هیچ نگرانی بابت مرزهای غرب کشور نداریم

مجله عالی ها

هیچ نگرانی بابت مرزهای غرب کشور نداریم

هیچ نگرانی بابت مرزهای غرب کشور نداریم ۲۰ تیر ۱۳۹۳

هیچ نگرانی بابت مرزهای غرب کشور نداریم

حسینعلی امیری گفت: الحمد الله وضعیت مرزهای ما بسیار خوب است و هیچ نگرانی در این باره وجود ندارد. وی با اشاره به بازدید وزیر کشور از مرزهای جنوب شرق و مرزهای غرب کشور در کردستان و کرمانشاه یادآور شد: البته بخش‌های مختلفی در مرزها فعال هستند، یک بخش از مرزها مربوط به وزارت کشور و بخش دیگر مربوط به نیروهای مسلح است. آقای رحمانی فضلی در بخش مربوط به وزارت کشور دستورات لازم را داده‌اند.

قائم مقام وزیر کشور با اشاره به تشکیل جلسات شورای عالی امنیت ملی در برنامه زمانی مشخص خاطر نشان کرد: بحث مرزها در این شورا نیز همواره به عنوان یک اولویت در دستور کار است. امیری اضافه کرد: الحمدالله مشکل خاصی در مرزها نداریم، ولی معتقدیم ایجاد امنیت پایدار در مرز که سیاست وزارت کشور است با توسعه پایدار در مناطق مرزی تحقق می یابد. بر همین اساس کارگروه هایی وجود دارند که موضوع عمران مرزها را پیگیری می کنند.

وی در ادامه با اشاره به تحرکات گروهک تروریستی داعش در عراق، تأکید کرد که هیچ تهدیدی از ناحیه داعش متوجه کشورمان نیست. سخنگوی وزارت کشور در باره آخرین پیگیری ها در مورد جمشید دانایی فر یکی از پنج مرزبان ربوده شده در سال گذشته نیز گفت: در مورد دانایی فر خبرجدیدی نداریم. البته وزارت کشور مرتب آن را پیگیری می کند و این موضوع تا تعیین تکلیف سرنوشت دانایی فر هیچگاه از دستور کار خارج نمی شود.

امیری اضافه کرد: همانگونه که قبلاً اعلام کرده ایم ما هنوز نه شهادت و نه پناهنده شدن دانایی فر را تأئید نمی کنیم. قائم مقام وزارت کشور در باره تمهیدات حفاظت از شخصیت ها با توجه به هشدارهای وزیر کشور در مورداحتمال وقوع حوادثی شبیه هفتم تیر تصریح کرد: البته شرایط امنیتی امروز کشور با دهه شصت بسیار متفاوت است و ان شاء الله هیچگاه حوادث دهه شصت تکرار نمی شود اما این بدان معنا نیست که ما هوشیاری لازم را نداشته باشیم.

وی افزود: موضوع حفاظت از شخصیت‌ها در کمیته ای زیر مجموعه معاونت امنیتی وزارت کشور با حضور نماینده‌ای از وزارت اطلاعات بررسی می‌شود. اگر احیاناً این کمیته وجود محافظ را برای شخصیتی تصویب کند این موضوع به نیروی انتظامی ابلاغ می‌شود و نیروی انتظامی هم برای آن شخصیت محافظ قرار می‌دهد.

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.