مازندران رکورد دار کاربران اینترنتی

مجله عالی ها

مازندران رکورد دار کاربران اینترنتی

مازندران رکورد دار کاربران اینترنتی ۳۰ خرداد ۱۳۹۳

 مازندران رکورد دار کاربران اینترنتی

به گزارش مهر، براساس آمارهایی که در سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور آمده است ایران با ۷۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۹ نفر جمعیت دارای ۳۶ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۷۹۵ کاربر اینترنت و ۲۱ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۹۴۵ مشترک است که با این وجود ضریب نفوذ اینترنت در ایران تا پایان سال ۹۲ حدود ۴۹٫۱۳ درصد برآورد می شود.
براساس بررسی های به عمل آمده استان مازندران با ضریب نفوذ ۸۶٫۷۷ درصد بیشترین کاربران اینترنت در ایران را از آن خود کرده است و پس از این استان، تهران با ضریب نفوذ ۶۸٫۰۴ ، اصفهان با ضریب نفوذ ۵۹٫۳۲، خوزستان با ضریب نفوذ ۵۶٫۲۸ و سمنان با ضریب نفوذ ۵۳٫۸ در رده های بعدی قرار دارند.
n00045803 b  مازندران رکورد دار کاربران اینترنتی

تعداد کاربران اینترنت مازندران ۲ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۲۰۴ نفر و تعداد مشترکان اینترنت در این استان ۱ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۱۵ اعلام شده و جمعیت این استان ۳ میلیون و ۷۳ هزار و ۹۴۳ نفر است. در همین حال تهران با ۱۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۳۹۱ نفر جمعیت دارای ۸ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۶۸۵ کاربر و ۵ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۲۳۳ مشترک اینترنت است.

در این رده بندی اصفهان با ۴ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۳۱۲ نفر جمعیت، ۲ میلیون و ۸۹۴ هزار و ۵۱۶ نفر کاربر اینترنت و یک میلیون و ۴۶۲ هزار و ۵۲۴ مشترک دارد.
خوزستان نیز با ۴ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۷۲۰ نفر جمعیت دارای ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۲۴۱ نفر کاربر و ۱ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۵۶۱ مشترک اینترنت است.
همچنین استان سمنان نیز به عنوان پنجمین استان دارای کاربر اینترنت در ایران با جمعیت ۶۳۱ هزار و ۲۱۸ نفر، دارای ۳۳۹ هزار و ۶۱۱ کاربر و ۱۹۸ هزار و ۵۹۲ مشترک اینترنت است.

ADSL محبوبترین سرویس اینترنتی در میان ایرانی ها

تا پایان سال ۹۲ شمار کاربران اینترنت ADSL در ایران به ۱۱ میلیون و ۹۹۱ هزار و ۲۳۳ نفر رسید و این فناوری توانسته بیشترین کاربران اینترنت در ایران را از به خود جلب کند؛ هم اکنون ضریب نفوذ فناوری ADSL در ایران ۱۵٫۹۶ درصد برآورد می شود و ۴ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۴۹۳ مشترک نیز دارد. پس از فناوری ADSL، اینترنت دایل آپ بیشترین میزان اتصالات به اینترنت را در ایران در اختیار دارد؛ به نحوی که ۹٫۲۳ درصد کاربران اینترنت در ایران با اینترنت دایل آپ به شبکه جهانی متصل می شوند و تعداد کاربران این فناوری نیز ۶ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۷۶۰ نفر و تعداد مشترکان ۳ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۳۸۰ نفر برآورد می شوند.

شمار کاربران فناوری وایمکس در ایران نیز به ۲ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۵۵۰ نفر رسیده و سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور، ضریب نفوذ این فناوری را ۳٫۵۷ درصد با یک میلیون و ۷۱ هزار و ۸۲۰ اشتراک اعلام کرده است.
هم اکنون ۹ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۲۵۲ ایرانی نیز از طریق موبایل به اینترنت وصل می شوند و ضریب نفوذ اینترنت موبایل در ایران ۱۲٫۲۵ درصد اعلام شده است؛ این درحالی است که تا پیش از این و در سال ۹۱، اتصال کاربران با موبایل به اینترنت، بیشترین نوع اتصال ایرانیها محسوب می شد که این رتبه هم اکنون در اختیار اینترنت ADSL قرار گرفته است.
در همین حال ۶ میلیون و ۱۰۶ هزار نفر از طریق فیبر به اینترنت متصل می شوند و ضریب نفوذ این فناوری با ۲ میلیون و ۶۵۶ هزار مشترک در ایران ۸٫۱۳ درصد برآورد شده است.

بیشترین خطوط وایمکس در اختیار خوزستانی ها

استان مازندران بیشترین کاربران اینترنت ADSL را در خود جای داده است و ضریب نفوذ این فناوری در این استان، ۵۱ درصد تخمین زده شده است. در همین حال استانهای اردبیل، اصفهان، سمنان و گلستان نیز در رتبه های برتر استانهای دارای بیشترین اتصال ADSL قرار دارند.
اینترنت دایل آپ نیز در استان اصفهان با ۱۳ درصد ضریب نفوذ، بیشترین مشتری را دارد و پس از اصفهان، استانهای البرز، تهران، یزد و مازندران بیشتر از سایر استانها از اینترنت دایل آپ برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند.
بیشترین خطوط وایمکس مربوط به استان خوزستان با ضریب نفوذ ۱۰٫۳۹ درصد است و پس از آن تهران، هرمزگان، اصفهان و کردستان در رده های بعدی جدول وایمکس قرار دارند.

در بخش اینترنت موبایل نیز، کاربران تهرانی با ۲۰٫۸۹ درصد ضریب نفوذ، بیشترین حجم اتصال را به خود اختصاص داده اند و پس از این استان، کاربران اینترنت در البرز، مازندران، خوزستان و بوشهر بیشتر از موبایل خود برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند.
استان بوشهر با ضریب نفوذ ۹٫۲ درصد بیشترین اتصال اینترنت فیبر را در اختیار دارد و پس از آن ایلام، فارس، خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد در رده های بعدی اتصال به فیبر قرار دارند.

خراسان شمالی محروم ترین استان اینترنتی

براساس نقشه سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور، استان خراسان شمالی محروم ترین استان از نظر دسترسی به اینترنت محسوب می شود به نحوی که این استان با ۸۶۷ هزار و ۷۲۷ نفر جمعیت دارای ضریب نفوذ ۲۷٫۵۵ درصدی اینترنت است و ۲۳۹ هزار و ۱۰۱ کاربر و ۱۴۹ هزار و ۴۶۸ اشتراک اینترنتی دارد. آمارهای ارائه شده از سوی سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور، تا پایان سال ۹۲ را شامل می شود و این سامانه اعلام کرده که در حال ثبت و تکمیل این آمار است.
این درحالی است که پیش از این و در سال ۹۱ و شش ماهه نخست سال ۹۲، اینترنت در ۴ استان اصفهان، مازندران، تهران و قم بیشترین کاربر را داشت؛ همچنین سهم اتصال به اینترنت از طریق GPRS در کل کشور بیش از سایر اتصالات بود.

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.