست که در دانه یا ساقه های زیرزمینی همۀ‌ی گیاهان می توانید ردپایی از آن بیابید.

 

گندم، ذرت و سیب زمینی از جمله گیاهانی میباشند که نشاسته فراوانی در آنها وجود دارد.معمولاً از نشاسته برای انجام کارهای گوناگون و به ویژه برای پخت و پز بهره گیری می شود. اگر از نشاسته بعنوان یک ماده خوراکی برای تهیه انواع گوناگون سس‌ها و چاشنی‌ها بهره گیری شود غلظت آن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

 

نشاسته نه تنها در صنایع خوراکی بلکه در ساخت پارچه و کاغذ، شستشوی لباس به روش صنعتی و همین طور بعنوان بستری برای کشت دانه های ژله ای و رشد مخمرها نیز کاربرد دارد.وقتی شما از گیاهان نشاسته‌ای مثل سیب‌زمینی، گندم یا ذرت تغذیه میکنید، نشاسته‌ای که در این گیاهان وجود دارد در بدن شما به قند تبدیل میشود

 

و به این ترتیب شما می توانید از انرژی آن بهره گیری کنید. درست از همان لحظه‌ای که شما یک ماده خوراکی سرشار از مواد نشاسته‌ای را داخل دهانتان قرار می دهید، با ترشح بزاق فرآیند تبدیل ماده نشاسته‌ای به ماده قندی آغاز میشود و با تجزیه نشاسته و تبدیل آن به قند، بدن میتواند

 

از انرژی آزاد شده در نتیجه این فرآیند، انرژی مورد نیازش را تأمین کند. به همین سبب هست که مواد گیاهی می تواند منبعی برای تأمین انرژی انسان‌ها و تعداد زیادی از موجودات گیاه‌خوار باشد.

 

خواص نشاسته گندم
به نشاسته کشک گندم نیز می گویند.
* مغذی و کمی قابض هست.
* سرمه‌ی آن با شیر زنان و یا سفیده‌ی تخم مرغ مسکن حرارت چشم و آبریزش آن هست.
* نرم کننده ی سینه و ضد خفقان می باشد.

 

* نشاسته گلو را نرم میکند، سرفه و درد سینه را تسکین میدهد.
* خوردن پخته‌ی آن با نبات و روغن بادام نیم گرم مانع خونریزی سینه هست.
* تنقیه‌ی آن جهت زخم معده و ضماد آن با سرکه جهت رفع خناق و ورم های گرم مخصوصا ورم های لثه خوب هست.

 

* مالیدن آن با زعفران روی محل نیش حشرات سمی نافع هست.
* مواد مغذی آن کم بوده، خوردن آن شهوت را کم میکند و دیرهضم می‌باشد.

 

روش ساخت نشاسته در کارخانجات
ابتدا گندم در کارخانجات آرد، به آرد مخصوص تهیه نشاسته «آرد ۲۳%» تبدیل میشود. در بدو ورود آرد مورد آنالیز آزمایشگاهی قرار گرفته و در صورت تأیید کلیه فاکتورها مورد پذیرش قرار می گیرد. آرد با آب به نسبت ۱ به ۱۰ در دستگاه خمیر ساز مخلوط شده پس از گذراندن دوره خواب خمیر در دستگاه مخصوص، مورد شستشو قرار می گیرد و دو محصول شیرابه نشاسته «مایع» و گلوتن «خمیر» به دست می آید.

 

 به گزارش عالی ها شیرابه نشاسته پس از جداسازی ناخالصی‌هایش و گذراندن از دستگاه‌های مخصوص به شکل نشاسته کیکی در می آید. این کیک‌ها پس از قطعه قطعه شدن به داخل خشک کن‌های اثبات به شکل شاخه های نشاسته در می آید که در کارتن یا بسته های سلفونی بسته‌بندی و راهی بازار مصرف میشوند.

 

نوع پودر خوراکی و صنعتی نشاسته از عبور نشاسته از فلاش درایر به دست می آید؛ و اما خمیر گلوتن وارد خشک کن شده و به صورت پودر بسته بندی میگردد.

925531308 فایده ها و مضرات ماده خوراکی نشاسته

 

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8568 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.