شرکت اپل ، در دادگاه پتنت تشخیص صدا بازنده شد

مجله عالی ها

شرکت اپل ، در دادگاه پتنت تشخیص صدا بازنده شد

شرکت اپل ، در دادگاه پتنت تشخیص صدا بازنده شد ۱۹ تیر ۱۳۹۳

شرکت اپل ، در دادگاه پتنت تشخیص صدا بازنده شد
3246 Big شرکت اپل ، در دادگاه پتنت تشخیص صدا بازنده شد

مدتی پیش، یک شرکت فعال در زمینه فناوری اینترنت به نام Zhizhen که دفتر مرکزی آن در شانگهای قرار دارد، ادعا کرد که شرکت اپل در پروژه Siri خود از پتنت فناوری تشخیص صدا که این شرکت قبلاً به نام خود ثبت کرده است، بصورت غیرمجاز بهره برداری نموده است.

در مقابل، شرکت اپل همه تلاش خود را برای متقاعد نمودن این شرکت و اداره ثبت مالکیت معنوی چین بکار گرفت تا شاید رأی دادگاه ایالتی بیجینگ را به نفع خود تغییر دهد اما باوجود همه تلاش ها، روز سه شنبه دادگاه بر علیه کوپرتین ها رأی داد و اعلام کرد که Zhizhen اجازه دارد همچنان از حقوق مربوط به ثبت اختراع این فناوری بهره برداری کند.

اپل ادعا می کند که در هنگام بهره برداری از این فناوری در دستیار صدای مشهور خود از ثبت این اختراع توسط Zhizhen بی اطلاع بوده و عملاً به هیچ وجه از این فناوری استفاده نکرده اند. سخنگوی این شرکت در پکن اعلام کرد که آنها «برای بحث منطقی با Zhizhen درباره این موضوع آمادگی دارند.»

اما با این حال، ارجاع پرونده به دیوان عالی پکن از سوی اپل نیز چندان دور از ذهن نیست. Zhizhen  تاکنون درباره این موضوع اظهارنظری نکرده است.

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.