خودرویی که می تواند ترافیک را برای همیشه از بین ببرد / عکس

مجله عالی ها

خودرویی که می تواند ترافیک را برای همیشه از بین ببرد / عکس

خودرویی که می تواند ترافیک را برای همیشه از بین ببرد / عکس 16 دسامبر 2014

خودرویی که می تواند ترافیک را برای همیشه از بین ببرد / عکس

یکی از بزرگترین مشکلاتی که این روزها گریبان همه راننده ها در دنیا را گرفته است ترافیک های سنگین و طاقت فرساست اما اگر دقت کرده باشید مهمترین دلیل ترافیک کوچک بودن خیابان یا اتوبان و بزرگ بودن اندازه خودروهاست.

در حالی که نمی توان بسیاری از خیابان ها را بزرگ کرد پس باید به فکر کوچک کردن خیابان و از بین بردن ترافیک باشیم. گروه RDM خودروی جدیدی را طراحی کرده اند که می تواند ترافیک را برای همیشه از بین ببرد.

این خودروی دو نفره با طراحی خاص خود فضای بسیار کمی از خیابان را اشغال می کند و صدها عدد از آن ها کنار هم نیز نمی تواند باعث ایجاد ترافیک شود. این خودرو الکتریکی است و مصرف سوخت و آلودگی را نیز به طور چشمگیری کاهش می دهد.

RDM zede trafic خودرویی که می تواند ترافیک را برای همیشه از بین ببرد / عکس

با استفاده از خودروی POD Zero شما می توانید تا ۵۰ کیلومتر را با یکبار شارژ کردن طی کنید. این خودرو به صورت اعلی هاتیک و دستی هدایت می شود و قابلیت این را دارد که با تلفن همراه نیز فراخوانده شود. برای مثال شما خودرو خود را در پارکینگ پارک کرده اید و در این زمان با فرستادن سیگنال از گوشی، خودرو به صورت خودکار نزد شما می آید.

با توجه به کوچک بودن و شارژ باتری این خودرو تنها قابلیت استفاده در شهرها را دارد ولی همین طرح به ظاهر ساده می تواند زمان سفرها را کمتر کرده و سلامت شهری را افزایش دهد.

 

باشگاه خبرنگاران

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 8571 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.