اولین خودرو پرنده جهان پیش فروش خواهد شد

مجله عالی ها

اولین خودرو پرنده جهان پیش فروش خواهد شد

اولین خودرو پرنده جهان پیش فروش خواهد شد 14 آوریل 2017

570465174 اولین خودرو پرنده جهان پیش فروش خواهد شد

اولین خودرو پرنده جهان پیش فروش خواهد شد 

نخستین خودروهای پرنده دنیا منتظر میباشند تا به بازار عرضه شوند و در مرحله پیش فروش قرار گیرند. گویا رویاهای ماشین پرنده اکنون به واقعیت تبدیل شده هست.انسان‌ها از سال‌ها گذشته ایده پرواز در آسمان به وسیله خودروهای پرنده را در سر می‌پرورانند. حتی با رسیدن به سال ۲۰۱۷ نیز به نظر می‌رسد این ایده به آینده‌ای تقریبا دور تعلق دارد،

 

اما سرعت پیشرفت تکنولوژی بیش از آن چیزی هست که تصورش را می کنید. استارتاپ AeroMobil واقع در کشور اسلواکی، چندی پیش اعلام کرد در سال جاری یک خودرو پرنده را عرضه خواهد کرد. گفتنی هست برخلاف مشابه نخست رونمایی شده در سال ۲۰۱۴ توسط همین شرکت، ماشین پرنده کنونی کاملا به صورت یک محصول تجاری عرضه خواهد شد.

 

استارتاپ AeroMobil که اخیرا سرمایه آن ۳٫۲ میلیون دلار افزایش داشته، تصمیم دارد ماشین پرنده خود را در نمایشگاه Top Marques Monaco رونمایی کند. این نمایشگاه در بیستم آوریل (سی و یکم فروردین) برگزار خواهد شد. بر اساس گفته‌های سازنده، محصول اخیر آن‌ها اضافه بر یک خودرو چهار چرخ عادی و متداول، یک هواپیما کاملا یکپارچه بوده و از نیروی محرکه هیبریدی قدرت میگیرد.

 

از ماشین پرنده AeroMobil چه اطلاعاتی در دسترس هست؟

متاسفانه به جز این دسته از اطلاعات کلی ارائه شده توسط خود شرکت، هنوز از جزییات پروژه ماشین پرنده استارتاپ AeroMobil و مشخصات دقیق آن اطلاعی نداریم، مخصوصا این که نمیدانیم چنین محصولی، چقدر قیمت داشته و چه طبقاتی از مردم قادر به خرید آن خواهند بود. در عوض، میدانیم مشخصات این ماشین پرنده بعد از رونمایی آن در نمایشگاه Top Marques Monaco در دسترس عموم قرار گرفته و زمان پیش فروش آن نیز در سال جاری خواهد بود.

581144302 اولین خودرو پرنده جهان پیش فروش خواهد شد

گرچه، با در نظر گرفتن اطلاعات به دست آمده از زمان عرضه مشابه نخست محصول این شرکت در سال ۲۰۱۴ به نتایج خوبی درمورد مشخصات آن می‌رسیم. به عنون مشابه، برای به حرکت در آوردن آن باید از بنزین متداول عرضه شده در پمپ بنزین‌ها بهره گیری کرد. همان طور که میدانید هر وسیله پرنده (به جز عمود پروازها) برای گرفتن سرعت کافی پیش از بلند شدن

 

از زمین نیاز به طی مسافت مشخصی دارند. از قرار معلوم این مسافت برای ماشین پرنده AeroMobil چندان نبوده و یک مسیر مستقیم دویست متری برای آن کفایت میکند. خوشبختانه در مسیر برگشت نیز به یک باند طولانی برای فرود نیاز نیست و به محض نخستین برخورد آن به زمین، بعد از طی کردن حدود پنجاه متر متوقف خواهد شد. حداکثر سرعت این وسیله ۱۲۴ مایل بر ساعت (۲۰۰ کیلومتر بر ساعت) اعلام شده هست.

 

در اساس خودروهای پرنده، اهمیت قوانین و مقررات درست به اندازه اهمیت جنبه‌های تکنولوژیک توسعه آن‌ها هست. از آنجایی که طبق ادعای شرکت AeroMobil، ماشین پرنده آن‌ها یک خودرو چهار چرخ عادی بوده و از طرفی میتواند در زمان دلخواه راننده به پرواز در بیاید، از نظر قانونی برای بهره گیری از آن هم باید گواهینامه رانندگی خودرو و هم مجوز لازم برای خلبانی داشت.

 

اگرچه جذابیت، هیجان و رسیدن به آرزوی همیشگی انسان برای پرواز در زمان دلخواه جنبه‌های ظاهری چنین پروژه‌هایی میباشند، اما اهداف خودرو پرنده AeroMobil بیش از این موارد هست.

1076919150 اولین خودرو پرنده جهان پیش فروش خواهد شد

این شرکت تصمیم دارد کارایی حمل و نقل شخصی را بیش از پیش افزایش داده و مخصوصا آن را اکثر به سمت روش‌های طبیعت‌دوستانه نزدیک کند. این اهداف، با انجام سفرهای خانه به خانه در فواصل کوتاه با سرعتی به مراتب اکثر از گذشته امکانپذیر می شود. از بین رفتن ترافیک‌های سنگین، مزیت انکار ناپذیر دیگر ماشین‌های پرنده هست.

 

اهمیت بهره گیری از چنین وسایل نقلیه‌ای، در مناطق دارای زیر تولید‌های جاده‌ای محدود و یا حتی بدون زیر تولید اکثر مشخص میشود.

1401400493 اولین خودرو پرنده جهان پیش فروش خواهد شد

  به گزارش عالی ها شنیدن نام خودرو پرنده و مخصوصا مشاهده طرح‌های گرافیکی و حتی مشابه‌های نخست از آن اتفاق جدیدی نیست، اما تبدیل شدن آن‌ به یک محصول تجاری، اتفاقی هست که تا حداقل چند ده سال آینده انتظارش را نداشتیم. آیا حقیقتا شرکت AeroMobil توانسته به این موفقیت بسیار بسیار بزرگ دست پیدا کند؟

 

 

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 8571 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.