آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

مجله عالی ها

آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها 31 می 2017

1579122633 آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها 

داغ شدن لپ تاپ هنگام کار کردن با آنها می تواند منجر به آسیب مشاهده قطعات داخلی مثل گرافیک شود، حال راه چاره چیست؟ اگر داغ شدن لپتاپ یکی از بزرگ ترین معضلات شماست، ما در این پست به بررسی دلایل آن و راه کارهایی برای مقابله با آن خواهیم پرداخت.

 

تعداد زیادی از لپتاپ ها خیلی سریع‌تر از کامپیوترهای رومیزی یا همان دسکتاپ ها گرم می شوند. این میتواند در حالی‌که بعضی چیزی متفاوت را تجربه می کنند، یک مقایسه مرسوم برای بسیاری دیگر از افراد باشد. هر چه که باشد، قطعا شما می خواهید علت این داغ شدن لپ‎تاپ را بدانید و با راه‌هایی برای کاهش سرعت داغ شدن آن و پیشگیری از آسیب مشاهده کامپیوترتان آشنا شوید.

 

برای پیشگیری از داغ شدن لپتاپ ، در وهله اولیه نیازمند آن هستید که دلیلش را بدانید و سپس از رخ دادن این اتفاق جلوگیری کنید. در این مطلب قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. حتی اگر تا به حال با چنین مشکلی برخورد نکرده‌اید نیز این مطلب میتواند اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار دهد تا عمر لپ‎تاپ خود را افزایش دهید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

لپ‎تاپ شما نیازمند تمیز شدن هست

48628764 آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

شما باید از دریچه‌های هوای لپ تاپتان مواظبت کنید تا گرد و غبار به داخل بدنه نفوذ نکند. اما در مورد فن چه کاری می توان کرد؟ جریان هوای ایجاد شده توسط فن اینکار را برای شما خواهد کرد. به همین دلیل باید مطمئن باشید روزنه‌های فن تمیز میباشند. اگر از پوشش محافظ بر روی لپ تاپتان بهره گیری میکنید، شاید باعث پیش گیری از جریان هوا و نفوذ آلودگی به داخل آن شود، اما به اجزای سخت افزار داخلی صدمه خواهد زد.

 

بنابراین، فن به خودی خود نیازمند مراقبت هست. نه تنها باید فن دستگاهتان را تمیز کنید، بلکه شما باید درگاه‌های ورودی معمول روی لپ‎تاپ را نیز ترجیحا هر سه ماه یک بار تمیز کیند. توصیه ما به شما بردن لپ‎تاپ به مراکز خدماتی برای انجام این امر هست و نباید خودتان اینکار را انجام دهید.

 

لپ‎تاپ شما در جای خنکی قرار ندارد

414993517 آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

منظور ما این نیست که لپ تاپتان را بر روی تکه‌هایی از یک بگذارید، اما باید یک محیط با دمای معتدل را برای کامپیوترتان بسازید. بنابراین باید مراقب باشید اتاقتان گرم نباشد.

 

ما می دانیم که شما مجبورید در محیط کاری خود از لپ تاپتان بهره گیری کنید، اما باید بدانید که آن نیازمند یک جای خنک هست. یه اتاق مطبوع برترین جاییست که میتوانید نوت بوک را در آنجا قرار دهید. حتی اگر یک فضای مطبوع ندارید، شما باید دمای اتاقتان را تا حداقل ۳۵ درجه سانتی گراد پایین بیاورید.

 

سطحی که لپتاپ بر روی آن قرار دارد، ناهموار هست

729058244 آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

اجازه دهید فرض کنیم که شما لپتاپ را تمیز کرده‌اید، اما هنوز هم با مشکل داغی بیش از حد مواجه هستید. یکی دیگر از دلایل احتمالی داغ شدن لپ‎تاپ شما سطحی هست که سیستمتان را بر روی آن قرار داده‌اید. همه ی وقت لپ‎تاپ را بر روی یک سطح صاف و هموار که جریان هوا را محدود نمیکند قرار دهید. اشتباه متعارف  مردم بهره گیری از لپ‎تاپ

 

بر روی پای خود و یا در تختشان هست. هرچند معنی لپ‎تاپ به معنای «قرار گرفته جلوی زانو» هست، اما اگر سطحی که کامپیوتر را بر روی آن قرار داده‌اید صاف نباشد، هیچ جایی برای عبور هوا باقی نمی ماند و در نتیجه آن بیش از حد داغ میشود.

 

پردازش‌های فشرده

1602420638 آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

به منظور حل داغ شدن لپتاپ ، شما باید بخش نرم افزاری را نیز در نظر بگیرید. اگر شما در حال اجرای یک بازی با بالاترین حد تنظیمات گرافیکی هستید، ممکن هست لپ‎تاپ تمایل زیادی به بیش از حد گرم شدن داشته باشد. این اتفاق ممکن هست در مواقع دیگری که مستلزم پردازش‌های فشرده میباشند نظیر تولید موسیقی، تدوین ویدیو و یا کار با فتوشاپ نیز رخ دهد.

 

اگر برای مدت طولانیست که از این دست نرم افزارهای مستلزم منابع چندان سخت افزاری کار می کنید، بهتر هست کمی به لپ تاپتان استراحت دهید. اضافه بر این، یک بدافزار در حال اجرا در پس اساس نیز میتواند به همین شدت منابع کامپیوتر را مصرف کند که باید با یک نرم افزار خدمات دیسک آن را مرتفع کنید.

 

ممکن هست طراحی لپ‎تاپ شما ضعیف باشد؛ پیش از خریدن به این قضیه توجه کنید

56226458 آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

این نکته، میتواند مهمترین علت برای گرم شدن لپ‎تاپ شما باشد. به طراحی لپتاپ توجه کنید، منافذی که برای جریان هوا بر روی آن تعبیه شده تا آن خنک بماند. اگر دریچه هوا ضعیف طراحی شده باشد و در موقعیتی قرار داشته باشد که هوا محدودتر در حرکت باشد، منجر به داغ شدن بیش از حد کامپیوتر شما خواهد شد.

 

 به گزارش عالی ها معمولا اگر منافذ خروجی در اطراف و یا پشت نمایشگر قرار داشته باشد این مشکل پیش خواهد آمد. دریچه ها اغلب در قسمت پایین قرار می گیرند، بنابراین سعی کنید لپ تاپی که خریداری می کنید از چنین وضعیتی برخوردار باشد. اگر بودجه‌ای بیش از ۹۰۰ دلار را برای خرید یک لپ‎تاپ در نظر گرفته‌اید، این قضیه را جدی‌تر بگیرید.

 

جمع بندی

بنابراین نکات بالا می توانند دلایل احتمالی داغ شدن لپتاپ شما باشند. با در نظر گرفتن این نکات، شما می توانید به پیشگیری از این اتفاق کمک کنید. 

 

 

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 8571 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.