عرضه 13 محصول جدید به بازار خودرو تا سال 95

مجله عالی ها

عرضه 13 محصول جدید به بازار خودرو تا سال 95

عرضه ۱۳ محصول جدید به بازار خودرو تا سال ۹۵ 8 نوامبر 2014

عرضه ۱۳ محصول جدید به بازار خودرو تا سال ۹۵

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از تولید و عرضه ۱۳محصول جدید به بازار خودرو تا سال ۹۵ خبر داد و گفت: ۷۰ درصد این محصولات با برند سایپا و با بهره‌گیری از افزون بر ۹۰ درصد تولید داخل به بازار عرضه خواهند شد.
Irankhodro13 عرضه 13 محصول جدید به بازار خودرو تا سال 95

سعید مدنی با بیان اینکه این محصولات بر روی پلت‌فرم ایکس۱۰۰، ایکس ۲۰۰ و SP100 تولید خواهند شد، افزود: سایر محصولات با همکاری شرکای خارجی و براساس همکاری متقابل تولید و عرضه خواهند شد. وی این تنوع تولید خودرو را در تاریخ خودروسازی کشور بی‌سابقه دانست و اظهار کرد: تعدادی از این محصولات در ابتدای تولید به‌صورت مونتاژ و با حدود ۳۰ درصد ساخت داخل به بازار عرضه می‌شوند که به‌تدریج میزان ساخت داخل آنها به ۶۰ درصد افزایش خواهد یافت.

مدنی خاطرنشان کرد: حدود ۲۰ درصد محصولات جدید، خودروهایی هستند که با همکاری خودروسازان بنام دنیا همچون نیسان، رنو و کیا تولید خواهند شد که در ابتدا با ۴۰ درصد ساخت داخل و پس از سال اول با ۶۰ درصد ساخت داخل تولید و به بازار عرضه می‌شوند. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا سپس با بیان آنکه ۵ درصد از این محصولات به‌صورت مونتاژ وارد بازار خودروی کشور خواهند شد، گفت: چنانچه این خودروها با کیفیت باشند و از استقبال عمومی برخوردار شوند، داخلی سازی آنها را آغاز خواهیم کرد.

وی در خصوص سهم خودروهای چینی از این محصولات نیز گفت: درحال تست چند مدل از خودروهای چینی هستیم تا برای برنامه تولید آن به جمع‌بندی برسیم، اما در سبد محصولات سایپا سهم خودروسازان چینی بسیار ناچیز خواهد بود ضمن آنکه در راستای تولید خودروهای چینی، فعلا ورود نکردیم. مدنی افزود: خودروسازان چینی در آینده می‌توانند به‌عنوان یک رقیب در فضای رقابتی با خودروسازان معروف دنیا در بازار خودروی کشور وارد شوند و ما نیز بررسی‌های خود را در این خصوص انجام خواهیم داد.

 

ایرنا

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 8571 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.