عاقبت فاز دوم یارانه ها چه شد

مجله عالی ها

عاقبت فاز دوم یارانه ها چه شد

عاقبت فاز دوم یارانه ها چه شد ۲۳ فروردین ۱۳۹۳

عاقبت فاز دوم یارانه ها چه شد

635321441405677510 عاقبت فاز دوم یارانه ها چه شد

سخنگوی سازمان هدفمندی به سه سوال مهم مردم در باره ثبت نام یارانه ها پاسخ داد و گفت:پس از پایان این مرحله از ثبت نام شرایطی فراهم خواهد شد که خانوارهایی که به دلیل تغییر وضعیت اقتصادی ـ اجتماعی خانوار در ماه های آتی ممکن است در گروه درآمدی پایین تر یا بالاتر از وضعیت فعلی شان قرار بگیرند ، بتوانند نسبت به ثبت نام مجدد یا انصراف اقدام کنند.

نرگس نجفی سخنگوی سازمان هدفمندی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت به سه سوال مهم مردم در خصوص ثبت نام یارانه ها پاسخ داد.

۱- نحوه ثبت نام نیروهای مسلح :

نیروهای مسلح به دو گروه تقسیم می شوند : یک گروه که در مرحله اول با افراد معمولی ثبت نام کردند همچنان مانند مرحله اول به سامانه مراجعه و ثبت نام می کنند اما گروه دوم که به لحاظ شغلی در وضع خاصی قرار دارند به یگان ها و محل کار خود مراجعه و ثبت نام می کنند.

۲- فوت شدگان ۲۲ اسفند به بعد:

در صورتی که تغییرات تعداد خانوار از طریق پلیس ۱۰+ تا تاریخ ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۲ اعلام شده باشد و یا بطور خودکار از طریق اداره ثبت احوال اعلام گردیده باشد، سرپرست جدید با مراجعه به بانک و ثبت حساب یارانه ای در سامانه سازمان می تواند ثبت نام نماید. در غیر اینصورت با توجه به اینکه امکان ثبت نام خانوارهای جدید یا تغییر سرپرست در این مهلت ده روزه ثبت نام مقدور نمی باشد توصیه می شود خانوارهایی که با یکی از ۴ واقعه حیاتی (اعم از تولد، فوت، ازدواج و طلاق) بعد از ۲۲ اسفند مواجه بوده اند و تغییرات اطلاعات آنها در سامانه سازمان هدفمند سازی یارانه ها هنوز اعمال نشده است، با همان ترکیب خانوار قبلی خود که یارانه فروردین ماه سال جاری را دریافت کرده اند ثبت نام کنند. بدیهی است پس از پایان مهلت ده روزه ثبت نام فرصت مناسب برای تغییر اطلاعات آنها به واسطه ۴ واقعه مذکور وجود خواهد داشت .

۳- افرادی که در حال حاضر انصراف می دهند اما بعدا نیازمند دریافت یارانه می گردند آیا می توانند مجددا ثبت نام کنند؟

دولت بر سیال بودن شرایط اقتصادی ـ اجتماعی خانوارها اشراف دارد به همین دلیل جای هیچگونه نگرانی نیست و مردم اطمینان داشته باشند که پس از پایان این مرحله از ثبت نام شرایطی فراهم خواهد شد که خانوارهایی که به دلیل تغییر وضعیت اقتصادی ـ اجتماعی خانوار در ماه های آتی ممکن است در گروه درآمدی پایین تر یا بالاتر از وضعیت فعلی شان قرار بگیرند ، بتوانند نسبت به ثبت نام مجدد یا انصراف اقدام کنند.

بیوگرافی نویسنده

سلام خدمت بازدیدکنندگان وبسایت عالی ها / تاده هستم متولد 1370 مدیر عالی ها و امیدوارم از مطالبی که میزارم لذت برده باشید.

مشاهده تمامی 8572 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.