50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

مجله عالی ها

50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۵۰ نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی 20 ژوئن 2017

1876606830 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۵۰ نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی 

آنجلینا جولی یکی از برترین و زیباترین بازیگران دهه جدید بوده هست، زندگی خصوصی و هنری وی همۀ وقت} خبرساز بوده هست. آنجلینا جولی فراتر از یک چهره جذاب هست. او یک هنرپیشه پیروز و برنده جوایز گوناگون ، یک مادر، بشردوست و نیکوکار هست و این ها تنها بخش اندکی از دستاوردهای او هست. در این مطلب همراه ما باشید تا ۵۰ حقیقت دیدنی درمورد آنجلینا جولی که شگفت‌زده‌تان می کند را بدانید.

 

۱. آنجلینا جولی وویت در ۴ ژوئن ۱۹۷۵ در لس‌آنجلس، کالیفرنیا به جهان آمد. او فرزند پدر و مادر هنرپیشه به نام‌های جان وویت و مارچلین برتراند هست.

1601724500 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۲. اصل و نسب آنجلینا ترکیبی از پنج تبار غیرآمریکایی و یک تبار آمریکایی هست که به بومیان شمال کشور آمریکا، ایروکواها برمی‌گردد. او از تبار‌های فرانسوی، آلمانی، اسلواکیایی، هلندی و کانادایی هست.

 

۳. مادر آنجلینا در تلاش برای پیش گیری از شرکت کردن دخترش در پارتی‌های خارج از منزل و گرایش به مواد، در ۱۴ سالگی به او اجازه داد با دوست پسرش در اتاق خوابش زندگی کند و خود در اتاق کناری بخوابد.

 

۴. در اوایل نوجوانی در موسسه‌ی تئاتر لی‌استراسبرگ تحصیل کرد.

 

۵. پس از دو سال، از کلاس‌های بازیگری‌اش در موسسه‌ی تئاتر لی‌استراسبرگ انصراف داد تا رویای متصدی کفن و دفن یا مدیر مراسم ترحیم شدن را دنبال کند. حتی روش‌های حفظ اجساد از فساد را نیز مطالعه کرد.

591895769 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۶. پس از دو سال با دوست پسرش قطع ارتباط کرد و به مدرسه‌ی بازیگری بازگشت.

 

۷. در سن پایین ۱۶ سالگی با آژانس مدلینگ Finesse Model Management قرارداد بست. در صحنه‌های مدلینگش معمولا لباس‌های تیره می پوشید.

 

۸. جولی بعدها در دانشگاه نیویورک به تحصیل پرداخت.

645513935 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۹. رنگ طبیعی موهایش بلوند تیره هست. وقتی چهار یا پنج ساله بود مادرش آن را قهوه‌ای تیره کرد و آنجلینا از آن زمان موهایش را تیره نگه داشت.

 

۱۰. او علاقه‌ای وسواسی به ”پزشک اسپاک“ داشت. پزشک اسپاک شخصیت تخیلی آلبوم‌ی تلویزیونی پیشتازان فضا هست که طی دهه‌ی ۱۹۷۰ به محبوبیت رسید، دوره‌ای که آنجلینا جوانیش را در آن سپری کرد.

671491762 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۱۱. والدین تعمیدی او ژاکلین بیست و ماکسیمیلیان شل میباشند. بیست در فیلم‌هایی چون کازینو رویال، کلاس، عمیق نقش بازی کرده هست و شل به دلیل فیلم محاکمه در نورنبرگ برنده‌ی اسکار شد.

 

۱۲. شاید یکی از نخستین خالکوبی‌های او، خالکوبی روی بازوی چپش باشد که در حضور مادرش انجام شد. جمله‌ی خالکوبی شده ”دعایی برای وحشی‌های دل، که گرفتار قفسند“ هست و از سخنان تنسی ویلیامز الهام گرفته شده هست.

 

۱۳. آنجلینا بین تیغه‌های شانه‌اش یک خالکوبی دارد که می گوید ”حقوقت را بدان“. این عبارت خالکوبی شده، عنوان یکی از ترانه‌های گروه محبوبش، کلش، هست.

990962294 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۱۴. آنجلینا گفته هست خالکوبی روی شانه‌ی چپش توسط یک هنرمند تایلندی و با بهره گیری از چکش و ” یک سوزن ۴۵ سانتی‌متری” انجام شده هست.

 

۱۵. او در مجموع ۱۴ خالکوبی شناخته شده دارد. یک ضرب‌المثل لاتین “quod me nutrit me destruit” «آن‌چه مرا تغذیه می کند مرا نابود می‌سازد»، دو طرح سا‌ک‌یانت همراه با یک دعای محافظت و یک ببر ۳۰ در ۲۰ سانتی‌متری، و هفت آلبوم مختصات جغرافیایی که محل‌های تولد فرزندان و همسرش براد پیست را نشان میدهد.

 

۱۶. آنجلینا لب‌های معروفش را با بالم لب برند بلیستکس سالم نگه می‌دارد.

 

۱۷. آنجلینا سرگرمی‌های جالبی داشته هست، از جمع‌آوری انواع گوناگون چاقو گرفته تا کتاب‌های چاپ اول.

2063391629 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۱۸. وقتی در حال بزرگ شدن بود دوست نداشت بغلش کنند. طی گفت و گو‌ای که با روزنامه‌ی میل‌آن‌ساندی لندن گفت: ”وقتی بزرگ میشدم، حس بدی به آدم‌های داشتم که بغلم می کردند، حتی مادرم، هم اکنون که درمورد‌اش حرف می زنم نفسم بند می آید“.

 

۱۹. در اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰، آنجلینا به افسردگی مبتلا شد و شروع به خودزنی کرد. او در سال ۲۰۰۴ به مجله‌ی الور گفت: ” قبلا وقتی نمی‌توانستم پیوندی با انسان دیگری حس کنم، این مشکل را داشتم.“

 

۲۰. جولی نخستین بار در فیلمی به نام نگاهی به بیرون کنار پدرش ظاهر شد که در ۱۹۸۰ منتشر شد.

 

۲۱. او نخستین موفقیت بازیگری بزرگش را در ۱۹۹۸ و با فیلم تلویزیونی جیا، بر زمینه زندگی کوتاه و تراژیک جیا ماری کارانگی، کسب کرد که جایزه‌ی برترین بازیگر زن گلدن گلوب را برای او به همراه داشت.

 

۲۲. او هم‌چنین در فیلم دختر، از هم گسیخته «۱۹۹۹» بازی کرد که نخستین جایزه‌ی اسکار «برترین بازیگر زن مکمل»را برای او به ارمغان آورد.

 

۲۳. آنجلینا جولی یکی از پردرآمدترین بازیگران زن هالیوود هست. او در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ بالاترین دستمزد را بین بازیگران زن هالیوود دریافت کرد.

 

۲۴. او یک اسکار، ۳ جایزه‌ی گلدن گلوب و ۲ جایزه‌ی انجمن بازیگران فیلم را در کارنامه‌ی خود دارد.

 

۲۵. آنجلینا عاشق اجام دادن بدلکاری‌های خود هست.او ۸۰ درصد بدلکاری‌های نقش لارا کرافت را، خود انجام داد.

 

۲۶. او نه تنها در فیلم‌ها بلکه در تعداد زیادی از موزیک ویدئوهای خوانندگان مشهور از جنله میت لوف، لنی کراویتز، و رولینگ استونز نقش بازی کرده هست.

 

۲۷.آنجلینا جولی تنها فرد مشهور هالیوود هست که برای نمایش خود و فعالیت‌های روابط عمومی‌اش، مدیر تبلیغاتی ندارد.

 

۲۸. در طول زمان، او چندین خالکوبی‌اش را پوشانده یا لیزر کرده هست، از جمله اسم همسر دومش بیلی باب و کاراکترهای چینی “死” «مرگ» و “勇” «شجاعت».

 

۲۹. او دو بار ازدواج کرده هست. در ۱۹۹۵ با جانی لی میلر، بازیگر همکارش در فیلم هکرها ازدواج کرد. وقتی در مراسم یک شلوار چرم مشکی و تاپ سفید پوشیده بود که اسم جانی را با خون خودش روی آن نوشته بود. این زوج در ۱۹۹۹ طلاق گرفتند.

428606655 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۳۰. آنجلینا در طول مدت جدایی از میلر و گذشته از نهایی شدن طلاق‌شان، نخستین ارتباط‌ی خود با جنس موافق را تجربه کرد. او در ۱۹۹۸ با جنی شیمیزو، هنرپیشه‌ی همکارش در فیلم فوکس‌فایر وارد ارتباط شد.

239326177 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۳۱. سال بعد، جولی با بیلی باب تورنتون، هنرپیشه‌ی برنده‌ی جایزه‌ی اسکار ازدواج کرد. این زوج در لاس‌وگاس ازدواج کردند و هزینه‌ی مراسم ۱۸۹ دلار بود. این پیوند تا سال ۲۰۰۳ دوام داشت.

 

۳۲. در ۲۰۰۱، آنجلینا جولی و بیلی باب تورنتون وصیت‌نامه‌های خود را با خون امضا کردند.

 

۳۳. جولی همسر بعدیش، برد پیت را در سال ۲۰۰۴ و هنگام تهیه‌ی فیلم آقا و خانم اسمیت ملاقات کرد.

987716782 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۳۴. او چندین بار هرگونه ارتباط با براد پیت را، هنگامی که هنوز از جنیفر آنیستون جدا نشده بود، تکذیب کرد اما بعدها اعتراف کرد سر صحنه‌ی فیلم برداری ” عاشق یکدیگر شدند “. او در سال ۲۰۰۵ توضیح داد ” پدرم به مادرم خیانت کرد، پس نزدیکی با یک مرد متاهل چیزی نیست که بتوانم ببخشم. اگر اینکار را می کردم

 

نمی‌توانستم صبح در آینه به خودم نگاه کنم. هرگز به مردی علاقه‌مند نمی شوم که به همسرش خیانت می کند”. رسانه‌های بین‌المللی به این زوج لقب “برنجلینا” دادند.

 

۳۵. آنجلینا جولی پسری اهل کامبوج را به فرزندی قبول کرد و آن را مداکس نامید. سه سال بعد سرپرستی دختری به نام زهرا را پذیرفت. در ۲۰۰۵، براد پیت مراحل قانونی پذیرفتن سرپرستی هردو بچه‌ی آنجلینا را انجام داد. در مارس ۲۰۰۷، آنجلینا و براد پسری ۲ ساله را از یک یتیم‌منزل‌ی ویتنامی گرفتند و آن را پکس تاین نامیدند.

553048560 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۳۶. آنجلینا و برد سه بچه‌ی تنی دارند. دختر اول‌شان به نام شیلو در نامیبیا به جهان آمد، زیرا این زوج میخواستند از جنجال‌های راجع به تولد او دور باشند.

 

۳۷. در ۲۰۰۷ آنجلینا با کنار زدن شریکش، براد پیت، جذاب‌ترین فرد تاریخ نامیده شد.

 

۳۸. در ۱۲ جولای ۲۰۰۸ جولی در بیمارستانی در جنوب فرانسه، دوقلوهایی به نام‌های ناکس لئون و ویوین مارچلین را به جهان آورد.

 

۳۹. این زوج حقوق نشر نخستین تصویر های دوقلوهایشان را ۱۴ میلیون دلار به مجله‌های پیپل و هلو فروختند ـ و گران‌ترین تصویر‌های سلبریتی تاریخ شدند. این پول به بنیاد جولی- پیت رسید.

1432956660 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی۴۰. آنجلینا در سال ۲۰۷ مادرش را از دست داد. مارچلین برتراند در ۵۶ سالگی و پس از سال‌ها مبارزه با سرطان تخمدان درگذشت.

 

۴۱. براد در سال ۲۰۱۲ به آنجلینا توصیه ازدواج داد. او یک حلقه‌ی نامزدی الماس لوحی شکل به آنجلینا داد ـ به وزن تقریبی ۱۶ قیراط و ارزش ۵۰۰،۰۰ دلار ـ که خودش به طراحی آن توسط رابرت پروکاپ جواهرساز، کمک کرده بود.

 

۴۲. این دو پس از آن که ازدواج همجنسگرایان در ایالات امریکا قانونی اعلام شد، و در ۲۳ آگوست ۲۰۱۴ ازدواج کرند.

 

۴۳. آنجلینا سفیر حسن نیت کمیساریای بینظیر سازمان ملل برای پناهندگان نیز هست. او جایزه‌ی شهروند جهانی را از سوی انجمن خبرنگاران سازمان ملل دریافت کرده هست.

263902760 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۴۴. هم‌چنین در سال ۲۰۰۵ جایزه‌ی بشردوستی جهانی را از انجمن سازمان ملل متحد کشور آمریکا دریافت کرد.

 

۴۵. پس از خیانت جان وویت، پدر آنجلینا، ارتباط‌ی آن‌ها با یکدیگر بسیار ضعیف شد. این دو اختلافات‌شان را در ۲۰۰۷ حل و فصل کردند و از آن به بعد به روال عادی برگشتند.

 

۴۶. او خودش را به یک قانون خیلی مهم متعهد می کند: یک سوم درآمدت را خرج کن، یک سوم آن را ببخش و در نهایت یک سومش را پس‌انداز کن.

 

۴۷. او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ چهره‌ی برندهای سنت جان و شیسیدو بود، و در ۲۰۱۱ با برند لوئی ویتون، معامله‌ای به ارزش ۱۰ میلیون دلار انجام داد ـ که برای یک کمپین تبلیغاتی رکورد محسوب میشود.

84291510 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

۴۸. آنجلینا شهروند سه قاره هست. او از نظر محل تولد، شهروند آمریکایی هست. شهروند کامبوج نیز هست که به پاس اقدامات حفاظتی در این کشور و از سوی پادشاه کامبوج به او اعطا شده هست. هم‌چنین به لطف شهروندی افتخاری اعطا شده به پاس حفظ حقیقت جنگ بوسنی در فیلمی که کارگردانی کرده بود، شهروند اروپایی نیز محسوب می شود.

 

۴۹. او در تلاش برای پیشگیری از سرطان سینه در آینده، دو بار تحت عمل ماستکتومی «جراحی پستان» قرار گرفته هست. آنجلینا در می ۲۰۱۳ از طریق مطلب‌‌ای با عنوان ” گزینه درمانی من” در نیویورک تایمز، این خبر را با جهان در بین گذاشت.

 

۵۰. آنجلینا جولی گواهینامه‌ی خلبانی دارد و صاحب یک هواپیمای Cirrus SR22 تک‌موتوره هست. هم‌چنین با پرواز ویرجین گلکتیک ریچارد برانسون یکی از معدود افراد خوش‌شانی خواهد بود که زمین را از فضا تماشا میکنند.

1546620870 50 نکته خصوصی از زندگی آنجلینا جولی

بیوگرافی آنجلینا جولی،درمورد زندگی آنجلینا جولی،خانواده آنجلینا جولی،فرزندان آنجلینا جولی،بازیگر مشهور آنجلینا جولی

 

 

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 8571 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.