پرفروش ترین خودرو های لوکس بازار ایران

مجله عالی ها

پرفروش ترین خودرو های لوکس بازار ایران

پرفروش ترین خودرو های لوکس بازار ایران 7 اکتبر 2014

ddd پرفروش ترین خودرو های لوکس بازار ایران

پرفروش ترین خودرو های لوکس بازار ایران

بیشتر نمایشگاه‌داران معتقدند که بازار راکد است اما با کمی گشت و گذار در نمایشگاه‌های مختلف مشخص است که بازار آنچنان هم راکد نیست. یک نمایشگاه‌دار در محدوده خیابان عباس آباد می‌گوید: خرید و فروش در خودروهای پر تیراژ کم شده اما خودروهای لوکس زیر ۲۵۰۰ سی سی بازار خوبی دارد.

حسین بختیاری می‌گوید: اکثر خودروهای زیر ۲۵۰۰ سی سی به راحتی از دبی یا مناطق آزاد مانند اروند، وارد کشور شده و به مدت یک هفته پلاک گذاری می‌شود. این نمایشگاه‌دار در خصوص پرفروش ترین‌های لوکس از سوناتا، سانتافه و اسپورتیج نام می‌برد و می‌گوید: خودروهای هم کلاس سوناتا با قیمت حدود ۱۰۰ میلیون علی هان و خودروهای به اصطلاح اروندی که بسته به نوع موتور تفاوت قیمت دارند از پرفروش‌ترین‌ها هستند.

بر اساس این گزارش، خودروهای اروندی ۲۴۰۰ سی‌سی بسته به نوع موتور، با قیمتی حدود ۲۰۰ تا ۲۰۴ میلیون علی هان معامله می‌شوند. سوناتا بین ۱۴۶ تا ۱۴۷ میلیون، لکسوزrx570 بالای ۳۵۰۰ سی سی (که اگر صفر آن پیدا شود) یک میلیارد و ۲۰۰ علی هان معامله می‌شود. البته این خودرو به دلیل اینکه با تبصره وارد می‌شود در بازار به سختی وجود دارد در حالیکه قیمت واقعی آن پایین‌تر از ۵۶۰ میلیون علی هان است. بختیاری در خصوص انواع بنز می‌گوید: بنز سری اس، طبق تعرفه گمرک گران ترین خودروی وارداتی است که با قیمت ۱میلیارد و ۷۰۰ علی هان معامله می‌شد که در حال حاضر بستگی به کلاس و بدنه ای که دارد تا ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون علی هان قیمت دارد.

به گفته وی، خودروی سوناتا با پیش پرداخت سه ماهه ۱۸۰ میلیون به فروش می‌رسد که از پرفروش ترین‌های لوکس است. همچنین درمیان خودروهای وارداتی اسپورتیج ۱۵۰ میلیون خرید وفروش می شود که به خاطر شرایط مطلوب پر فروش شده است. گفتنی است بازار خودرو دارای چالش‌های متعددی است که اکثر فعالان این حوزه در انتظار فروکش شدن بحران آن هستند. عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان نیز معتقد است: بازار ما دچار چند معضل شده است. اول اینکه بیماری انتظار گرانی یا انتظار ارزانی باعث ایجاد رکود در کشور شده که شورای رقابت و دولت این معضل را ایجاد کردند.

معضل دوم ورود رقبای خارجی است که مانع رقابت در داخل می‌شود و انگیزه تغییر را از خودروسازان گرفته است. مسئله سوم کاهش قدرت خرید مردم است که دادن وام‌های بانکی با بهره زیاد باعث شده بازار فروش خودرو دچار چالش شود. بهرام شهریاری درخصوص واردات خودروهای لوکس می‌گوید: هیچ زمان واردات ممنوع نبوده است اما واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی ممنوع شده که به نظر من آنها هم مشکل اصلی ما نیستند. او می گوید: در حال حاضر خودروهایی وارد می‌شود که در حد کلاس خودروهای داخلی است.
این خودروها که از چین یا کره وارد می‌شود چالش اصلی بازار ما شده‌اند. خودروهایی مشابه پژو ۴۰۵ یا پراید اما با کیفیت برتر که قیمت هایشان هم مناسب بوده و باعث جذب مخاطبان بیشتری به خود شده و بازار داخل را کساد کرده است. به گفته شهریاری از زمان دولت گذشته این اتفاق افتاد که بازار را با سراشیبی مواجه کرد.

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 8571 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.